reklama

reklama

Chili Enduro Series 2023 – Nový peprný enduro seriál!

Také máte pocit, že Evropská enduro scéna potřebuje trochu povzbudit, oživit, nebo alespoň profouknout? Že by se hodilo něco dostatečně peprného? Pak by vás mohla zaujmout informace o nově se rodícím přeshraničním seriálu závodů Chili Enduro Series 2023, který má za cíl oživit a propojit oblíbené enduro klasiky, ale také přinést do lesů a na traily nové chutě a vůně!

Čím by chtěla Chili Enduro Series zaujmout? Kupříkladu tím, že krom klasických kategorií (ženy a muži v různých věkových škatulkách) nabídne také speciální kategorii ‚Chill-E‘ Series. Konečně poctivá lokální soutěž pro eBikery!

Závody Chili Enduro Series 2023

  • #1 Chili Enduro X Race, Sušice, Czech Republic (5.-7. 5. 2023)
  • #2 Chili Enduro Geisskopf, MTB Zone Geisskopf, Germany (28.-30. 6. 2023)
  • #3 Chili 3 Länder Enduro Race, Reschenpass, Italy (25.-27. 8. 2023)

Chilli 2023 startuje v Sušici – Enduro X Race (5.-7. 5. 2023)

Úvodním podnikem nového seriálu Chili Enduro Series bude oblíbený domácí podnik Enduro X Race pořádaný v pošumavské Sušici, kde se letos již potřetí konalo Mistrovství české republiky v Enduru.

Na svazích v okolí Sušice je možné tradičně očekávat mix rozličných tratí zahrnujících jak upravené flow sekce, tak i čerstvé přírodní traily. K poctivému zvládnutí všech erzet přitom obvykle nestačí jen pustit brzdy, naopak výživné chilli přichází až ve chvíli, kdy se poctivě opřete do pedálů!

„Závody Enduro X Race, pořádané již od roku 2013, patří mezi nejvyhlášenější a nejnáročnější podniky svého druhu v České republice. Přírodní i budované traily v okolí Sušice jsou jezdci oblíbené a vyhledávané nejen v období konání závodů, ale lákají do těchto míst enduro a MTB nadšence po celou sezónu. Atmosféru místa umocňuje blízkost národního parku Šumava, stejně jako úchvatné přírodní scenerie a pestrá panoramata.“

„Závody Enduro X Race měly tu čest figurovat již 3x jako kvalifikační podnik seriálu EWS, 3x se zde také konalo Mistrovství ČR v Enduru,“ říká hlavní organizátor Aleš Hrabý – Bike X Ski Sušice.

Více informací: www.enduroxrace.cz / facebook.com/enduroxrace.cz

Enduro Geisskopf (28.-30. 6. 2023)

Vlastně jen pár kilometrů na západ od Sušice najdeme místo konání druhého podniku z Chili Enduro Series 2023, jinou dobře známou lokalitu – MTB Zone Geisskopf – nacházející se v pohoří Bavorský les. „Jsou to jen malé hory, nabízí ale velkou míru vzrušení!“

Snadno zde najdeme podobnost s chilli papričkami! Právě malé a nenápadné chilli papričky jsou těmi, které vás obvykle nejvíce odrovnají!

Všichni ti, kteří znají zdejší bikepark, dobře vědí, kolik rozdílných tváří mohou místní traily nabídnout. Ale nebojte, i skalní příznivci tohoto místa budou jistě překvapeni, jelikož jim zdejší závod nabídne něco, co doposud neokusili!

„Myslím si, že je skvělé, když se lidé dobře baví v našem bikeparku a užívají si naše enduro traily. Každý rok se snažíme jak nejlépe dovedeme, abychom na novou sezónu připravili co nejlepší svezení a také dostatek novinek a překvapení. U nás si vybere a užije opravdu každý jezdec. Najdete tady totiž traily plné kořenů, kamenů, různé technické pasáže, ale samozřejmě také velké procento flow trailů. Takový je prostě Geisskopf.“ Jan Ofner, hlavní stavitel trailů v MTB Zone Geisskopf.

Více informací: mtbzone-bikepark.com / facebook.com/MTBZONE

reklama

3 Länder Enduro Race (25.-27. 8. 2023)

V neposlední řadě bychom vám chtěli představit třetí a finální zastávku Chili Enduro Series 2023 – Chili 3 Länder Enduro Race – konané v lokalitě Reschenpass. Za touto akcí stojí dvojice Henry Heitmüller a Florian Kulike, nadšení enduro závodníci a rovněž milovníci eBiků, kteří za sebou mají již řadu úspěšných akcí, zejména pod hlavičkou skupiny Bike Projects.

Tito dva „pánové“ se rozhodli, že jejich specifický formát závodu nemůže zemřít, proto se mohou Reschenpass a jeho fanoušci těšit na znovuvzkříšení zdejší akce s novým leskem a dostatečně ostrou příchutí díky Chili Enduro Series. Registrace na tento závod bude otevřena nejspíš již na konci ledna 2023.

„Závod konaný pod označením 3 Länder Enduro Race oslaví v příští sezóně již 10. výročí! Díky pestré účasti závodníků ze 14 zemí se tento podnik vypracoval z lokálního klání na úroveň uznávaných mezinárodních závodů. Kouzlem naší akce je kombinace krásných enduro trailů, lanovek a transferů vedoucích skrz úchvatné scenérie v okolí jezera Resia. Zdejší traily nabízí skvělé podmínky pro sportovní vyžití i nekonečné kochání se!“ Manuel Baldauf, CEO Nauders Tourism.

Více informací: 3-laenderendurotrails.com

Chili Enduro Series – nabité enduro víkendy!

Vychutnejte si opakovaně plné 3 dny na kole v průběhu všech závodních víkendů! Každý ze závodů má sice svůj specifický program, ale určité základní prvky jsou shodné. Páteční trénink, případně prolog nebo power stage, následováno zhruba desítkou erzet rozdělených na sobotu a neděli.

Chili Enduro Series nabídne mnoho výzev, bez ohledu na to, zda se bude jednat o tvůj první ostrý start, nebo jestli se ti doma již nepřeberně hromadí starší startovní čísla.

Traily v rámci všech tří závodů nabídnou technické výzvy, skoky, ale také bezpečné objížďky pro méně zkušené jezdce. Nejrychlejší matadoři navíc dostanou možnost utkat se na trati o hodnotné ceny na jednotlivých závodech i o body do celkového hodnocení. Všichni ostatní si můžou užít alespoň nezbytnou večerní party!

Text a foto: Chili Enduro Series / překlad: Štěpán Hájíček

Více informací najdete na webu chilimotion.de

Případně na Instagramu: instagram.com/chilimotion/