reklama

reklama

Santa Cruz Tallboy 2020 – Nová pravidla v Trail XC

Není to tak dávno (2. 7. 2019), kdy jsme vám představili druhou generaci stroje Santa Cruz Hightower s nově koncipovaným zavěšením systému VPP, jaké používají modely Bronson, Megatower či Nomad. Tehdy jsem přitom věštil, že to je pro „Low VPP“ nejspíš konečná stanice – NENÍ!

(tisková zpráva)

Nový Tallboy se 120 mm zdvihu změní váš pohled na kola s kratším odpružením hned po první jízdě. Jasně, 10 mm, o které v Santa Cruz zvětšil u řady Tallboy zadní zdvih, se může zdát jako malý krůček, ale ve spojení s konstrukcí VPP převzatou od výše zdvihově posazených bratří, s tlumičem umístěným těsně nad středem, se jedná o pořádný skok v úrovni svezení. Ruku v ruce s novou generací pružení kráčí i nová geometrie a jednoduchý design s tradičním soustředěním na detaily, jak už jsou u Santa Cruz Bicycles zvyklí.

Tallboy je bike, se kterým to, díky maximálně efektivnímu VPP odpružení zakomponovanému do pevného a lehkého rámu, můžete rvát na plný kule do kopce, po rovině, po rozbité cestě i ve sjezdu. Má geny svých většozdvihových příbuzných – V10 (děd), Nomad (otec), Bronson a Hightower (bratři) a tak se díky VPP konstrukci s nízko uloženým tlumičem cítí stejně doma na cross country tratích, jako o i v „extreme country“. Se standardně dodávanou 130 milimetrovou vidlicí je Tallboy kolo pro jezdce, kteří to chtějí rozbalit nahoru i dolů!

Juliana Joplin (2020) – www.julianabicycles.com//../joplin
Santa Cruz Tallboy CR (2020)
Santa Cruz Tallboy CC (2020)

reklama

Geometrie, to je oč tu běží

Tradiční cyklověda říká, že se biky s kratšími zdvihy jezdí z kopce pomaleji, a tak potřebují strmější a konzervativnější geometrii. Dnešní ježdění je ale o dost jiné. Jen si vzpomeňte, kdy jste se naposledy museli omezovat na zábavném trailu jen proto, že jste nebyli na větším kole. Nebo na to, jak vás to tenkrát skoro sfouklo! A tak v Santa Cruz napodobili geometrii svých větších biků a Tallboy postavili s hlavovým úhlem 65,5 stupně a vidlicí s krátkým předsazením!

Krátká řetězová vzpěra (430 mm) se dá prodloužit o 10 mm tak, aby se Tallboy ještě více přiblížil jezdcům všech velikostí i chutí. Možnosti dokonalého vyladění a nastavení kola tímto ale nekončí. Flip-chip na vahadle tlumiče umožňuje kolo lehce nakopnout a zvýšit.

Tohle kolo se těžko vejde do běžných škatulek. Je to prostě Tallboy. Máte na to?

Značka Juliana, také dnes, představuje sesterský model Joplin. Stejně jako Tallboy se bude vyrábět s karbonovými i hliníkovými rámy. Na rámy a jejich ložiska je již tradičně poskytována doživotní záruka.

Ceny na českém trhu začínají na 84 999 Kč u verze s hliníkovým rámem, respektive 121 999 Kč u základní karbonové varianty. První kola dorazí koncem září. Již teď je ale můžete objednávat u svých dobrých obchodníků.

Více o tomto kole na webu: www.santacruzbicycles.com

Foto: Santa Cruz Bicycles

Santa Cruz Tallboy 2020 – Tech News
Santa Cruz Tallboy 2020 – Tech News