reklama

reklama

Blinduro 500+ | Enduro sezóna 2024 začíná – REPORTÁŽ

Již po osmé se sjeli na Lipno milovníci jízdy na oči, čerstvých trailů, endura a pohody. Klasický květnový termín slibuje obvykle slušné jarní počasí, ale ne vždy to tak, zrovna na Lipně, musí vyjít. Letos strašila předpověď deštěm, který opravdu v pátek večer přišel, zbytek víkendu byl ale naopak příjemný a prosluněný, což ještě umocnilo pohodovou Blinduro atmosféru.

Závod absolvovaný, jak jinak než na oči, zahrnoval okruh s osmi erzetami. Více než polovina závodu byla oproti minulému roku nová, a také zbytek rychlostních zkoušek doznal dílčích změn. Vyprodané startovní pole 600 blinduristů přitom zahrnovalo závodníky ze 13 zemí světa včetně více než 70 rakouských účastníků!

Mezi ženami to letos perfektně sedlo Dominice Adamcové (Cduro Racing team), která s téměř minutovým náskokem porazila Adélu Foltýnovou. Třetí skončila mladinká Adéla Kokešová (RIDEKO bike shop). 

V mužích si to rozdaly mladé pušky Pivnička s Maxou. Nakonec absolutní prvenství bral Jakub Pivnička (BIKESTRIKE.COM). Těsně na paty se mu lepil Adam Maxa (Rock Machine), který nakonec bral druhý flek. Na třetím místě se celkově umístil matador závodu Blinduro Vojta Bláha (Actofive). 

reklama

quotation-BnR

„Letos jsem se snažil koncept závodu lehce pozměnit a okruh trochu víc roztáhnout po okolí. V sobotu proto některé závodníky ‚potrápil‘ delší transfer vedoucí na třetí RZ, ale myslím, že šlapání s krásnými výhledy k enduru prostě patří.“

„Erzety jsem trasoval s ohledem na předpověď, která říkala, že bude během víkendu pršet. Snažil jsem se tratě tedy trochu pustit a zbytečně nikde nedělat žádné ‚pasti‘. Druhý den, hned po ránu, pak všechny startující prověřil klasický výšlap na Luč.“

„Podle ohlasů z cíle to vypadá, že se závodníkům víkend na Lipně opět líbil, já sám bych pak chtěl vyjádřit velký respekt všem blinduristům a blinduristkám za to, jak se s celým závodem poprali”, komentoval letošní ročník ředitel závodu Michal Prokop.

Text: Blinduro / Foto: Patrik Procházka