GIANT Trance SX – galerie

GIANT Trance SX 275 (2014)Enduro na Špičáku jsem jel v sedle žhavé novinky roku 2014 – Giantu Trance SX se zdvihy 160/140 mm, vidlicí Fox TALAS 34, převody 1×10, vodítkem a napínákem MRP a dalšími enduro komponenty. Zážitek to byl parádní a kolo se i v těžkém terénu na Špičáku více než osvědčilo.

V tuto chvíli mám již nahrubo napsaný kompletní test, který na webu BikeAndRide.cz najdete v průběhu tohoto týdne. Prozatím pár fotek a mapka mého výletu na Brdy, ať tušíte na co se můžete těšit:

Kde se testovalo

*Nahráno pomocí navigace Holux Funtrek 130 Pro

Foto: Štěpán Hájíček

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • volodaj

  Najprv som bol dosť sklamaný, že klasický Reign končí. Ale vyzerá to, že Trance SX bude viac než slušná náhrada.

 • StandaCZ

  Už se těším na kvalitní počtení o tomhle kole.
  K čemu je ta navářka na pravé straně sedlové trubky na urovni tlumiče?

  • volodaj

   prešmykač s priamou montážou

  • Brano

   je to priprava na presmykac, ktory ide priamo na ram – direct mount

   • Štěpán Hájíček

    Pravda, v sériové verzi tam bude krytka, u vzorku nebylo vše odladěné.

 • mato-budo

  Bike naozaj pekny, ale rozhorcenie z konca reign-u je stale velke…
  Avsak ak bude jazdit tak dobre ako vyzera musi to byt pecka.

 • Karel Neugebauer

  Co to je za zadní gumu ?

 • Roman

  Zajímal by mě názor na tu zadní gumu, vypadá to celkem pěkně, jak to brzdí na jehličí a písku? Díky

  • Štěpán Hájíček

   Schwalbe Rock Razor – http://www.schwalbe.com/en/offroad-reader/rock-ra
   Pracovní název First Ride…

   No, na suchu drží dobře, dost mě překvapila ve výjezdech, jinak bych alew byl radši, kdyby byl vzadu také Hans Dampf. On se ten nízký vzorek docela lepí, na asfaltu to není žádná raketa a na sypkém povrchu to zase moc nedrží. Zajímavý pokus, ale asi jen na specifické podmínky. Na Špičáku, v RZ3 na štěrku bylo docela znát, e v zatáčkách Hans Dampf držel jak židovský víra, zadek ale docela létal… Jinak je to dobrá alternativa pro ty, kteří dozadu dávali Rocket Ron a pod. I když je těžší a tolik nejede, takže…

   • Roman

    Díky za názor aspoň neutratím peníze zbytečně. Hledání zadního pláště na enduro je těžší než hledání svatého grálu. Teď vozím ibex jak na DH, tak v lehké verzi na EN a s projevem jsem opravdu spokojený, ale zadek na endurko bych bral rychlejší. Najít plášť co jede jak conti MK2, ale drží jako ibex tak za něj dám klidně i dost peněz.
    Na HD se mi moc nelíbí ty malé boční špunty-kámoš se ho teď zbavuje a dává na zadek zpět tiogu DH. Teď mi jí bude půjčovat, tak jsem zvědav. Pamatuji si, že jela a držela fakt pěkně, ale v mokru na kořenech to bylo zlo. Tahle novější má měkčí směs, tak by to mohlo být fajn. No uvidíme.

 • michael9997

  znáte nějakého výrobce, který je "konzervativní" a nepřechází u endur, AM a trailbiků na 27,5 a zustává na 26? ( tím nemyslím Specialized, kde se drží spíše na 29 )

  • Ibis Mojo SLR, Mojo HD a Mojo HDR… Nebo třeba Liteville ti postaví třeba 27,5 vepředu a 26" vzadu… anebo úplně jinou kombinaci.
   Ale on skoro není důvod nejít do 27,5". Dílů, plášťů a kol na tento rozměr bude nejspíš dost a dost a třeba duše ty bych vůbec neřešil.

 • michael9997

  v čem je starý ( dobrý..?) Reign lepší než tento bike?

  • Reign byl (je) pořád ještě o něco jiné kolo. Víc zaměřené na techniku. Je to takový malý sjezďák na kterém se dá šlapat i do kopce. Klasický Trance je více universální a Trance SX, pokud by měl jezdit pouze se 160 mm vepředu, pak by potřeboval o fous kratší rám, aby se vyvážil ten úhel hlavy.