reklama

reklama

Prague Bike Fest 2024 – Lákavá nová tradice | FOTOREPORT

O minulém víkendu (26.-27. 4. 2024) se na pražském Výstavišti uskutečnil, zatím pouze, druhý, ale rozhodně nadějně vypadající jarní svátek cyklistiky s názvem Prague Bike Fest. Tato mladá, optimismem a energií sálající akce dost spoléhá na přízeň počasí, což se letos naštěstí opět vydařilo!

Ještě zhruba týden před začátkem druhého Prague Bike Festu se dle předpovědi zdálo, že to letos nebude žádná sláva. Počasí se ale zjevně podařilo pořadatelům objednat s dostatečným předstihem, proto si návštěvníci mohli oba dva dny užít příjemné, slunečné, nikoliv však přehnaně horké a spalující počasí.

reklama

Pouze nebe je limitem

Proč se vlastně „zasekáváme“ právě u počasí? Jelikož Prague Bike Fest je akce, která má sice i svou poklidnou „indoor“ sekci, přesněji dvě, drtivá většina programu, ale i stánků, aktivit a atrakcí se ale odehrává venku v parku za Křižíkovými pavilony. Ony dvě interiérové části jsou rozděleny na veletržní s koly a různými doplňky a druhou artovou, kde byly prezentovány velké sportovní fotografie a jiné sportovní umění.

V této druhé vnitřní části byl obzvlášť výrazný klid, ale i výstavní indoorová část byla místem, kam se mohl člověk na chvíli „uklidit“, schovat se před sluncem i před venkovním ruchem.

Jo, venku to tepe

Venku to naopak slušně žilo, což je jenom dobře. Procházet jste mohli mezi poměrně dlouhými řadami stánků, kde bylo možné prohlížet a obdivovat kola a cyklistické vybavení a další různé doplňky či služby, ale také bylo možné si něco pořídit za výhodnější festivalové ceny, nebo si jen povídat se známými.

Zásadní a podstatná byla také Festivalová část akce, která zahrnovala hned několikero pódií, plácků či jiných atrakcí, kde se skoro neustále něco dělo. Ať už se vyhlašovala tombola, pořádala se exhibice ve flatlandu, létalo se do výšky až 7 metrů vysoko v rámci Big Air show Teo Kováče, nebo se někde v klidu konaly různé diskuze, přednášky či rozhovory.

Zkus si, co tě napadne

Konečnou, nikoliv snad poslední, klíčovou součástí byla možnost testování vybraných kol na k tomu připravených zkušebních okruzích situovaných přímo v areálu výstaviště. Zkoušet člověk mohl kola všech možných typů, konstrukcí a variant. Elektrické i klasické „bio-biky“, horská kola, gravely, ale třeba i městské a cargo modely.

Stánků a firem nabízejících testování zde byla rovněž celá řada, proto kdo chtěl, mohl si, alespoň takto v daných podmínkách, osahat skutečně velké množství kol v mnoha jejich podobách, či si jen vyhlídnout a pro ukázku prověřit několik málo svých osobních favoritů.

Tak zase za rok!

Pro mě osobně to byla letos první návštěva Prague Bike Festu, loňský nultý ročník jsem vynechal, příští rok ale chybět nejspíš nebudu. Celá tato akce se totiž nese v příjemném uvolněném duchu, atrakcí, zajímavostí i možných aktivit je zde víc než dost, vším přitom prostupuje uvolněná festivalová nálada.

Navíc je rozhodně příjemný už jen fakt, že se velká část této akce odehrává venku na čerstvém vzduchu, ale ani uvnitř hal nebylo dusno a vydýcháno a to musím, rozhodně nejen já, jednoznačně ocenit. Ó jak příjemná změna oproti tolika čerstvý vzduch postrádajících veletrhů, kterých jsem se v minulosti účastnil…

Tak zase za rok! Budu držet palce, ať opět vyjde (nejen) počasí!

Text a foto: Štěpán Hájíček

reklama


BIKE EXPO PAVILON