reklama

reklama

Strive Diaries: Episoda 0 – kemp Jižní Francie

Strive Diaries: Episoda 0Loňský rok nemohl pro náš Canyon Factory Enduro Team začít lépe – vyhráli jsme první závod Enduro World Series 2014 v Punta Ala. To ale neznamená, že bychom se mohli procházet parkem a úspěchy přicházely samy od sebe. Enduro, tak jako všechny jiné disciplíny, vyžaduje tvrdou přípravu. Abyste měli představu, co, jak a proč naši jezdci dělají, aby se udrželi na absolutní špičce, startujeme letos se seriálem Strive Diaries.

Text: Flo Goral, CFET Team Manager
Canyon Factory Enduro Team působí v zázemí spíše jako rodina, než sportovní team. Proto, když jsme se setkali při cestě na jarní tréninkový kemp, který se konal v jižní Francii, vypadalo to spíše jako když se sejde velká rodina plánující společnou vánoční oslavu. Měli jsme s sebou i spoustu nového vybavení a také hromadu nových kol, takže to opravdu místy vypadalo jako Vánoce, jako bikové Vánoce!

Strive Diaries: Episoda 0
Ines Thoma se do toho opřela naplno

„Pro mě je skutečně důležité sejít se na začátku roku a začít společně trénovat. Jen tak se podaří team náležitě stmelit a probudit toho správného teamového ducha, kde funguje vzájemná podpora. Při závodech vždy zažijete řadu vypjatých, ale také řadu skvělých momentů, přičemž ona správná nálada v týmu je v obou případech skutečně podstatnou součástí všeho. Druhou stranou mince je pak možnost sdílet vše důležité, zkušenosti s nastavením kola, poučit se vzájemně z chyb či inspirovat úspěchy. Ano, motivace je dalším podstatným prvkem podobných předsezóních kempů.“ Fabien Barel

Letos jsme se rozhodli uspořádat tréninkový kemp o něco později, pojmout jej jako finální přípravu na první závod EWS startující v Chile. Loni jsme nikdo pořádně nevěděl, do čeho jdeme, jelikož se jednalo o historicky první sezonu světového poháru endura. Zato letos jsme o to více připraveni, jelikož alespoň tušíme, co vše nás tento rok čeká.

Strive Diaries: Episoda 0
Tréninkový kemp CFET (Canyon Factory Enduro Team) v plném proudu

Joe Barnes například strávil zimu doma a věnoval se budování trailů a tréninku sprintů, později se vydal nachytat něco slunce, kondice a vytrvalosti na Madeiru. Ines Thoma se zase zhlédla v běžkování, což ostatně není nic zvláštního, když žijete v Bavorských Alpách. Později se i ona vydala na jih najíždět jarní kilometry, tentokrát do Toskánska. Avšak nikdo nerozumí přípravě tak dobře jako „mistr“ Fabien se svými dlouholetými zkušenostmi. On letošní zimu trávil z větší části na XC kole.

Když jsme vybírali místo pro náš jarní kemp, nemuseli jsme hledat dlouho. Oblast okolo Koblenz a Nice je něco jako duchovní domov našeho týmu, je to místo, kde žije Fabien Barel a co je nejdůležitější, je zde vše, co pro trénink potřebujete. Skvělé traily, dobré jídlo a celý rok příznivé počasí.

Strive Diaries: Episoda 0
Ludo May driftuje

„Nice je skvělé místo pro tréninkový kemp. Je zde mnoho sportovního vybavení a vyžití. Alpy jsou na dosah ruky, proto se zde najde řada skvělých trailů všech možných druhů a náročností. To, že jsem místní, přináší výhody i v tom, že vím kam zajít do posilovny, kam na masáž, kde se ubytovat a kde najíst. Proto jsem navrhl, ať celý team přijede za mnou. Nikoliv pro moje pohodlí, ale pro ony možnosti jaké se zde nabízejí.“ Fabien Barel

Důležitou součástí kempu bylo také seznámení se s novými koly a to nejen ze strany jezdců, ale rovněž i mechaniků, kteří se o ně budou po celý rok starat. V průběhu našeho pobytu jsme si rovněž udělali výlet do blízkosti Finale Ligure, kde jsme se setkali především s lidmi z Foxu a s nimi společně ladili odpružení jednotlivých jezdců k jejich vzájemné souhře.

Podstatnou součástí našeho soustředění byly také XC tréninky, což ale v podání Fabiena může být poněkud extrém. On zkrátka vezme XC kolo a vydá se s vámi po tratích lokálního endura, avšak v opačném směru, než jak se jezdí při závodech. To jsou pak neskutečné výjezdy a boj s terénem! Každopádně i při takových příležitostech jsme se všichni náramně bavili.
Strive Diaries: Episoda 0

„Jaká jsou má očekávání v letošním roce? Chtěl bych dokončit celý seriál mezi absolutní špičkou! Věřím tomu, že náš team bude držet pohromadě a vše bude fungovat, aby se každý mohl plně soustředit na svou práci. Naše schopnosti i naše vybavení je plně připravené a rozhodně ve všech ohledech srovnatelné s konkurencí, proto si myslím, že by toto měla být další skvělá sezona.“ Fabien Barel.

Enduro World Series startuje již brzy (19.-20.4. 2014) v Chile, tak se těšme, co zde tovární team Canyon ukáže! Držíme palce a těšíme se na další pokračování Strive Diaries před další zastávkou EWS (30.5. – 1.6. ve Skotsku).

Foto: Canyon Bicycles