reklama

reklama

SKS Fatboard – blatníky pro Fatbike & 27,5 Plus

Paní zima s námi poslední dobou hraje podivnou hru. Jsou místa, kde neustále padá sníh a člověk se tam sotva dostane pěšky, na sněžnicích, nebo na lyžích, a jiná, kde se občasná lehká bílá přikrývka střídá s hlubokým blátem. Ať už se pohybujete tam nebo tam a máte rádi širší gumy, mohly by se vám hodit nové blatníky od SKS!

V konečném důsledku je asi jedno, jestli se potřebujete na svém „tlustém“ nebo „pluskovém“ biku chránit před špínou a blátem, nebo před vodou a rozbředlým sněhem nacucaným posypovou solí! V obou a v mnoha dalších případech mohou blatníky SKS Fatboard zaúřadovat naplno ve váš prospěch.

SKS Fatboard – přední
SKS Fatboard – zadní

SKS zná přeci každý!

Konstrukčně a technologicky nejde o nic převratného. Skoro mám až pocit, že kdo jezdí trochu déle na kole, ten se s blatníky od SKS nemohl nesetkat. Varianta SKS Fatboard přitom představuje jen upravenou verzi, která zakrývá dostatečně velkou plochu, aby pochytala nepořádek odletujících od kol Pluskového rozměru, či od balónů Fatbiku.

Blatníky SKS Fatboard se prodávají jako sada dvou kusů, tedy přední „lízátko“ montované pod spodní rámovou trubku a zadní „křídlo“ snadno uchytitelné za sedlovku. Přední blatník je vybaven dvojicí pogumovaných kontaktních bodů, které se opírají o váš rám a Velcro pásky (na suchý zip), jimiž se blatník jako takový k rámu upevní. Tyto pásky sice nejsou pružné, jsou ale opatřeny nezanedbatelným pogumováním, proto stačí středně silné stažení a blatník drží na místě jako skála!

Přední batník SKS Fatboard se na rám uchycuje snadno pomocí pásků se suchým zipem, které jsou dost dlouhé i pro netradiční rámy a potenciálně obepnou i baterii e-biku. Zároveň je lze snadno zastřihnout, aby nikde neplandaly.
Na rám blatník dosedá pogumovanou částí, gumový proužek na páscích zajišťuje jisté usazení.
V případě potřeby, například, když se jeden kus zlomí, lze přední blatník zaměnit za zadní a obráceně.

reklama

Druhý kousek určený nad zadní kolo je v základu stejný. Základní část blatníku je skutečně shodná a může být zaměněna – přední lze používat i jako zadní a obráceně (stačí přemontovat náležité úchyty). Zadní blatník navíc obsahuje nosné rameno s jednoduchým zámkem pro upevnění na sedlovku. Stačí nastavit odpovídající délku pásku, obtočit okolo sedlovky, usadit páčku na její místo a zaklapnout.

Nosné rameno, respektive blatník na něm uchycený, lze přitom polohovat hned ve dvou bodech, ve dvou osách. Těsně za zámkem se nachází jeden kloub s poměrně velkým úhlovým rozsahem, který je jištěný z boku jedním imbusem. Stačí jej povolit, nastavit úhel a utáhnout. Pro ladění sklonu v druhém kloubu (spojení ramene a blatníku) se již musíte ohnout, nebo blatník otočit vzhůru nohama.

Zde se nachází další jistící šroub na imbus. I ten stačí povolit, zde radši trochu více, najít vhodný úhel natočení a pak zase zajistit utažením. Prosté jako facka, rychlé, spolehlivé a snadno přizpůsobitelné snad jakémukoliv kolu. Má smysl ještě něco dodávat?


SKS Fatboard – sada

Cena: 1 229 Kč 
Šířka (P/Z): 141 mm
Délka (P/Z): 480 mm
Hmotnost: 353 g (set)

Aktuální cenu a více informací hledejte na domácím webu www.sks-germany.cz, případně si prohlédněte mezinárodní stránky www.sks-germany.com

Uchycení zadního blatníku je jednoduché, rychlé a praktické.
Nejtěžší je nastavit správnou délku pásku, pak již stačí jeden naučený pohyb.
Nosné rameno lze polohovat ve dvou bodech. Těsně za hlavou úchytu.
Druhou možností je kloub ve spojení s blatníkem.

Foto: Štěpán Hájíček