reklama

BnR Trip – Albrechtice-Sedlo-Kašperk a zpět

Sedlo-Kasperk-startTo jsme takhle vyrazili na Enduro Race Špičák a až ke Klatovům měli pozitivní závodní náladu. Jak jsme ale začali stoupat do sedla směr Železná Ruda, začali jsme se víc a víc bořit do hustých dešťových mračen, proto jsme nakonec do závodu nenastoupili a vyrazili raději směr Sušice, Sedlo a Kašperk, kde bylo překvapivě sucho.

Základnu jsme si udělali v obci Albrechtice, kde je příjemná hospůdka, lanovka od stromu ke stromu pro velké i menší a hezké posezení. Kuba tohle místo zná s táborů a říkal, že je tu hezký sjezdík. Tedy býval… Byla zde totiž pěkná lesní lajna ze Sedla dolů do Albrechtic. Dnes jsou z ní patrné jen malé segmenty. Každopádně cesta dolů ze Sedla na druhou stranu (směr Kašperk) je jednou z RZ Enduro X Race Sušice a je sakra výživná, místy až docela nebezpečná!

Kuba byl v extra dobré náladě, tak to sjel celé. Já si dal jen fragmenty a stačilo mi to. Jet to při závodě, asi bych byl dost pod tlakem a nevím, možná bych slezl už v půlce a šel radši pěšky. Za mokra bych se o to ani nepokoušel. Prudký svah, odhalené kořeny všude, žádná konkrétní stopa, jen moře divoce se vlnících hadů… To mi nějak nedělá dobře.

reklama

BnR Trip - Albrechtice-Sedlo-Kašpekr a zpìt
Naši společníci – GT Force X Carbon Expert a RB IQ 575

Když jsme se dostali dolů, zvedli si sedátka a začali šlapat do kopce směr Kašperk. V našem případě jsme jeli přímo, ale bylo by lepší vzít to nejdřív na Pustý hrádek a pak si zkusit dolů po žluté další technickou zabijárnu. My to šli nahoru a místy se nestačili divit. Asi by bylo třeba někde slézt z kola, ale snad aspoň půlka by se jet dala. Jen pozor na pěší turisty, je jich tu dost!!!

BnR Trip - Albrechtice-Sedlo-Kašpekr a zpìt
Hrad Kašperk – pohled od Pustého hrádku

Po krátké návštěvě hradu Kašperk a využití zdejšího občerstvení jsme zas skočili do sedla a vydali se za doprovodu stahujících se černých mračen zpět na Sedlo. Ano, mohli bychom ho objet po jedné z lesních cest, ale to se nám nechtělo. Místo toho putovala kola na záda a my začali stoupat vzhůru. Těsně pod vrcholem jsme si pro zábavu sjeli znovu dvě nejzábavnější pasáže a pak pokračovali vzhůru.

Na Sedle je krásná dřevěná rozhledna navržená architektem P. Ullmannem a postavená roku 2009, vysoká je 24 metrů. Z jejího ochozu je úžasný výhled na celou Šumavu, Český les i velkou část Plzeňského kraje. Doporučuji!!!

A pak už zbývalo jen potřetí sjet ze Sedla do Albrechtic, nasázet kola do auta a pádit domů…

BnR Trip - Albrechtice-Sedlo-Kašpekr a zpìt
Rozhledna na vrcholu Sedlo 902 m

Základní data
Lokalita: Podšumaví – Sušice
Délka: 12 Km
Převýšení: 517 m
On-line mapa a GPX data

BnR Trip - Albrechtice-Sedlo-Kašpekr a zpìt

Foto: Štěpán Hájíček
BnR Trip - Albrechtice-Sedlo-Kašpekr a zpìt
Panoramatický výhled ze Sedla – plná velikost

BnR Trip - Albrechtice-Sedlo-Kašpekr a zpìt
Nádvoří hradu Kašperk

BnR Trip - Albrechtice-Sedlo-Kašpekr a zpìt
Houbičky…