reklama

reklama

Kryptonite – rozšířená ochrana proti krádeži ATPO

Před časem jsme vám ukázali novinky a zajímavosti mezi produkty, které u nás zastupuje společnost Schindler s.r.o., mezi nimi i pár nově na náš trh zařazených značek. Jednou z nich je i výrobce zámků všeho druhu, značka Kryptonite, která vedle jiného nabízí třeba i velice zajímavý program „finančního zajištění kola proti krádeži“ ATPO.

Vzhledem k tomu, že zajištění bezpečí vlastního kola je otázkou vcelku ožehavou, kterou řeší dnes a denně každý cyklista, pojďme se podívat, co tato společnost, jež je na americkém trhu jednou z nejvěhlasnějších v daném oboru, nabízí za služby nad rámec pouhého prodeje zámků všeho druhu. Využijme přitom oficiální popis, ať neopakujeme něco, co již bylo jednou popsáno.

(lehce upravený oficiální text českého zastoupení)

Nadstandardní služby Kryptonite

Zámky značky Kryptonite jsou považovány za nejlepší řešení mezi zabezpečovacími systémy pro jízdní kola a elektrokola. Jelikož si Kryptonite stojí za svými produkty, poskytuje ochranu proti krádeži na konkrétních zámcích.

Ochrana spočívá v programu ATPO (Anti-Theft Protection Offer), prostřednictvím kterého můžete dostat zpět určitou peněžní částku v případě ukradení kola (otevřením nebo zlomením zámku silou).

Účast v programu je dobrovolná. Pokud má majitel kola zájem, je třeba se zaregistrovat na www.kryptonitelock.com. Mezi další bonusy značky Kryptonite zařazujeme:

 • Key safe – na základě registrace do programu lze při ztrátě klíče od zámku objednat nový. První 2 klíčky jsou zdarma.
 • Combo safe – pokud zapomenete kombinaci zabezpečovacího kódu, lze jej jednoduše zpětně zjistit v systému, ve kterém máte registraci.
 • Lifetime warranty – umožňuje doživotní záruku na zámky (nevztahuje se v případě vnějšího poškození).
 • Kryptonite ATPO (Anti-Theft Protection Offer)

Kryptonite stojí za svými produkty tím, že poskytuje ochranu proti krádeži na konkrétních zámcích. Tato služba byla zavedena společností Kryptonite v roce 1978. Jde o program, který umožňuje zákazníkovi dostat zpět určitou peněžní částku v případě ukradení kola, a to z důvodu otevření nebo zlomení zámku silou. ATPO není pojištěním kola jako u pojišťovny. Nabídku spravuje firma Kryptonite.

Rady společnosti Kryptonite pro bezpečné zamčení kola (klikni pro plný náhled).

Jak ATPO funguje

Je-li vaše jízdní kolo ukradeno kvůli úmyslnému či násilnému otevření nebo zlomení zámku Kryptonite silou, zaplatí Kryptonite nižší možnost z následujícího výběru, s výhradou maximální částky dle typu zámku podle tabulky ATPO:

[1] základní náklady na vaše jízdní kolo bez daně a příslušenství;

nebo

[2] rozdíl mezi hodnotou kola (viz [1]) a částkou vyplacenou pojišťovnou, bylo-li kolo pojištěno.

*Pozn.: Kryptonite vyžaduje doklad o platbě od pojišťovny před placením své spoluúčasti v rámci této nabídky.

**K ověření pokrytí ATPO, vyhledejte nálepku na přední straně balení zámku Kryptonite nebo zkontrolujte stránku produktu na webových stránkách Kryptonite – www.kryptonitelock.com.

reklama

JAK MŮŽU VĚDĚT, ŽE JSEM OPRÁVNĚN REGISTROVAT SE DO ATPO?

ATPO je program určený pro zákazníky, kteří si zakoupí určité U-zámky a řetězy (ATPO je uvedeno na obalu a na webových stránkách) v těchto zemích:

Austria, Belgium, Bulgari, Canada, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Israel, Italyx, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdomx, United States

Pamatujte, toto je DOBROVOLNÁ nabídka pro jejíž využití se ale MUSÍTE zaregistrovat k účasti v programu. Pro nárok ATPO se musí zákazník zaregistrovat on-line na webových stránkách Kryptonite (kryptonitelock.com) do 30 dnů od zakoupení zámku.

CO JE POTŘEBA K REGISTRACI:

K registraci jsou potřebné následující položky:

 1. Kontaktní údaje
 2. Informace o zakoupeném zámku včetně kopie dokladu o koupi
 3. Číslo klíče k zakoupenému zámku
 4. Informace ke kolu včetně výrobního čísla a pořizovací ceny
 5. Kopie dokladu o koupi kola
 6. Obrázek jízdního kola

*Pokud nemáte přístup k internetu, můžete požádat o registraci kontaktováním na tel. 001 781-828-66555 (UK / Evropa).

DO JAKÉ VÝŠE JE HRAZENO:

V horní tabulce najdete částku, kterou vám Kryptonite vyplatí v případě kladně vyřízené škodní události. Dole jsou ceny za registraci zámku do programu ATPO rozdělené podle délky jeho platnosti a stupně zabezpečení daného zámku.
Pro doplnění přehledná tabulka s rozdělením zámků Kryptonite do různých bezpečnostních tříd s doporučením pro určitý způsob využití. Tuto tabulku najdete na webu www.kryptonitelock.com, kde s její pomocí snadno vyfiltrujete zámky vhodné právě pro vás a vaše potřeby.

VYŘÍZENÍ REKLAMACE

POSTUP V PŘÍPADĚ KRÁDEŽE:

 1. Ohlásit krádež policii do 72 hodin od krádeže
 2. Neprodleně ohlásit krádež u své pojišťovny, pokud je kolo pojištěno
 3. Oznámit krádež firmě Kryptonite do sedmi (7) dnů od krádeže: doložit potvrzení od policie prostřednictvím internetových stránek Kryptonite.
 4. Nebo volejte: EUROPE: +001781-828-6655

Připomínka:

Lanka a příslušenství NEJSOU zahrnuta v programu ATPO. Pokud jste zakoupili kombinovanou sadu u-zámku s lankem, u-zámek je krytý, ale lanko je pouze sekundární prostředek, jak je uvedeno na obalu, a NEMŮŽE se používat jako primární zámek.

Pamatujte si, že musíte být zaregistrovaní u Kryptonite ATPO pro podání žádosti.

Aby bylo možné podat reklamaci, budete potřebovat následující informace:

 1. Kontaktní údaje včetně e-mailové adresy
 2. Potvrzovací číslo registrace (mělo by být v potvrzovacím emailu)
 3. Kopie oficiální policejní zprávy
 4. Popis zámku – informujte o tom, jak zámek selhal (vždy doporučujeme zamknout k zabezpečenému stacionárnímu objektu).
 5. Obrázek poškozeného zámku*
 6. Obrázek originálního klíče
 7. Potvrzení o spoluúčasti od pojišťovny, pokud je kolo pojištěno.

*Kryptonite si vyhrazuje právo požádat o aktuální zámek z důvodu kontroly

Foto“ Kryptonite / Štěpán Hájíček