reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #41_2017

Už dobře týden a půl mám doma na hraní elektrický Author Elevation+, kolo, které jsem chtěl vlastně už docela dlouho vyzkoušet. Pevný rám, plusková kola, 140 mm vidlice a Shimano Steps E8000 slibují velkou zábavu. Ano, s tímto kolem jsem se bavil víc než dost, zároveň se ale hrozně těším na něco bez motoru!

Musím se celkem držet, abych úvod dnešní Videonálože neproměnil v předlouhý referát na téma smysluplnosti elektrokol z pohledu klasického bikera. Výhod má tato koncepce pro běžného smrtelníka možná víc, než bychom si často chtěli sami přiznat, protože ne každý je vždy v plné kondici a někdy byste si prostě chtěli užít o pár kopců víc, jenže už vám nestačí šťáva ve vašich nohou.

Mě třeba Elevation+ pomohl vytáhnout z „rýmičky a kašílku“, respektive vrátil mě do sedla, pomohl mi překonat přechodnou fázi, kdy člověka ještě trochu bolí celé tělo a sám by toho moc neujel. Elevation+ ve mně vlastně znovu zažehl chuť vyrazit do lesa hezky za své. Byl to fajnový týden a něco, občas bych se na tomto či podobném kole zase rád svezl (ještě bude příležitostí…), teď se ale nemůžu dočkat chvíle, kdy to bude zase vše a jen v mých silách!

Dnes či zítra Authora vracím a hned na to si vyzvedávám další testovačku, víc vám ale neřeknu. Snad jen, že jde o full s ne zrovna malým zdvihem. Jedná se o žhavou novinku a pokračovatele věhlasného rodu a… Sledujte Instagram a Facebook BikeAndRide.cz a dozvíte se víc!

Foto: www.instagram.com/bikeandride.cz

Tento týden na BikeAndRide.cz

Jestli vše dopadne podle plánu, čekají mě tento týden čtyři dny poctivé práce a pátek věnovaný primárně testování a focení dále od domova. Prověřit bych měl stroj, o kterém mlžím o odstavec výše a dorazit by mi měl i jeden další test bike. Další novinka, rovněž pokračovatel jedné poměrně známé rodové linie, tentokrát však s pevným karbonovým rámem a velkými koly. Víc vám řeknou sociální sítě…

K obsahu samotnému – aktuálnímu. Ještě dnes odpoledne se můžete těšit na podrobný test půl roku zkoušených treter OWN FR-01, jejichž cena aktuálně padla o 25 %!!! Následující dny se nejspíš podíváme na delší dobu slibovaný „bonusový materiál“ z veletrhu Eurobike 2017 věnovaný čistě elektrokolům a „hybridní mobilitě“ vůbec. Další témata prozrazovat nebudu, uvidíme, co se urodí!

Perfect Trail Flow with Toni Ferreiro

třetím díle reportáže z veletrhu Eurobike 2017 jsem se jemně navážel do podoby trialového pluskového fullu One-Fourty. Ve stejném duchu (koncepce zadní stavby) je stavěné i enduro Merida One-Sixty, které vlastně nevypadá nijak špatně. Ani geometrie s hlavovým úhlem 65,3°a zadní stavbou 430 mm se nezdá být úplně mimo, takže…

Pojďme se kouknout, co tato hračka dokáže ve zkušených rukou jezdce jménem Toni Ferreiro, který svou Meridu proháněl po trailech v kanadském BC (Squamish). Více o Meridě One-Sixty na: www.merida-bikes.com

Conor Macfarlane Squamish Groove

Slušná náhoda, teď je Squamish rovnou v názvu videa! A opět jde o jednoho návštěvníka tohoto místa. Konkrétně je jím Conor Macfarlane z Nového Zélandu, který jezdí za FSA a sedlá nový Intense Tracer. Tento jezdec se obvykle pohybuje dost na hraně, v tomto videu si ale chtěl užít hlavně pohodu a zábavu v této legendární lokalitě.

