reklama

reklama

Bikepark Špičák – objektivem BnR (video report)

Na začátku dubna jsme vás zvali a lákali na letošní „posunutou“ otvíračku Bikeparku Špičák na Šumavě, kam jsme se sami chtěli vydat. Nejdřív to nevycházelo termínově, následující víkend bylo fakt mizerně, a to nejen na Šumavě, proto jsme naši návštěvu chvíli odkládali, abychom si nakonec našli volný termín uplynulou neděli!

Neděle se přitom dost povedla, tedy alespoň její větší část, jelikož nás již po ránu čekalo modré nebe a až překvapivě vysoká venkovní teplota, která vlastně nijak zásadně neklesala ani u horní stanice lanovky.

Jezdili jsme tedy vcelku intenzivně od rána, přes oběd až do brzkého odpoledne, kdy se začaly od jihovýchodu stahovat černé mraky. Z počátku jen lehce krápalo (stále jsme jezdili), poté přešlo krápání v lehčí déšť, načež se mi odporoučela negativní pružina ve vidlici DVO Beryl, tak jsme stejně začali balit, aby nakonec začalo pršet silněji a celé to uzavřel střední liják doprovázený „jarní bouřkou“ (už jsme byli v autě).

Ono možná dobře, že vidlice zavelela STOP, dát si ještě jednu jízdu, tak budeme durch z cesty na lanovce, nebo přijdeme dolů v blátivém tobogánu jako dvě velké hnědé koule! Ale to jsou zkrátka hory!

reklama

Air & Stone (northshore)

Co jsme projeli?

Nebylo toho vlastně vůbec málo. Dohromady to mohlo být nějakých sedm jízd, negativní převýšení dobrých 1500 metrů, takže docela úspěch! Dali jsme si zelený Forest Virgin (FR), opakovaně červený Back Friday i s pár odbočkami, já neodolal historickému skoro trialovému úseku Air&Stone (za mě jen ten Stone) ve stylu Northshore, projeli jsme si lávky, kousek sjezdové atd.

Jo a jako bonus jsem si dal nahoře Lucky Bastard (experts only), což se mi při začínajícím dešti na jedné lávce málem nevyplatilo (uvidíte ve videu).

Na špičáku jsem osobně dlouho nebyl, tak vám nebudu říkat co vše je nové, nebo ne. Vím, že nový je třeba tento velký skok (viz foto) na začátku DH lajny Struggle, na který jsme se jen uctivě dívali z dálky, či spíše z lanovky. Nová bude nejspíš odbočka do lesa na Black Friday, atd. Kdo Špičák trochu zná, ten jistě z videa pozná, co se pro letošek změnilo a co zůstalo při starém. Případně mrkněte na loňský report od Andrey Drengubákové! 

Text a video: Štěpán Hájíček / Foto: Bikepark Špičák 

Nový „otvírací skok“ na DH lajně Struggle hned za prvním lesíkem (má i objezd…)

PS: pár úseků ještě čeká finální dokončení, ale jsou to spíš jen drobnosti a jednotlivosti. Pár větších skoků, přescesťáků a lavic pro „experts only“!

Ok, teď už hurá na videa!  

Vše důležité o Bikeparku Špičák najdete na webu sumava.spicak.cz/../trate aktuality hledejte na facebooku! 

Bikepark Špičák – mapa 2019

reklama

Jako malý bonus jedno video od Andrey Drengubákové z roku 2018 (report)