reklama

reklama

PF 2023… A také nějaká VIDEA!

Zdravím přátelé a příznivci online magazínu BikeAndRide.cz v roce 2023! Rád bych vám popřál klidný, přehledný a srozumitelný rok, v němž bude možné normálně plánovat a realizovat co si člověk usmyslí. Důležité je samozřejmě také zdraví a dostatečná fyzická i psychická forma a pohoda! Zkrátka a dobře, ať se naše kola točí zvesela dál i v roce 2023!

V minulém roce, jak jste si nejspíš všimli, jsme postupně upustili od pondělních úvodníků a přehledů vybraných videí. Dnešek je menší výjimkou. Sice to bylo na jednu stranu docela zábavné, už jen vymýšlet témata pro pondělní zamyšlení, ale místy také docela pracné.

Rovněž časové možnosti a pracovní vytížení se různě mění, proto bylo docela osvobozující odstřihnout se od tohoto pravidelného a po dlouho dobu poctivě, pondělí co pondělí, připravovaného povídání.

reklama

Toužebně vyhlížená stabilizace (cyklistického trhu)

Vraťme se ale k výhledu na rok 2023, který by snad mohl být klidnější než roky předcházející. Ale kdo ví, jak všechno dopadne, jakým směrem se pootočí planeta Země? Určitým otazníkem je také vývoj v cyklistickém světě, který se po úmorných covidových letech více přibližuje původní rovnováze.

Myšleno alespoň v tom smyslu, že se sklady kol a cyklo doplňků znovu postupně plní, pokud si tedy chcete udělat radost, nebo potřebujete nahradit dosluhující stroj, případně vybrané součástky, neměl by to být problém a nemělo by to znamenat nekonečné čekání na vytouženou položku.

Z mého profesního pohledu rovněž „tiše doufám“, že se stabilizuje a k dřívějším pořádkům postupně navrátí situace v oblasti testovacích kol, aby bylo jednoduše na čem jezdit a co vám představovat a prakticky prezentovat.

Malá připomínka článku o preferencích českých jezdců (geometrie a výbava) – Trophy Of Nations 2022 (foto: Tomáš Král)

Čeká nás testovací obroda 2023? Snad!

Konec roku 2022 byl, v množství testů kol, poněkud slabý, ale to se snad brzy napraví. Třeba tento týden mám po delší pauze domluvenou předávku jedné testovačky, juchů!!! Další stroje určené k recenzování budu muset postupně domlouvat, ale to by neměla být žádná překážka. Ostatně dopředu slíbených je pár luxusních kousků, ale určitě dojde i na dostupnější kola.

Novinek přislíbených a ohlášených na rok 2023 také není málo, budeme tedy společně doufat, že nezmizí z trhu ještě dřív, než budou reálně naskladněny a vybrané kusy poskládány pro „potěchu novinářů“ a hlavně jejich čtenářů.

Vzhledem k vývoji a proměnlivosti situace posledních let ale radši nic konkrétního dopředu slibovat nebudu. Podívejte se každopádně sami na novinky ohlášené v minulém roce, mezi nimiž je celá řada žhavých kandidátů na test. Sám už se na ně dost těším!

Ať se tedy modrá planeta i naše kola nadále točí, naši jednostopí parťáci nám dělají převážně radost a my sami ať postupně můžeme plnit své hlavy pozitivními a povzbudivými vzpomínkami, které si pak budeme navzájem vyprávět až se bude sezóna 2023 chýlit ke svému konci.

Za BikeAndRide.cz

Štěpán Hájíček

EUROPE TRIP – Tomomi Nishikubo

‘CLARITY’ featuring Dean Lucas

Ronan Dunne: Doing Dangerous Stuff Safely, Part 1 #MUSTWATCH

GEE ATHERTON RIDES THE INFAMOUS PORTAL TRAIL, MOAB

„OPEN PIT“ ft. Oszkar Nagy

PŘIPOMENOUT SI…

Danny MacAskill – The Slabs

How To Be A Mountain Biker

Home Office – Fabio Wibmer

ČESKÁ SCÉNA

ČESKÁ SCÉNA

Extrémní biker Gasperotti: E-biky vytlačí normální kola

Příběh Krásky a zvířete Rock Machine