reklama

reklama

Whyte S-150 RS Carbon – „SwitchAble“ (video)

Stroje Whyte řady S-150 jsou stavěny primárně pro kola průměru 29″, nebo tak jsou alespoň v základu prodávány. Modely této řady ale umožňují snadné přehození na menší a širší rozměr, tedy 275Plus (továrně 27,5×2,8″ Maxxis HR II a Rekon+). K tomu Whyte dodává celý alternativní konverzní set kol, včetně nářadí, plášťů, tmelu do bezduší atd. Stačí nazout, prohodit a jezdit.

U prvního vzorku „tlustých kol“, které jsem k Whyte S-150 dostali na vyzkoušení, neseděla velikost kotoučů, proto se celý proces malinko protáhl kvůli potřebě jejich výměny. Pak už jsem ale kola jen přehazoval sem a tam. Tedy alespoň to přední, kde jsem jsem sjednotil disky na velikost 180 mm.

Vzadu, po sladění velikosti kotoučů, je třeba počítat, v rámci střídání kol, ještě s přehozením kazety SRAM Eagle (XD ořech). Ale i na to Whyte myslí a ke kolům přibaluje stylový a praktický klíč na kazety, plus bič pro její povolení. Součástí sady, tak jak přišla v krabici, byly i dvě lahvičky originálního tmelu Whyte, který slibuje revoluční vlastnosti a bude později prodáván i samostatně. Mě přitom stačila lahvička a půl! 

Na plusková kola jsem navíc, při troše snahy a šikovnosti, nahodil pluskové pláště i bez kompresoru, pouze velkou dílenskou pumpou. Bylo sice nezbytné si s pláštěm na ráfku trochu pohrát, pomoct mu do patek, ale šlo to a povedlo se to během pár minut u obou kol. Tak jen směle do toho!

*První dojmy z jízdy na Whyte S-150 RS Carbon najdete v samostatném článku

**Kompletní test uveřejníme na webu již brzy

***Více o tomto kole najdete na stránkách českého zastoupení www.whyte.cz nebo na mezinárodním webu www.whyte.bike

****Hudba: Diamond Ortiz – Mirror Mirror www.youtube.com

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Foto: Štěpán Hájíček

Whyte S-150 RS Carbon – 275Plus
Krabičko, krabičko, co v sobě ukrýváš?
Kola Whyte/Race Face, pláště Maxxis HR II/Recon+, klíč na kazetu, bič na kazetu, tmel Whyte (2ks), ventilky, manometr, transportní vaky na kola!
Whyte S-150 – sbaleno na cesty!