reklama

reklama

WTB Vulpine 36 – (Nejen) pro gravel závodníky! | TECH NEWS

Značka WTB aktuálně představuje jednu novinku z oblasti gravel obutí. WTB Vulpine je na první pohled vcelku nenápadný plášť určený pro štěrkolety, avšak již druhý pohled naznačí, že se při jeho vývoji inženýři z WTB rozhodně neflákali!

Jak částečně napovídá titulek, plášť WTB Vulpine 36 je určený a navržený primárně pro gravel závody, proto bylo snahou jeho tvůrců dosáhnout co nejvyšší efektivity, rychlosti a lehkosti odvalování bez toho, aby se obětoval komfort, přilnavost nebo jistota v zatáčkách.

Vzhledem k jeho poměrně skromné šířce (36 mm) je toto obutí určeno primárně pro závodní účely, kde se počítá každý uspořený gram na hmotnosti, ale také každý ušetřený watt výkonu jezdce. To ale neznamená, že by si WTB Vulpine nenašel i jiné využití.

reklama

Pokud vám nevadí jeho užší tvar, a pokud vás naopak láká jeho vyšší efektivita a rychlost, pak jste rozhodně vítáni ať již jen dojíždíte do práce, nebo máte jen radši sportovnější styl jízdy.

Ostatně ono zaměření na rychlost a vysokou efektivitu je patrné již při pohledu na samotný dezén, kterému dominuje hustý středový pás navržený pro maximálně snadné odvalování. Boční výstupky jsou naopak o něco více otevřené a zubaté, aby WTB Vulpine držel a podržel i v náročnějším terénu a zejména pak v zatáčkách.

Vše výše řečené navíc podpoří dvojitá směs „Dual DNA“ spojující tvrdší, a tedy i rychlejší pryž na středovém pásu, a dále pak měkčí směs na bocích, jež má na starosti co nejlepší přilnavost v náklonu apod.

V nabídce budou tři varianty tohoto pláště, všechny tři v rozměru 700×36 mm (někde najdete označení 30 x 700). Jeden kousek je se světlými boky, jeden zase posílený ochranou proti defektu SG2. Všechny klíčové parametry najdete v tabulce níže.

Text: Štěpán Hájíček / Foto: WTB

WTB Vulpine 36 – DOPORUČENÉ CENY

WTB Vulpine (60 TPI) – 1 340 Kč
WTB Vulpine (120 TPI) 1 540 Kč

Více informací na webu: www.wtb.com/../vulpine

České zastoupení: www.zookee.cz