reklama

reklama

Rampage?! Last minute trip to China | Matej Charvat – MY RIDE #12

Sice to bylo last minute a kříží se to s mým plánem – Mistrovství republiky – ale po rychlém zhodnocení pro a proti není moc co řešit… Jedu do Číny! Matěj Charvát.

Díky tomu, že sem se objevil na mnoha nestandartních závodech v Asii se ke mně dostala nabídka vyrazit na závody do Číny. Co bych to byl za dobrodruha, kdybych řekl ne?! Týden na to už sedím v letadle směr Peking a těším se na to, co mě čeká.

Čína je tak trošku specifická země. Částečně uzavřená od okolního světa. Internet je omezen stejně jako další věci… Ale i přes to má co nabídnout. Obrovská rozloha země podle mě nabízí tolik věcí a přírody, o které se nikde nedočtete, že si to nedokážeme ani představit.

Jedním z opravdu dechberoucích míst bylo právě to, kde se jely tyhle sjezdový závody. Na okraji Tibetu v nadmořské výšce přes 2 500 m z ničeho nic vznikla super sjezdová trať zasazená do krajiny, kde vám při každém pohledu vběhne na mysl jen: „Wow!“

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Závodu se zúčastnilo cca 50 lokálních riderů a 15 jezdců z různých koutů světa. Já jsem si tam užil super pár dní, podařilo se mi dojet na 2. místě ve sjezdu (o 0,2 sek) a vyhrát Dualslalom, který ani nebyl uvedenej v propozicích, a tak jsme ho jeli tak nějak na slepo.

Celkově excelentní akce. Škoda jen, že jsem tam nemohl přiletět o pár dní dřív a trošku víc to tam prozkoumat. To, jak tam lidi žijou, je fakt zajímavý. Náhorní plošina s obrovskýma horama okolo, obrovský město nadohled a dál jen pustina, poušť a farmáři.

Kdyby Vás to zajímalo, závod se konal přesně ZDE. (odkaz google maps)

Díky za přečtení a těším se zase příště!

Matěj Charvát


Sledujte Matěje a jeho Vlogy na YouTube kánálu (www.youtube.com/user/charvatbros) a nenechte si ujít novinky na jeho profilech na facebooku (www.facebook.com/matejcharvat) a instagramu(www.instagram.com/matejcharvat)  @matejcharvat. Tohle není ještě zdaleka cílová destinace a čeká vás po boku Matěje mnoho dobrodružství!