reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #15_2020 | Myslet, nebo jezdit?

V aktuální situaci, kdy je vládním nařízením omezen volný pohyb obyvatel, se před nás staví řada nezvyklých otázek. Mám vůbec vyrážet na kolo, pokud nejedu do/z práce? A když už jedu, ač je to třeba jen proto, abych se doma nezbláznil a moje tělo nechřadlo nečinností, jak moc lze vlastně omezit rizika, abych si něco neudělal a nepotřeboval, nedej bože, lékařskou pomoc?

Se základní otázkou, zda vůbec vyrazit na kolo, se musí poprat každý sám. Dle mého názoru by se to asi nemělo přehánět, na druhou stranu sedět doma, když se venku konečně dělá slušné počasí, působí jako vyslovený hřích a hlavně „zátěž“ pro již tak dost zkoušenou hlavu, která jednoduše potřebuje na vzduch…

Když je kolo zaměstnáním…

Já sám mám možná v první otázce jistou výhodu a slušnou výmluvu v tom smyslu, že na kolo prostě MUSÍM, alespoň pokud nechci svoje řemeslo dočasně pověsit na hřebík. Jízda na kole pro mě není cestou do či ze zaměstnání, pro mě je prostě zaměstnáním! I když nevím, jak bych zrovna tohle vysvětloval strážníkovi, který by se rozhodl zastavit mě a pátrat po důvodech mého pobytu venku, a navíc na kole?

Naštěstí jsem nic podobného zatím řešit nemusel, nikdo mě nezastavil, nekontroloval, ač jsem se toho původně trochu bál. Tedy alespoň na prapočátku celé infekční paniky, kdy se vláda poprvé vyjadřovala k chystaným omezením. Jak se ale brzy ukázalo v praxi, lidí venku je víc než dost, respektive vlastně víc než za běžného stavu.

Vzhledem k tomu, že nejčastěji jezdím v průběhu pracovního týdne a méně o víkendech, jsem zvyklý, že mám většinu lesů a lesoparků sám pro sebe, což ale nyní mnohdy neplatí. Naopak v posledních týdnech je v lesích o dost více lidí, čím blíže městu a čím lepší je počasí, tím je jich více. Ale o tom jsem snad ani mluvit nechtěl.

www.instagram.com/bikeandride.cz

Přemýšlím, jak jezdím

Spíš jsem opakovaně přemýšlel o řadě výzev od řady lidí, které hovoří o tom, že není špatné vyrazit na kolo, ideálně sám nebo v co nejmenší skupině. Zároveň by měl ale člověk myslet na opatrnost více než jindy, aby se někde nerozsekal a nezatěžoval již tak dost zkoušený zdravotnický systém tím, že by potřeboval ošetřit.

Ano, smysl to rozhodně dává, a i když úplně nechci, tak mám tuto výzvu uloženou někde vzadu v hlavě a nedokážu se jí tak úplně zbavit. Občas si ale říkám, jestli to není spíše na škodu než k užitku. Jestli myslet celou dobu na to, že si nesmím nic udělat, není horší, než se prostě a jednoduše soustředit na jízdu.

Určitě by se člověk neměl vrhat do vyslovených extrémů a pokoušet svoje hranice, zároveň si ale říkám, že zrovna v mém případě není padání na běžném pořádku, že se i za standardní situace snažím jet tak, abych si neublížil. Vždyť svoje ruce, nohy i hlavu potřebuju k práci a výpadek vzniklý úrazem by můj život dost zkomplikoval. Asi víte, jak je to s nemocenskou, když jste OSVČ?!

www.instagram.com/bikeandride.cz

Jeden nešťastný náraz!

Neříkám, že jsem to nikdy nezažil… Bude to pár let, co se mi při „pracovní jízdě“ na kole přihodil dost nepříjemný úraz – hlavou jsem narazil do stromu, až to odnesla spodní čelist, která hned na několikrát praskla. Fuj! Nemluvme o tom!!!

Takže kde jsme to skončili? Jezdit na kole i za současné situace? Asi ne v takové intenzitě a četnosti jako jindy, ale já sám bych bez kola asi dlouho nevydržel a začal bych bojovat s abstinenčními příznaky, i kdyby mě to neživilo…

No a když už tedy na kolo vyrážíme, neměli bychom si donekonečna opakovat něco jako „Nesmí se mi nic stát, nesmí se mi nic stát“. Lepší bude zvolit si dopředu rozumný koncept vyjížďky, netlačit na pilu, nepouštět se do extrémů a nových sekcí budících respekt, ale prostě si jen užít ten čas venku, kdy se člověk může soustředit primárně na jízdu, přírodu a nic jiného.

Tak se všichni držme a snad se to zase začne postupně uklidňovat a život se pomalu bude vracet do zajetých kolejí…

CHASE HER – Tomomi Nishikubo

ご視聴ありがとうございます!おもろかった人は高評価とチャンネル登録お願いします!

Tohle je vážně masakr. Nějaká videa od Tomomiho Nishikuba jsem už viděl, ale od tohoto jsem ne nemohl odtrhnout! Některé triky jsou sice zprvu možná zbytečně opakovány v různých záběrech, ale jinak pecka!!! Fabio by si měl začít dávat bacha na to co, co přichází z Asie… A to nemyslím ten pitomý virus! 😁😜

*Best trik v čase 2:00

RESPEKT!!!

E Bikes are for Grandad’s? Flowgroh shreds his hometrails with Papy!

Na rodiče bychom rozhodně neměli zapomínat, měli bychom jim pomáhat a pak třeba pomohou i oni nám. Kupříkladu tak, že nás budou tahat na svém eBiku do kopce 🤣

Jayden Fraser at home

FORGOTTEN FALL

Changing The Way We Look at MTB’s ⚡️ Starling Cycles Tellum (2020)

I tohle je mullet, ale trochu jiný! 27,5″ vepředu a 29″“ vzadu!!!

Více na webu: pinkbike.com (publikováno 1. dubna 2020)

 

Tea & Biscuits — the Merseyside section

**CZECH MADE**

Rock Machine Blizzard TRL: Jak se mi jezdí na novém kole

Pěkné kolo kolego… Už jsem s ním měl také tu čest – praktické představení Rock Machine Blizzard TRL 90-29.

Bike Unboxing: Jak si složit kolo, když dorazí v krabici

Vzhledem k zavřeným obchodům je dnes otázka objednání kola poskládaného do krabice poměrně aktuální, proto se jistě hodí pár rad jak na to, pokud budete takové kolo skládat dohromady.

**BONUS**

BACKYARD DIRT JUMPS PROGRESS IS INSANE!! LOCKDOWN EP3

Five Different Techniques to Jump and Hop Gaps!

Building a skinny “snake tongue” bridge for mountain bikes

BACKFLIP NA ELEKTRYCZNYM MOTORZE | Godziek Brothers