Enduro Trutnov Trails – aneb poprvé na startu endura!

Minulou neděli se v Trutnově otevírala letošní Enduro sezóna, přičemž více než podrobnou reportáž z tohoto závodu pro vás sepsal David Svoboda, náš vyslanec za team BikeAndRide.cz. Na Trutnovské Enduro se ale vypravila i Tereza Vybíralová, kterou jste měli šanci poznat jako ambasadorku značky Whyte.  

Text: Tereza Vybíralová |  Úvodní foto: Přemysl Aubrecht (Trutnov Trails)

Pro Téru, jak jí její okolí říká, bylo Enduro Trutnov Trails prvním zážitkem tohoto druhu vůbec, proto je rozhodně zajímavé přečíst si, jaké jsou její zážitky a případně je porovnat s postřehy, které si z této akce přivezl ostřílený závodník David a teamový „glosátor“ Duchna!

Enduro Trutnov Trails 2018 – Tereza Vybíralová

Enduro Trutnov Trails pro mě nebyl jen prvním závodem sezóny, ale prvním pořádným enduro závodem vůbec! A jaké že to bylo? Naprosto super!

Asi týden před závodem se na mě ze všech stran začalo hrnout, že to nebude sranda, že v Trutnově jsou nejtěžší tratě vůbec a že to asi na začátek není úplně ono!!! Nervózní jsem z toho byla až do startu… A jak! Místo sobotního studování tratí jsme spíše testovali, kde točí nejlepšího Krakonoše. V neděli pak nezbývalo nic jiného než jet primárně na oči 😊.

Rychle se ještě potkáváme s týmovým parťákem Petrem Letákem, dáváme dohromady nové dresy, vybavení a přezouváme Pomněnku (moje nové kolo Whyte S-150) na bezduše. Děkuju za pomoc a vydávám se domů, do maringotky Maríny ve vedlejší vesnici.

Ranní ptáče na startu nepláče…

Holky startují brzy, chvilku po deváté se po dvojicích vydáváme na start první RZ. Už úvodní stoupák mi dal pěkně zabrat, nahoře nezbývá moc času – akorát tak natáhnout chrániče a jde se na to! Na jedničce se prý hodně šlape… Jak velká je to dřina jsem si ale nedokázala představit. V cíli sháním náhradní plíce a přemýšlím, jak takhle máme zvládnout ještě půl dne. Narychlo prohlížím kolo, jestli drží a funguje, ale na rozdíl ode mě se zdá být ve výborné kondici.

Znovu nahoru a je tu dvojka… Síly docházejí a místo dupání do pedálů začínám co chvilku poposedávat a odpočívat. Jediným cílem se stává v pohodě a bez pádu dojet na konec. Nálada ale panuje pořád výborná, občerstvovačka je perfektní a představení jede dál.

Na třetí RZ vyhlížím konec za každou zatáčkou, až tak moc to bolí! V cíli se nás sjíždí hned několik se spoustou šrámů, obličejem od hlíny a naraženinami. Někdo statečně vydrží, někdo musí odstoupit. Poslední výšlap nahoru a budeme to mít za sebou. Tak zamknout tlumič, naladit nejoblíbenější převod (padesátizubou orlí pilu) a jedeme 😊.

reklama

Už jen čtyřku a pak Krakonošovu desítku!

Čtyřka vede částečně po Trailu pod jeskyňkou, se známým Whistlerem. Prý je to dost z kopce, což by mi mohlo sednout. Prolítávám nejtěžší místa, Pomněnka mě všude podrží, jede skvěle a bez ztráty kytičky mě dopraví bez jediného pádu až do cíle. A je to!

Dojíždíme zpět do Trutnova, s úsměvem od ucha k uchu. Tak tohle jsou enduro závody? To mě baví!

Výsledky už jsou jen třešničkou, mám to za 9 a mám radost. Celá brněnská banda je v pořádku v cíli a Krakonoš zase teče proudem. Zůstáváme tu ještě pár dní, komu by se taky chtělo z tohohle ráje domů.

Díky za parádní závod a nashle zase za pár dní, uvidíme se na Blinduru na Lipně!

Whyte Racing Team / SRAM / Cykložitný

Kompletní výsledky najdete na webu www.sportt.cz, základní či doplňující informace o závodě pak na webu www.endurotrutnov.cz, či Facebooku. Kompletní fotogalerie na Facebooku.

Text: Tereza Vybíralová |  Foto: whyte.cz