GHOST Cagua 6550 (2014) – video představení

GHOST Cagua 6550 (2014)Sledujete-li pravidelně naše aktivity nejen na webu BikeAndRide.cz, ale také na stránce facebook.com/BikeAndRide.cz, pak jste si nemohli nevšimnout, že jedno z kol, které dlouhodobě „trápíme“ napříč terény celého Česka, je Ghost Cagua 6550 z kolekce 2014.

Stejně tak možná víte, že jsme na jaře tohoto roku testovali historicky první generaci Caguy na kolech 650B alias 27,5“. Tehdy jsme to brali jako senzaci, dnes už skoro za standard v této třídě, kterou střední kola masivně ovládla. Tedy až na pár výjimek potvrzujících každé skutečně platné pravidlo.

GHOST Cagua 6550 (2014)

Mohlo by se skoro zdát, že testování takřka identického kola je skoro zbytečné – na jaře jsme testovali vyšší model Ghost Cagua 6590 (cena v době zveřejnění testu byla 112 999 Kč), nyní dostupnější variantu Ghost Cagua 6550 (aktuální cena na www.ghost-bikes.cz 77 999 Kč). Praxe ale ukázala přesný opak. Zatímco z kraje letošní sezóny jsem byl docela rozladěn geometrií i funkcí jednotek Fox (nic jim nepomohla zlatá úprava kluzných ploch Kashima Coating), na jejím konci jsem si za řidítky Caguy doslova chrochtal blahem.

Především vidlice Fox TALAS 34 v modelovém provedení 2014 poskočila svými vlastnostmi o značný kus dopředu. Sice nemá Kashimu – patří tedy do levnější řady, ale úpravy vzduchové pružiny, která má nyní blíže ke klasické variantě Float, byly skutečně přínosné. Vidlice je nejen citlivější, ale také celkově aktivnější. Díky tomu se nejspíš nedrží předek tak vysoko jako u starší generace a stabilní geometrie s hlavovým úhlem 67° se může projevit v maximálně pozitivním světle.

Nejvíc jsem si schopnosti nové Caguy vychutnal na těžkých až sakra těžkých trailech Krušných hor. Tam byla Cagua jako doma. Tam ukázala, co vše se v ní skutečně ukrývá. Až jsem si říkal, že kola podobného ražení už nechci testovat nikde jinde!
GHOST Cagua 6550 (2014)

To už jsem se ale rozpovídal nějak víc, než jsem chtěl. Musím si něco nechat také pro klasický test. Zatím se tedy seznamte s Ghostem Cagua 6550 (2014) prostřednictvím následujícího videa. Kompletní test bude hotov do 14 dní.

Kdo to radši VIMEO

GHOST Cagua 6550 (2014) – praktické představení from BikeAndRide.cz on Vimeo.

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • Kolo podle mých loňských testů luxusní, příjde mi domů přesně tenhle modrožlutý model, akorát za Reverb bych jim jednu natáhl. Je ta bambule z hadice vidět i na vašich záběrech. V době, kdy existuje Reverb Stealth (kterého mimochodem Accel Group montuje na bratrské Lapierry), Kronolog nebo Lev je tahle sedlovka fakt na facku.

  To bude první věc, která půjde z bajku pryč!!!

  • Štěpán Hájíček

   Chápu tvoje rozhořčení, taky mě tam ten cancour někdy štval…. A to jsi ještě neviděl, jaký oblouk dělala ta dlouhá hadice u řídítek. Bylo by třeba jí zkrátit.

   Na druhou stranu – chvála pánu za Reverba, ať už je jakýkoliv. Reverb Stealth by byl geniální, stejně tak KS LEV. Kronolog ale radši ne. To se klidně smířím s tou hadicí venku. On totiž Reverb Stealth bude jistě i v OEM o něco dražší… Jak ale píšu – hlavně že tam je teleskop a ještě takhle dobrej!!!

 • vietcong cop 007

  Máte někdo zkušenosti s vidlí Fox Forx 34 Talas O/C CTD 160/120 mm a její srovnání vs. Rock Shox Revelation RL 2-Position, Motion Control, PushLoc, QR, 150-120mm

  • Štěpán Hájíček

   Tahle nová Foxka není vůbec špatná. Zejména pokud jí občas přimázneš (je to trapná reklama, ale mě fakt na Foxky dokonale funguje Fork Juice – http://www.bikeandride.cz/2013/07/mazni-si-perka-… )

   Přestože se obecně více klaním k RockShoxu, alespoň v posledních několika letech, tohle srovnání je docela nefér. Revelation je super, dobře chodí a snad se ani moc nekazí ten 2-step air. Je to ale koncepčně jiná vidla než Fox 34. Srovnávat bys měl spíše s RockShox Pike, který je ale dost drahý. Ale chodem a fiunkcí strčí všechny Foxky do kapsy. Nebo třetí dostupnější alternativa X-Fusion Sweep – bohužel do ČR se oficiálně nedováží. Prý ale funguje stejně dobře jako RS Pike!

 • Karel

  Musím potvrdit, že čím náročnější trail, tím Cagua funguje lépe a tenhle "sweden" design ji sluší.

  • Štěpán Hájíček

   Přesně… Na plácání se kolem Prahy, Brna a pod. to prostě není…

   Ale dost řečí, jdu psát test!

   • Karel

    🙂

 • madcat

  Co to má pan šofér za batůžek? Takhle na voko mi to přijde jak nějakej Osprey, ale dycky se to tam jenom tak mihne, takže je vidět prdlajz. Dík za reakci! 🙂