reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #6_2020 | Nikdy nebylo lepší být bikerem!

Myšlenka na dnešní téma mě „přepadla“ o tomto víkendu, když jsem se toulal s kolem v lesích a kopcích kousek za hranicí města. Nutno přiznat, že o víkendu vlastně moc často na kole nejezdím, dost toho stihnu přes týden a víkendy obvykle věnuji jiným aktivitám. Tentokrát to byla menší, ale rozhodně příjemná výjimka…

Jednak jsem měl zrovna tento víkend dost volného času, jednak bylo v sobotu neskutečně teplo (13-15°C je na 1. února vážně dost), tak proč nevyrazit?! Vytáhl jsem tedy Norco Sight C3 29 a vyrazil na své oblíbené traily, kam poslední dobou beru velice často právě kola kategorie all-mountain či enduro, až se z toho stává takový můj „testovací enduro polygon“ 😁.

Každopádně jak jsem psal výše, v drtivé většině případů vyrážím na stejné místo přes týden, kdy zde není obvykle ani noha. Občas člověk potká nějakého pěšáka, tu a tam jednu až maximálně tři „zbloudilé“ duše na kole…

Ale tuto sobotu?!

Už jen, když jsem se k danému místu přiblížil autem – správná americká škola, hodit kolo a věci do auta a jet na „trail head“ – jsem najednou skoro neměl kde zaparkovat! A to si jindy říkám, jestli je vůbec dobrý nápad nechávat auto v natolik zapadlém místě???

No nic, zkraťme to! Jednoduše tuto sobotu se zrovna do této lokality sjela snad celá biková Praha a blízké okolí. Oblast je to poměrně rozsáhlá, takže jsem si užil i tak mnoho chvil, kdy jsem byl v lese úplně sám, ale když jsem se pak dostal do určitého bodu, kde se křižují stoupací lesní cesty a také hned několik trailů, čuměl jsem jako puk, jaký to tu byl Václavák! Ale zase bylo fajn potkat pár známých a pokecat před tím, než jsem se opět vydal na svoji „sólo dráhu!“

www.instagram.com/bikeandride.cz

Abych se ale vrátil k původní myšlence…

Zkrátka když jsem tak, při jednom z koleček, projel tímto hroznem lidí a přemýšlel o dané lokalitě, o kolech, na kterých ti lidé jezdí a také o tom svém, napadlo mě, nebo mi spíš došlo, že snad nikdy nebyl lepší čas na to být bikerem, neřku-li milovníkem endura nebo all-mountain ježdění.

Vždyť si to vemte sami. Na trhu snad není žádná z významnějších značek vyrábějících horská kola, která by ve své nabídce neměla jeden či více různých modelů s tímto zaměřením. Neříkám, že jsou všechny skvělé a dokonalé, ale na druhou stranu těch špatných je snad minimum. Zároveň máme díky této široké nabídce až neskutečně pestrý výměr jak co se podoby, konstrukce, vzhledu, nebo i ceny týká.

Netvrdím, že je cyklistika vysloveně levný sport, ale když na to přijde, dá se dnes, možná základní, ale dostatečně funkční enduro kolo pořídit za velice rozumné peníze. Tedy jak nové, tak když budete chtít ušetřit, seženete za hubičku i nějaké přiměřeně jeté. Třeba já se každý rok zbavuju svého „jednoletého“ stroje, obvykle za půlku původní MOC!

www.instagram.com/bikeandride.cz

Jezdit na čem, jezdit v čem!

No a do toho všechna ta technika, doplňky, náhradní díly a jiné zlepšováky, co si dnes lze pořídit. Už jen pláště s mnoha druhy vzorků, směsí či šířek a průměrů, co se nabízí… Ano, vybrat si to správné není vlastně vůbec lehké, ale pokud víte, co chcete, stačí jen zapíchnout prst do katalogu oblíbeného eshopu a za chvíli je to doma.

