reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #2_2019

Druhé pondělí v roce, první normální pracovní pondělí a vše se zase pomalu vrací k běžnému řádu věcí. Videonálož je skutečně v pondělí, před sebou máme pět pracovních dní, kdo má rád lyže, těší se až vypadne na hory, kdo radši kolo v celosezónní podobě, ten s nadějí v očích sleduje předpověď, jestli alespoň trochu přimrzne, nebo něco málo napadne, aby se dalo jezdit i jinak než v hlubokém blátě a skrz nepříjemně studené louže…

Ona se situace samozřejmě mění kraj od kraje a když třeba porovnám okolí Prahy, kde žiju, a Šumavy, kam máme kupříkladu namířeno v brzké době na lyže, rozdíl je dost podstatný. Zatímco v nížině má skoro celý týden pršet, na horách to samé, nebo nejspíš ještě větší množství, spadne v podobě sněhu! A to je vlastně dobře, jelikož lyžování u nás bylo mezi svátky dost mizerné, zato teď by to mohlo být skutečně zimní.

Bílá stopa v lese za barákem

V minulém týdnu jsem si navíc užil i trochu zimních radovánek v sedle kola, když i u nás ve středočeské kotlině napadl sníh a vydržel zde slušné dva dny! První den šlo spíše o lehký poprašek, přičemž byl pohyb v terénu vcelku zrádný, jelikož se pod úhledným bílým příkrovem skrývala zmrzlá, a tedy dost kluzká zem. Ale jezdit se rozhodně dalo a nebylo to vůbec zlé.

Na další den opět trochu připadlo a než to začalo odpoledne a přes následující noc rapidně tát, mohl jsem si užít v naší oblasti nepříliš časté zimní kratochvíle. Krom toho, že to na sněhu pod koly hezky křupe a rozvířená bílá peřina je mnohem sympatičtější než stříkající hnědé bláto, jsem zase jednou propadl vášni stopování.

Jelikož jsem jezdil přes den, kdy se po lese pohybovala nanejvýš divoká zvěř a pejskaři, dalo se krásně z otisků ve sněhu vyčíst kolik lidí, kudy a na jakých pláštích zde přede mnou jezdilo. Přes dlouhé suché léto jsem skoro zapomněl na tuto svou skrytou vášeň čtení z otisků v hlíně, či ještě lépe ve sněhu, snahu rozeznat jednotlivé vzorky a vyčíst z těchto stop snad i něco víc.

www.instagram.com/bikeandride.cz

Kdo, kudy a kam?

Takto jsem třeba jeden den „stopoval“ dvojici bikerů, které jsem koutkem oka zahlédl projíždět okolo, když jsem na otevřené louce fotil Lapierre Zesty AM 3.0 pro chystaný test. Ze stop bylo jasně patrné, že má jeden jezdec pluskové kolo na Maxxisech, druhý pak měl stroj s klasickým rozměrem obutí, tuším že na Schwalbe.

Druhý den jsem zase narazil na stopy jiné dvojice, kde bych to tipoval na pár lidí z bikeshopu, kteří vyrazili do lesa přes obědovou pauzu. V tomto případě jsem z bílé stopy vyčetl, že si jeden vzal fatbike, nebo něco dost širokého, druhý jel opět na klasickém kole. Chvíli jsem jejich stopy sledoval, četl jejich jízdní styl a tak podobně, mezi tím mi došlo, že sice jeli tu samou pěšinu, ale v obráceném směru.

Má tento příběh nějakou pointu? Vlastně ani moc ne… Jen jsem se nechal unést vzpomínkami na příjemné a osvěžující bikování na sněhu, kterého se člověk žijící ve městě příliš často nenabaží. Stále je to ale spíš jen taková legrace, jelikož jezdit ve vrstvě necelých 10 cm sněhu není žádný snow-biking.

Skoro je mi proto i líto, že vlna fatbiků, která profrčela světem MTB před pár lety, zase rychle vylétla komínem. Rozhodně nejsem až takový nadšenec, že bych musel fatbike vlastnit, ale vzít si třeba jednou za zimu nějaký kousek na test, vytáhnout jej někam na hory, připomenout si, že lze zimní krajinu brázdit i jinak než na běžkách… Asi bych se nezlobil!

Ale dnes už to není zrovna téma, které by výrazně táhlo, tak si asi nechám zajít chuť, nebo si někdy na horách jednoho tlusťocha půjčím a půjdu se projet jen tak pro zábavu!

www.instagram.com/bikeandride.cz

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Session Series // Episode 4: The Free Radicals‘ Season Send-Off

Prostě jeden pohodový závěr sezóny s partou kámošů…

RANSOM x FINALE LIGURE

Nevím jak vy, ale já letos nejspíš neodolám volání dálek a někdy z kraje sezóny budu muset vyrazit opět do Finále!!!

2019 Nukeproof Digger – Elliott Heap

Nemusíte být šílenci ani psychopati a snažit se dokázat, jak daleko lze zajít s kolem s lomenými řídítky, alias berany. Stačí prostě přijmout fakt, že jsou gravel biky vážně parádní a skutečně všestranné stroje. Jako třeba nový Nukeproof Digger.

Více na webu: www.nukeproof.com

KC Deane // Engelberg, Switzerland

Ve švýcarském Engelbergu jsem byl před mnoha lety na prezentaci kol GT Force a GT Saction a byla to paráda. Když tak koukám na tohle video, asi bych se tam měl někdy znovu podívat…

Luxusní fotogalerie na webu: www.pinkbike.com

BEST OF 2018 – Fabio Wibmer

Fabio a jeho „best of“ za rok 2018. Kluk má rozhodně na co vzpomínat!!!

50to01 – Raw reel of 2018

Ještě jedno stylové ohlédnutí se za rokem 2018!

**CZECH MADE**

FESTIVE 500. UŽ NIKDY!

Slušná výzva – ujet 500 km mezi Vánoci a Silvestrem! Michal Prokop to dal, ale stálo ho to dost sil, přemáhání a odříkání, jak sám zmiňuje v tomto Video-blogu!

Festive 500 2018 by Jiri Fikejz

Zato Jirka Fikejz si svých 500 km před koncem roku zjevně užil, a přitom tuto výzvu zvládl za pouhých pět dní!

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**BONUS**

Get Sideways At Whistler MTB Park | Sound of Speed w/Kade Edwards & Kaos Seagrave

Downhill & Freeride Tribute 2019: Vol. 1