reklama

reklama

Startují závody fatbiků v rámci projektu Stopa pro život

Příznivci tlustých plášťů zpozorněte! První letošní závod na fatbikách v rámci seriálu ČUS Stopa pro život 2017 se pojede už zítra, 21. ledna, v Novém Městě na Moravě! Seriál letos startuje delším, ale vše říkajícím názvem ČUS Stopa pro život Prolog Vysočina Arena 2017.

Z pojmenování si může každý jasně odvodit další základní informaci, že se jede ve slavné Vysočina Areně.

(tisková zpráva)
Stopa pro život je hlavně seriál závodů v běhu na lyžích otevřený pro širokou veřejnost, ale vzhledem k tomu, že pod organizací je podepsaný stejný tým jako v rámci projektů Kolo pro život a Česká Enduro Serie, dostala se na program vybraných závodů i soutěž pro „celoroční“ bikery.

Kromě Prologu se na fatbikách v závodním módu můžete svézt ještě 11. 2. na Božím Daru v Krušných horách v rámci Karlova běhu, či 4. 3. odstartovat ze Svatého Petra ve Špindlerově Mlýně směrem vzhůru na hřebeny a projet stejnou trať jako hlídky Krkonošské 70 na 25km trati.

Pokud Vás formát zimních závodů láká, ale fatbike nemáte, pořadatelé slibují zajistit na každém závodě půjčovnu kol. Jejich počet je ale omezený, doporučujeme sledovat stránky www.stopaprozivot.cz a kolo rezervovat ihned, jakmile se možnost rezervace pro daný závod spustí. Testovací kola pro Prolog jsou již bohužel rozebrána.

Základní informace k závodu na fatbikách ČUS Stopa pro život Prolog Vysočina Arena

Datum: 21. 1. 2016
Formát: večerní závod na 21 km / jede se 3 x 7 km
*Závod vede mimo stopu lyžařů na běžkách po samostatné trati, která je velmi hravá, protože je to pořád nahoru dolu. Závod se pojede za jakýchkoliv sněhových podmínek, ty jsou ale aktuálně vynikající! Nutností je minimálně jedno světlo na kolo.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Přihlášení do závodu je možné už jen na místě 21. 1.

Čas prezence: od 14:00 do 15:45
Cena: 300 Kč

Harmonogram
14:00 – Trénink na trase
16:15  – Start závodu na fatbikách
18:15 – Časový limit pro dosažení cíle
19:00 – Vyhlášení vítězů (vyhlášeni a oceněni budou 3 nejrychlejší muži a 3 nejrychlejší ženy)

Přijeďte si užít netradiční závod na Vysočinu a nezapomeňte noční světlo na kolo, případně čelovku. A pokud koketujete i s běžkami, vezměte je s sebou! Ještě před startem stihnete školu lyžování a jestli dorazíte s rodinkou, přijeďte na celý den. Dopoledne se pojedou soutěže dětí, na ně navazuje škola lyžování a večerní závod na běžkách na osvětlených tratích Vysočina Areny. Na místě bude k dispozici půjčovna běžek i dalšího vybavení, vyhřívané zázemí, bezpečná úschovna a samozřejmě i nabídka teplého jídla a nápojů po celý den.

Více na www.stopaprozivot.cz

Foto: www.stopaprozivot.cz