reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #4_2021 | Na kole celý rok!

Už vícekrát jsem slyšel otázku, jestli jezdím na kole celý rok, jestli celý rok testuju, nebo zda mám přes zimu nějaký „náhradní program“. Odpověď je vcelku prostá, jezdím od jara do zimy, a tak stále dokola!

Naštěstí jsou u nás v „nížině“ poslední roky zimy dost mírné, proto mě počasí obvykle od pohybu venku na kole příliš často neodradí. Třeba loňský podzim byl z mého pohledu úžasně teplý a suchý!

Jasně, nemám rád, když je extrémní mokro nebo bláto, nebaví mě, když příliš dlouho panuje silný mráz, a smysl to úplně nemá, je-li venku až moc sněhu. Ale kdy takové podmínky u nás v okolí Prahy nastanou?

Co si tak vzpomínám, bylo posledních několik zim dost mírných bez výrazných vrtochů počasí. Loni, před začátkem jara, přišlo sice trochu delší období krušných mrazů, což bylo poněkud únavné, ale dalo se to zvládnout. Aktuální zima je ale zase jiná…

Kdy tu bylo naposled tolik sněhu?

Už ani nevím, kdy bylo v Praze a okolí naposled tolik sněhu? Nebo kdy se držel tak dlouho (skoro dva až tři týdny 😜). A to zatím netušíme, jaké podmínky nám tato zima ještě přinese. Každopádně už nyní se zdá, že to bude poněkud drsnější než poslední roky.

Asi dobře víte, jak je poslední dobou venku? Pro ty, kdo žijí na horách a v jejich blízkosti, je to po dlouhé době zase jednou bílá pohádka. Tady v údolí jsme si užili prvotní fázi nadšení z trochy sněhu, která se ale rychle, bráno pohledem bikera, mění v nepříjemnou bílo-hnědou past!

Pokud se zadaří, něco málo napadne a sníh se chvíli udrží, je to paráda a super rozptýlení, jenže to je spíše výjimka a nikoliv pravidlo. Mnohem horší je situace, kdy si původní krásná bílá peřina sedne, třeba i několikrát změkne a pak zase mrazem ztvrdne. A tohle třeba vícekrát dokola!

Kdyby alespoň mrzlo v jednom kuse, tak to bude hezky pevné, ale tahle, když člověk vyrazí na kolo, vůbec netuší, co jej ten den čeká. Co den, v této situaci netušíte ani jak bude vypadat následující zatáčka! Bude za rohem hlína, běžně bláto, nebezpečný led, nebo hnusná kombinace měknoucí bílo-hnědé břečky? Těžko říct?!

Stěžuju si? Asi trochu ano…

Jo, trochu to zní jako fňukání, ale ona je to částečně i snaha popsat vám, kteří na to nemáte nervy, co se teď v naší oblasti v lesích děje, co tam člověk najde. Minulý týden jsem stihl pár vyjížděk a jedna byla zajímavější než druhá. Osobně nejsem vyznavačem bláta, ale když si to tak vezmu, je jízda za deště možná lepší než to, co bylo v lese poslední týden!

Pokud bych to bral dle hesla: „Zážitek nemusí být dobrý, hlavně když je silný“, pak to vlastně byl dost silný týden a pár silných jízd mě nejspíš ještě čeká! Řekl bych, že třeba už jen minulý týden si budu ještě dlouho pamatovat!

PS: Koukám z okna, koukám na předpověď a zdá se, že by mohlo zase chvíli více mrznout a méně pršet (sněžit). Snad tedy tato předpověď vyjde a bude na čas přiměřeně jezdivo bez nutnosti totálního odbahňování po každé jízdě!

BEST OF 2020 – Fabio Wibmer

Fabio a jeho „Bestofka“ za rok 2020! Jo a mimochodem, tenhle kluk má už 6 milionů odběratelů na YouTube!!! GRATULACE!

No Bad Weather, Only Bad Clothing

Když jsem si tak stěžoval na to počasí… Další heslo říká: „Neexistuje špatné počasí, pouze špatné oblečení!“ Ok, jenže pak bych potřeboval asi i nějaké oblečení pro svoje kolo!!! Takový overal, co by se dal po vyjížďce sundat, opláchnout a hotovo!

Peak To Pub – Conor Macfarlane

„Na lyžích jsi marnej, vrať se radši do bikeparku!!!“ 🤣🤘🏻

GT Good Times Tour UK | Wyn Masters, Ethan Craik, Rob Webb

Když si parta kolem GT užívá pohodovou zimní atmosféru v dnes již odtržené Anglii! Zkrátka GT Good Times Tour UK!

Ike Klaassen Joins the COMMENCAL South Africa Team

Koukám, že by se to s tím počasím u nás dalo krásně vyřešit. Stačí si odskočit do Jižní Afriky!

CZECH MADE

Kona Enduro Race Klínovec 2019

Přéma na Trutnov Trails

Přéma Tejchman a jeho řádění na Trutnov trails po boku Fordu Raptor! Moc pěkný! 👍🏻 🤘🏻 Už se těším, až bude zase sezóna a stezky otevřené!!!

Revíry #3 | Stanislav Sehnal

„Standa Sehnal – jeden z mejch nejlepších kamarádů, můj odchovanec a talent, kterej se dokázal vypracovat z „otesánka“, jak sám říká, až tak, že letos vyhrál Enduroserii, je mistr republiky ve sjezdu 2020 a začíná vystrkovat drápky i ve světě.“

Matěj Charvát

Jaké pláště vozit v zimě na kole?

Pokud máte jen malé či žádné zkušenosti s jízdou na kole v zimě, jistě přijde vhod pár praktických rad týkajících se výbavy vašeho stroje. Zde hezky zpracováno a dobře podáno od party FLOWRIDE.

JAK SE VYBAVIT NA KOLO V ZIMĚ?!

Je-li libo ještě jiný pohled na „zimní přípravu a trénink“?

„Ježdění v zimě ve sněhu je zábava! Je ale potřeba se na takovou projížďku dobře vybavit. Tentokrát Vám předám s Olinem hooodně užitečné rady, jak to máme, když se jdeme v zimě projet.“

Vašek Kolář

SJELI JSME ČERNOU SJEZDOVKU VE VANĚ!!

NO COMMENT!!!!

PRVNÍ TRIKY ZPĚT NA HARDTAILU / PUMPTRACK A SKATEPARK

„Konečně jsem zpátky na hardtailu. Konečně se rameno dostává do formy, že jsem schopen zase dělat nějaký triky. Takže jsme vyrazili na Pumptrack Břasy a taky na ne úplně vydatnou session na Štvanici. Doufám, že od teď už budou videa zase směřovat k tomu, co jsem dělal před zraněním.“

Jakub Vencl

JAKÉ JSOU GRIPY ZA 59,- Kč??! + GIVEAWAY

Netradiční způsob, jak testovat gripy? Mlátit do nich šutrem! Jinak ale zajímavé video ukazující použitelnost či nepoužitelnost gripů za 59 Kč! Ale také dvou dražších exemplářů!

WINTER RIDE by Petr Maly

Jedno příjemné zimní rozloučení nakonec a pozdrav ze Zlína.