A to ani nemluvím o chráničích, oblečení a dalších doplňcích. Jezdit se sice dá sice i v teplákách nebo džínách, když na to dojde… Ale pokud chcete na kole trochu vypadat a pokud chcete, aby vaše oblečené správně fungovalo, nebo pokud „musí být“ funkční a černé, pak není problém.

Poslední, nikoli konečná záležitost se týká samozřejmě toho, že máme rozhodně kde jezdit. Jen se podívejte třeba do naší záložky Lokality, kde jsou kupříkladu hromady reportů od Andrey… A stále tam není vše. Jen se rozhlédněte čistě po naší republice, kolik zde máme již nyní bikeparků a trail center. Pomalu v každém kraji, v každém pohoří je něco, a to mluvím jen o těch oficiálních a veřejně známých.

Do toho se samozřejmě najde hromada lokálních, tajně, či s tichou tolerancí správců lesa budovaných, o kterých se člověk dozví jen tou správnou „šuškandou“… Ale i to se počítá, jelikož řada těchto míst funguje dlouhodobě. Já sám znám takových spotů vlastně jen hrstku a někdy bych rád věděl, co za poklady mi ještě uniká, ale to sem asi úplně nepatří.

Podstatná je ta myšlenka – Nikdy nebylo lepší být bikerem!

Mountain Biking One Of The Most Remote Islands On Earth

Co si takhle vyrazit na jeden z „nejodlehlejších ostrovů světa“, na Svatou Helenu, která se nachází kdesi v Jižním Atlantiku mezi Afrikou a Jižní Amerikou?!

Foto: www.pinkbike.com

Welcome to GT – Chris Akrigg

Já zírám!!! Chris Akrigg opouští Mongoose? Už bylo na čase! Na GT mu to rozhodně také sluší a mně tím dělá obrovskou radost! „Vítej v teamu!“ 😁

FAIRBANKS with KC Deane // Canyon Neuron

Trocha luxusních podzimních barviček!

Více fotek a povídání k videu na: www.pinkbike.com

The Call – Vincent Pernin

„Tyhle traily mě lákají pokaždé, když jedu navštívit své rodiče, jelikož jsou hned za jejich domem!“ Vincent Pernin

Air MTB – MTB x FPV Drone

Slušná jízda a perfektní záznam z dronu! Palec hoooodně nahoru!!!

Liam Moynihan: Syncros Snake Charmer

Co to znamená vydat se do lesa hledat „hnědé hady?“ 🤣

Kyle Rides the Bottlerocket

Co, jak a na čem se jezdilo v roce 2007?!

Kilian Bron Chasing Volcanoes on his MTB

Jedna parádní objevná výprava s cílem pokořit pár vulkánů!

**CZECH MADE**

TOP LEDNOVÉ JEŽDĚNÍ VE FINALE LIGURE!

Už mě to začíná docela rozčilovat, kolik lidí od nás vyráží do Finále přes svátky, v lednu, únoru, březnu… Ještě chvíli se budu držet doma a pak jedu taky!!!

JAK SE UČÍM NOVÉ TRIKY?!

„V tomhle videu vám ukážu, jak asi vypadá náš zimní trénink na kole. Jak vždycky jsme museli vyrazit někam za hranice… Tentokrát zase do Švýcarska a našeho oblíbeného SkillsParku.“ Jakub Vencl

**BONUS**

Danny Macaskill’s Drop And Roll Live at The Edinburgh Fringe

Dannyho „filmové projekty“ známe všichni velice dobře, jak ale vypadá jeho Drop And Roll show naživo?

What I learned after owning a „modern geometry“ mountain bike

Tohle je hodně zajímavé video, které srovnává geometrie horských kol, jaké byly „včera a dnes“. Stejně tak jak se musí poupravit jízdní styl, abyste moderní geometrii správně vytěžili! Nebo spíš kam vás takové kolo posune…

5 Cheap Ways To Upgrade Your MTB | Mountain Bike Hacks

Na závěr pět jednoduchých triků z UK, jak si za pár drobných vylepšit své kolo, nebo jej alespoň ochránit před nástrahami zimního provozu či jízdě mezi volnými kameny!