reklama

reklama

Na eBike s Boschem chytře! (představení)

V novém test centru Bosch v Praze Radotíně měli čeští novináři na konci května příležitost vyzkoušet si elektrokola vybavená novým chytrým systémem od Bosch eBike Systems. Ať je to na cestě do práce nebo při sportovní jízdě po trailech, chytrý systém posouvá zážitek z cyklistiky zcela novým směrem.

Této akce jsme se, bohužel, nemohli z časově-organizačních důvodů osobně zúčastnit, přesto by byla škoda tuto záležitost přejít bez povšimnutí. Přinášíme tedy alespoň stručný přehled toho, co zde bylo představeno a slib, že se snad k danému tématu v dohledné době ještě vrátíme. BikeAndRide.cz

(tisková zpráva)

Mobil jako displej

Jednou z novinek letošního roku je možnost využívat buď systémový displej (aktuálně Kiox 300), nebo si na řídítka prostřednictvím Smartphone Gripu upevnit svůj vlastní chytrý telefon. Do něj lze poté stáhnout aplikaci eBike Flow, propojit telefon s kolem a veškeré informace o jízdě sledovat přímo na displeji svého zařízení. Díky této aplikaci lze rovněž plánovat trasy, hledat dílčí cíle nebo sdílet své sportovní výsledky s oblíbenými fitness aplikacemi.

Digitální klíč v telefonu chrání před odcizením kola

Nový systém Bosch přináší rovněž lepší ochranu proti odcizení, protože mobilní aplikace eBike Flow slouží zároveň jako digitální klíč. Jakmile se elektrokolo uzamkne, podporu motoru je možné znovu aktivovat pouze pomocí chytrého telefonu (aplikace v něm) a připojení přes Bluetooth.

Elektrokola vybavená chytrým systémem od Bosch eBike Systems tedy pro zloděje představují zásadní překážku. Odnést je a naložit třeba do auta samozřejmě mohou, odjet s ním ale s podporou motoru, bez odemčení pomocí telefonu, nelze.

reklama

Boj proti tuningu

Významným tématem novinářského dne v Radotíně se ukázala být rovněž problematika čipování cyklistických elektromotorů. Společnost Bosch eBike Systems se již řadu let zapojuje do boje proti tuningu a úzce zde spolupracuje s výrobci jízdních kol, sdruženími a úřady. Vedle vzdělávání veřejnosti a prevence sází na technická opatření proti úpravám v hardwaru i softwaru svých pohonných systémů.

„Je to problém, který je třeba řešit a rychle. Pokud nevyvineme určité kroky ke stávající volnosti pohybu na elektrokolech, můžeme se dočkat doby, kdy budou nastaveny razantní mantinely pro pohyb elektrokol v současné infrastruktuře,“ řekl například Tomáš Jančárek, nový marketingový ředitel Bosch eBike ČR. Proto již před časem navázal Bosch úzkou spolupráci s BESIPem, Centrem dopravního výzkumu a dalšími úřady.

Více informací o Bosch eBike Systems: www.bosch-ebike.com

Text: Bosch eBike Systém, redakce BnR, / Foto: Adam Maršál, nedori, Bosch