reklama

reklama

RockShox Reverb – nová ovládací páčka 1x!

Prezentační materiály od SRAMu a přidružených značek bývají poměrně obsáhlé. Ta poslední je ale úžasně prostá. Shrnout by se dala do jediné věty: „Představujeme novou páčku pro sedlovky Reverb (1x) se všemi původními výhodami, ale nově s ergonomií řazení SRAM.“

A to jsem se vlastně dost rozepsal, jelikož by se dalo říct jen: „Představujeme novou páčku!“ Ono to je i není až tak jednoduché. Faktem zůstává, že ač byl Reverb ve svých zlatých časech skutečným etalonem funkčního teleskopu, poslední roky velkým způsobem ztrácí pozice. Nová generace s vylepšenými vnitřnostmi a rychlejším chodem může něco málo zachránit (představení), mačkání původní malé a pouze jednostranně použitelné páčky je dnes ale dost „vopruz“.

U RockShoxu se tedy, nutno říct konečně, zamysleli a převedli jejich „mačkací páčku“ na variantu otáčivou, která na první pohled vypadá jako páčka řazení, což je poslední dobou jednoznačným a veskrze pozitivním trendem. Tedy když už za chvíli budeme mít všichni na kolech řazení 1×11 a 1×12 (alespoň ti statečnější a výkonnější, bohužel i movitější bikeři).

Co dodat?

Pojďme se podívat na pár faktů. Nová páčka RockShox 1x je kompatibilní se všemi sedlovkami Reverb Stealth řady B1 a A2 (upřímně netuším co to znamená) a také s klasickými Reverby (poznáte je podle černého kolečka regulace rychlosti zpětného chodu na těle původní páčky).

Cena

RockShox Reverb Stealth (1x remote): 12.060 Kč

Upgrade kit 1x: 2 845 Kč (sada obsahuje páčku, základní odvzdušňovací sadu, standardní objímku a MMX úchyt)

Co slibuje?

Výhodou nového řešení by měla být jednak o mnoho lepší ergonomie, jednak i menší ovládací síla díky novému mechanizmu, nově sestavenému hydraulickému pístu. Slíbeny jsou i minimální nároky na údržbu (uvidíme). Použitelná by tato páčka měla být pro všechny modely Reverb Stealth a při hmotnosti 69,2 g je jen o 21 g těžší než standardní páčka.

Doplňme ještě poznámku o kompatibilitě s objímkami MatchMaker X či s klasickými objímkami (tzv. Discrete Clamp) a rozhraní pro odvzdušnění Bleeding Edge™. Tak schválně, na jakém kole si nové ovládání vyzkoušíme poprvé?

Páčku RockShox 1x zakoupíte na koloshop.cz (aktuální akční cena 2 199 Kč)

reklama

PS: Kolega Tomáš vyšpiónil, že v tomto videu již Nate Hills používá novou páčku, tak sledujte pozorně…

RockShox Reverb 1x lever
RockShox Reverb 1x lever