reklama

reklama

Pondělní videonálož BnR #1_2017

PF 2017 - BikeAndRide.czStarý rok 2016 je ten tam, proto otevřme brány novému roku 2017! Silvestr je vlastně jen jedním datem v kalendáři, které se mnohdy slaví až zbytečně bujaře a hlučně. Je to ale určitý celospolečenský symbol, chvíle, kdy se člověk může zastavit, zamyslet se nad svým dosavadním konáním a vytyčit si nové cíle!

Nové cíle a výzvy si tradičně v tomto čase snažíme najít i v rámci směřování, podoby a fungování našeho on-line magazínu BikeAndRide.cz! Letos je to ale trochu jiné než poslední roky, kdy se toho s příchodem silvestra měnilo, či jen odehrávalo v naší těsné blízkosti víc než dost. Vznikaly a zanikaly nové projekty (cyklistické weby, časopisy atd.), které se tu více, tu méně chtěly spojit s naším portálem, případně měly snahu využít našich znalostí a dovedností k vlastnímu růstu.

I my sami jsme měli ambice rozjet nová média, či jen rozšířit pole naší působnosti. Něco se povedlo, něco trochu drhlo a řadu věcí jsme také pustili k vodě. Ostatně jak říká jedno z klasických českých pořekadel:

„Ševče, drž se svého kopyta!“

I proto tentokrát s příchodem roku 2017 nemáme žádné velké plány, ani žádné zásadní či zlomové projekty, které bychom vám chtěli představit, za což jsem svým způsobem vlastně rád. Posledních pár silvestrů jsem totiž z oněch různých akcí, jež se míhaly okolo mě, měl slušně zamotanou hlavu!

Jeden malý pozdrav z období mezi svátky… (www.instagram.com/bikeandride.cz)

BikeAndRide.cz v roce 2017

Stagnovat, či usínat na vavřínech ale rozhodně nehodláme, spíš se chceme více soustředit na to, co nám jde nejlépe. Navíc plánujeme doplnit k tunám technických článků více lidského faktoru v podobě různých rozhovorů a podobných témat. Stranou určitě nezůstanou testy silničních kol všeho druhu (Ondra právě testuje Lapierre Crosshill 300 / cenu a dostupnost ověříte na www.MOJEkolo.cz), vyhýbat se rozhodně nebudeme ani elektrice, ale naše primární zaměření zůstane stále u MTB, stejně jako naše srdce!

Po novém roce jsem slíbil vyvěsit na Facebook obrázky do soutěže o nejhezčí kolo postavené na webu Bikologi.com, což bych mohl stihnout ještě dnes (sledujete Facebook BikeAndRide.cz). S touto soutěží souvisí i můj osobní závazek dokončit objednávku na nová teamová trika BikeAndRide.cz, která si bude možné koupit on-line a takto i trochu podpořit naše snažení. Jejich design vám představíme již brzy.

Vedle toho máme v plánu pár úprav po stránce designu našeho webu, spíš lehčí evoluce než zásadní revoluce, a ještě jsem řešil určitý systém záložek a integraci portálu cycling-world.cz (aktuálně obsahově dřímající) pod hlavičku BikeAndRide.cz… Ale o tom vás budeme ještě informovat, jakmile to bude aktuální!

Do nového roku 2017 tedy přejeme co nejvíce spokojených chvil a kvalitně stráveného času nejen v sedle vašich jednostopých miláčků, ale také jasně stanovené cíle, stejně jako morálku a elán k jejich plnění!

Za team BikeAndRide.cz | Štěpán Hájíček

Testování na druhém konci republiky… (foto&rider: Ondřej Nebřenský)

CHRIS AKRIGG – AS IT LIES

Chris Akrigg o sobě říká, že nikdy nebyl tím, kdo by si k obrazu svému upravoval určité pasáže nebo snad celé traily. Stejně tak nikdy nebyl jezdcem, který by vyhledával cíleně pro MTB budované stezky, což je vlastně dost radikální postoj a výrazný kontrast vůči aktuálnímu dění v MTB komunitě! Na druhou stranu, vládnete-li takovými schopnostmi pilotáže jako Chris, cíleně budované traily skutečně nepotřebujete, protože zábavu najdete na každém šutru, padlé kládě, zídce, plotu a jakékoliv jiné náhodné překážce! Respekt!!!

Crash Collection – MTB Failz and Bailz

Videa skupinky 50to10 jsou obvykle plná bezmezného řádění a brutálních kousků, nad nimiž člověk jen kroutí hlavou. To vše se ale nedaří samo, nýbrž je často doprovázeno pády! Podívejte se proto, jak padají mistři a zkuste se z toho třeba poučit a do nového roku si slíbit „naučit se padat“, nebo lépe „naučit se nepadat“!

Very unlucky injury with loose (explicit)

Zde ještě jedno doplňující video ukazující, že někdy to zatraceně bolí, i když jinak padat umíte!

Mountain Biking The Gunny Loop in Grand Junction, Colorado

Z Tomanosova oblíbeného seriálu další kousek guidovaného trailu z USA, tradičně pohledem jezdce a kameramana, kterým je Nate Hills. Koukám, že v Coloradu nejsou jen krásné zelené lesy a alpský terén, ale i vyprahlé stepi.

What’s Your Favorite Commencal Video?

Značku Commencal na našem webu příliš často nevídáte… Bohužel zatím nebyl prostor podívat se jejich kolům blíže na zoubek! I když mě teď vlastně jedna možnost napadá (napíšu Mikulášovi :). Každopádně videa Commencal jsou poměrně povedená a oblíbená, proto mrkněte na tento kousek a pak si klikněte na Pinkbike.com, kde se hlasuje o nejlepší video Commencal za minulý rok!

VITAL RAW – BEST OF 2016

Přelom roku je často využíván k rekapitulaci toho, co se za uplynulé období podařilo. Zde je proto sestřih zajímavých záběrů ze světových DH a enduro závodů pohledem redakce Vital MTB.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**ČESKÁ STOPA**

Vánoce 2015

Malá připomínka vánočního času, z roku 2015, jak jej prožíval kolega Tomáš!

Vánoce 2015 from Tomáš Jiráček on Vimeo.

**BONUS**

GoPro: Best of 2016 – A Year in Review

Další malé ohlédnutí za rokem 2016, tentokrát v podání záběrů z kamer GoPro.

WRC – Season Highlight 2016

Poslední obrazová rekapitulace, pro změnu ze světa WRC (Rally) pohledem dronů DJI!