reklama

reklama

Prague Downtown – již v září v naší metropoli

Prague Downtown 2013Není tajemstvím, že městské závody v DH budou mít od příštího roku vlastní světovou sérii, která odstartuje pilotním dílem letos v červnu v Bratislavě. Praha ale rozhodně nechce zůstat pozadu, proto se můžeme 7. září těšit na Prague Downtown.

Prague Downtown 2013

Ostatně byla by to docela škoda nemít v Praze městské DH, už jen proto, že naše matička stověžatá leží v příhodném kopcovatém reliéfu. Potenciálních míst na stavbu městské DH trati by se tak našla celá řada.  Nenechme ale sebou cloumat emoce a pojďme se raději podívat na již nyní známá fakta.

Termín, místo a trať:
Termín: 7. září 2013
Vstup ZDARMA
Trať: Petřínské sady > areál Strahovského kláštera > Strahovské nádvoří > Pohořelec

*Tisková zpráva
Prague Downtown bude vskutku jedinečný závod, který Praha ještě neochutnala. Sjezdová trať pro horská kola nabídne na 750 metrech startovací rampu, 9 umělých překážek a skoků. Po celé její délce budou diváci svědky množství nelítostných soubojů o stupně vítězů. Atraktivní závod by měl představit tento sport široké veřejnosti a příslib účasti světové downhillové špičky přilákat mladou generaci.

K jedinečnosti Prague Downtownu by měla přispět kromě mezinárodní účasti top jezdců také zvolená lokace. Tou by se měla stát Praha 1. Trať je naplánována z Petřínských sadů, přes areál Strahovského kláštera a následně přes Strahovské nádvoří na Pohořelec. „Jsem si jist, že atraktivní kulisa Prahy dodá závodu neopakovatelný náboj a věřím, že celý závod bude jak pro diváky, tak pro jezdce neopakovatelným zážitkem. S vedením MČ Praha 1 jsme předběžně konzultovali možnosti povolení a zatím to vypadá, že by nám Praha 1 mohla vyjít vstříc,“ řekl Tomáš Pejša z pořádající agentury HCore Production.

Účast na prvním ročníku Prague Downtown přislíbili špičkoví čeští jezdci světového formátu jako Michal Prokop, Tomáš Slavík, Lukáš Měchura, Matěj Charvát nebo freeridový démon Richard  „Gaspi“ Gasperotti. „To jsou první potvrzená jména. Se zahraničními hvězdami jsou vedena jednání o jejich účasti. Velkým lákadlem je myslím i to, že vstup na akci bude ZDARMA. Rozhodně se bude na co těšit,“ dodal Tomáš Pejša.

Doprovodný program nabídne závod v dirt jumpu, best trick na cílovém skoku a podporu kapel The Prostitutes a Prague Conspiracy.

Generálním partnerem akce je společnost ČEZ. Hlavním partnerem je energetický nápoj Monster Energy. Záštitu nad akcí převzal primátor hlavního města Prahy Bohuslav Svoboda.

Více o akci – www.praguedowntown.com nebo www.pgdt.cz

Předběžný program závodu:
13:00-14:30- kvalifikace MTB
14:30-15:30- kvalifikace dirt jump
15:30-17:30- hlavní závod MTB
18:00-19:30- finále dirt jump
19:30- vyhlášení vítězů MTB
20:00- vyhlášení vítězů dirt jump
20:00-22:00- hudební vystoupení
22:00- konec akce + afterparty

Prague Downtown 2013

Prague Conspiracy

Prague Downtown 2013

The Prostitutes

Prague Downtown 2013