reklama

reklama

Enduro serie 2015 – Enduro Race Ještěd 7. 6. 2015

Enduro-serie-2014-Jested-web-startRock Machine Enduro Race Ještěd je druhou zastávkou české Enduro Serie 2015. I ty můžeš tento závod vyzkoušet v neděli 7. června na Ještědu u Liberce. Aktuálně to vypadá, že se pojede za sucha a se sluncem nad hlavou!

(oficiální pozvánka | Foto: Miloš Lubas)
Během Rock Machine Enduro Race Ještěd bude připraveno 6 pestrých erzet, které prověří fyzické i technické dovednosti každého závodníka. Zároveň věříme, že tratě pro vás budou zábavou, a že si společně užijeme super ježdění. Rychlostní zkoušky se odehrávají v několika lokalitách ještědského hřebene. Tyto rychlostní zkoušky jsou propojeny neměřenými přesuny, které budou pro vás také přehledně značeny.

Kluci z Freeride Team Ještěd pro vás s péčí sobě vlastní naplánovali celkem šest RZ po obou stranách ještědského hřebene v okolí Sportovního areálu Ještěd. Část rychlostních zkoušek povede po tratích Bikeparku Ještěd, další část po vybraných trailech v jeho okolí. Celková délka závodu bude cca 33 km a dá se předpokládat, že na něm strávíte kolem 30 minut jízdy.

Můžete se těšit na rychlé pěšiny, kamenité sjezdy i upravené klopenky a skoky bikeparkových tratí. Rychlostní zkoušky byly vybírány tak, aby obsahovaly různé profily terénu a typy podkladu, otestovaly technickou zručnost závodníků i jejich rychlost a transfery mezi rychlostními zkouškami naopak prověří celkovou fyzičku. Se dvěma výjezdy pomůže lanovka na Skalku, ta je v rámci závodu v ceně startovného, při sobotním tréninku se v případě využívání lanovky jízdy platí.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Enduro-serie-2014-Jested-web-01

Mapka závodu s přesnějším popisem tratí / Reportáž z Enduro Race Ještěd 2014
EnduroRaceJested-2015-mapa-th

Stejně tak jako na prvním závodě v Koutech nad Desnou (reportáž pohledem Andrey Drengunbákové) budou i na Ještědu 2 závodní kategorie – Race a Hobby. Kategorie Hobby je určena všem enduro nováčkům, kteří si chtějí tuto novou a atraktivní disciplínu vyzkoušet a seznámit se s ní. V této kategorii je vždy vynechaná nejnáročnější erzeta, a proto se nemusíte bát náročnosti závodu. Zvládne to opravdu každý! Kategorie Race jede závod v plné šíři.

S jedničkou na startovním čísle vyrazí za jeho obhajobou z minulého závodu Michal Prokop (Specialized Racing), nic na trati mu určitě nedaruje v Koutech druhý Přemek Tejchman (Commencal Team) a do bojů se po absenci v Koutech vrací i Jirka Fikejz (Author AGang – Enduroteam.cz). Mezi ženami nechybí na soupisce Elen Římanová, jednička z Koutů, Andrea Drengubáková, loňská celková vítězka ani domácí závodnice Ivana Pechoutová.

Enduro-serie-2014-Jested-web-02

Tratě budou plně vyznačeny pro trénink od sobotní 9. hodiny. Mapku závodu a transferů přiložíme ke každému startovnímu číslu, prezence a možnost registrace na místě bude u dolní stanice lanovky na Skalku v sobotu od 12:00 do 17:00 a v neděli 8:00 – 9:45. Start v neděli 7. 6. od 9 hod!

Parkovat vozy můžete na centrálním parkovišti sportovního areálu Ještěd, v neděli zdarma oproti předloženému startovnímu číslu, nebo poplatek za parkování dostanete zpět při následné nedělní registraci. V areálu u dolní stanice lanovky Skalka nebude chybět stánek oficiálního servisu Mavic, občerstvovačka Nutrend a stánky společností a firem zapojených do Enduro Serie, včetně možnosti otestovat různá enduro kola.

I pro závod na Ještědu platí, že během závodu se jede s plnou výbavou a cizí pomoc není povolena. Pro všechny kategorie je povinná ochrana zad (páteřák nebo kvalitní batoh), pro kategorii Race integrálka, pro hobíky možné nahradit XC helmou.

Veškeré informace k seriálu a závodu najdete na
www.enduroserie.cz
www.facebook.com/enduroserie.cz

Foto: Miloš Lubas
Enduro-serie-2014-Jested-web-20

Enduro-serie-2014-Jested-web-32

Enduro-serie-2014-Jested-web-35