Více o Conorovi a hromadu fotek najdete na: www.pinkbike.com

Danny MacAskill Smashing Carbon Wheels

Santa Cruz před časem uvedl na trh svoje vlastní karbonová kola pojmenovaná Reserve, která ale zatím byla dostupná pouze jako součást kompletně vybavených kol. Nyní se kola Santa Cruz Reserve dostávají do samostatného prodeje a částečně se rozšiřuje i jejich nabídka. K dispozici budou pochopitelně rozměry 27,5“ i 29“, menší kola s vnitřní šířkou 27 a 30 mm, větší pak ve třech šířích 25, 27 a 30 mm. Volit bude možné i náboje, konkrétně DT Swiss 350 nebo Industry Nine.

Danny MacAskill při této příležitosti dostal značně nevšední úkol. Otestovat nová kola a zničit je! Nutno říct, že mu to dalo dost práce, než konečně zlomil alespoň jeden ráfek!

A Day on Patrol

Je sice teprve začátek října, ale na pár místech i naší republiky se objevuje první sníh! Stejně tak se děje i v ostrovním státě za Lamanšským kanálem, kde Skye a Kyle vyrazili vyvětrat své stroje na jemně pocukrované traily.

MTB HEROES: Trailblazers – Trailer

MTB Heros je dokumentární série věnovaná horským kolům, která nám představí nejlepší jezdce planety a bude je sledovat v rámci jejich denních aktivit kdekoliv po světě s cílem nalézt zdroj jejich vášně pro tento sport a jejich životní styl. První sezóna nazvaná Trailblazers bude čítat 10 epizod po 24 minutách délky a bude k shlédnutí pouze na stránkách Insight TV

Přijměte tedy tuto pozvánku a pokud si chcete vychutnat hromadu krásných fotek z natáčení zalistujte na: www.pinkbike.com

Přehled Epizod první série
EPISODE 1 – Madagascar – MIKE HOPKINS – October 7th
EPISODE 2 – Norway – JONATHAN MAUNSELL – October 14th
EPISODE 3 – Alaska – DYLAN DUNKERTON & CURTIS ROBINSON – October 21th
EPISODE 4 – Brazil – BERNARDO CRUZ – October 28th
EPISODE 5 – Argentina – TOM & BAS VAN STEENBERGEN – November 4th
EPISODE 6 – South Africa – CASEY BROWN – November 11th
EPISODE 7 – Morocco – ROB HERAN – November 18th
EPISODE 8 – Spain – CESAR ROJO – November 25th
EPISODE 9 – Bali – NICK PESCETTO – December 2nd
EPISODE 10 – New Zealand – SVEN MARTIN – December 9th

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**CZECH MADE**

Michal Prokop a jeho poslední jízda tohoto léta

Vstup do podzimu se český biker rozhodl oslavit se svojí Caddynou, bikem a lesním trailem. Poslední letní den se počasí prostě povedlo. Michal Prokop hodil kolo na korbu a vyrazil na svůj oblíbený trail do Čerčan.

Něco málo povídání a pár fotek najdete na: www.redbull.com

OBELIX TRAIL – RYCHLEBSKE STEZKY

Letos už se asi mnoho z nás na Rychlebské stezky nedostane (letos se končí 29. 10. 2017), alespoň ne my z Čech, každopádně zde je malá motivace, proč bychom si na Rychleby měli naplánovat cestu nejpozději v příští sezóně.

Více na: www.rychlebskestezky.cz 

Zikus – 12 (Asocial, negative, misanthropic, neurotic, egoistic EDIT)

Ať trochu nabouráme tu soustředěnou profi atmosféru – dejme si jeden amatérský edit, který je slušně zhuletý, ale dost mě baví!

*Díky za toto video a pokud byste měli někdo další svůj vlastní edit, o který se chcete podělit s širým světem, stačí napsat na náš Facebook nebo třeba na mail stepan(zamotanej)bikeandride.cz

**BONUS**

Sound of speed – behind the scene!

Baví vás, když jsou rideři kreativní nejen před kamerou, ale i za mikrofonem? Mrkněte, co vznikne, když se k natáčení a do studia přizvou dva bikeři Eddie Masters a Dave McMillan.

Ještě původní Speed of Sound: Eddie Masters a Dave McMillan

What to do when there is snow on your MTB trails

Tento snímek jsme již v týdnu vypálili do světa přes Facebook, ale stejně mi to nedá nezařadit jej do Pondělní Videonálože! Jenom zírám, co Darren Berrecloth dokáže na sněžné motorce!