reklama

reklama

Pondělní videonálož #44_2016

pondelni-videonaloz-44_2016-2Dnes se musím v úvodu omluvit, a to hned za dvě věci! Zaprvé za prodlení s finalizací velkých testů a zadruhé, že toho ani tento týden obsahově příliš nestihnu. Poslední týdny se mi totiž sešlo vícero testovacích kol a jiných důležitých akcí, navíc v nejbližších dnech to nebude o moc lepší…

Včera, dnes a zítra na BikeAndRide.cz

Jednoduše jde o to, že se na mě testovačky poslední dobou jen sypou a já proto trávím radši více času v lese, než doma u počítače! O to radši, že je počasí zatím stále poměrně příznivé, alespoň u nás v nížině… K tomu se posledních pár týdnů přidala řada důležitých schůzek a na samotnou práci na obsahu nebylo zkrátka až tolik času jako jindy. Respektive, snažil jsem se věnovat spíše kratším tématům, která jsem schopný sypat z rukávu téměř každý den, něž větším souborům vyžadujícím vícedenní přípravu!

Jeden velký slíbený test už mám ale skoro hotový a tento týden by mohl být kompletní! Jistě už všichni víte, o co se jedná…

No a jak to bude tento týden? Pondělí až středa normálně makám tak jako vždy. Takže hlavně v lese, na kole a tento týden i s pilou a sekyrou! Dal jsem si totiž předsevzetí, že půjdu pročistit jeden oblíbený trail podél potoka, k čemuž jsem si přivezl z chalupy i potřebné vybavení!

Ve čtvrtek mě čeká akce na celý den, jelikož máme domluvené rendez-vous s Michalem Marošim! Z toho vzejde jak materiál určený pro RedBull.com (foto, video, rozhovor), tak následně na to i rozšířená verze rozhovoru (nejen) na téma: „Co dělá slavný závodník a velká hvězda domácí scény, když už nezávodí…?! Pokud vás to zajímá, jedno velké téma o Michalovi a jeho bydlení je právě dnes na RedBull.com

Bas van Steenbergen Charges Trail in British Columbia | Raw 100

Dnes začněme dvěma kousky z mého osobního výběru. Já vím, zase ta Kanada! Ale… Ale je to krásně natočené, má to spád, ten borec letí jako střela a vůbec! Mně se to líbí 😀

MTB | Lines Of Lofoten – Mountain Bike Freeride Series

Hned druhým kouskem pojďme obecnou nadvládu severoamerických snímků naředit dílem z Norska, kde si kluci umí postavit pořádné překážky! Už jen ta první lajna byla zřejmě budována s heslem: „Když se ti nechce chodit až k horám, postav si vlastní kopec třeba ze dřeva!“

GoPro: Steve Storey – Trail Boik Time 10.24.16 – Bike

Tak z tohoto snímku doslova učůrávám! To je trail jako víno! Zřejmě zase něco v USA, hádám lokalitu poblíž parku Grand Teton, ale může to být klidně i Colorado nebo něco úplně jiného! A mimochodem, GoPro a Pinkbike vypsali soutěž o nejlepší POV záznam s hlavní cenou ve výši $15,000. Více na webu: http://www.pinkbike.com/contest/gopro

A jedno motivační video k této soutěži!

CKM | Autumn Patrol

Podzim je neodvratně zde, to ale neznamená, že svá kola musíme okamžitě zazimovat. Naopak, třeba Jo Wacker vytáhl svůj Transition Patrol a vyrazil na hlídku a obhlídku svých lokálních trailů ve Švýcarsku!

Forest Vigilantes

Před pár lety se mluvilo o tom, že MTB nemá příliš silné podhoubí v podobě mladých jezdců. Dnes to ale vypadá, že opak je pravdou. Mnozí z nás třicátníků jsme „dětmi MTB“, tedy potomci „otců MTB“, alespoň těch lokálních, kteří s horským kolem začínali v devadesátých letech. Pomalu přitom dorůstají „vnuci MTB“, tedy naše děti! A takhle to umí rozbalit!

The Bromigos

O čem jsem se rozepsal u předchozího snímku dokazuje hned následující snímek! Aneb naše děti nás jednou zajezdí do hlíny! Ale budiž jim to přáno 😀

Ben Porter – Bathurst

Dnes je skoro jedno do jakého koutu světa pojedete, všude se najde parta nadšených lokálů, či jen pár jedinců, kteří nelení zvednout svá pozadí od televize a facebooku a jdou kopat do lesa, aby bylo kde jezdit! Podobně jako Ben Porter, který své traily staví u protinožců v Austrálii!

Freeriduro?

„Těžko se vám rozhoduje, jestli se zaměřit na freeride, nebo enduro? Nu, kdo říká, že nemůžete dělat oboje zároveň! Pro všechny nerozhodné vzniká nová kategorie – Freeriduro! (Jasně, tohle je vtip!)“

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**ČESKÁ STOPA + BONUS**

MTB TRILOGY 2016

MTB Trilogy je legendou jak mezi maratonci, tak dnes i enduro jezdci. Kolegové mě už letos lákali, ať se také zúčastníme, ale přiznám se, že na to (zatím) nemám koule! A hlavně bych musel pořádně ladit kondici dobře půl roku dopředu, abych to důstojně objel!!! Třeba jednou…

Václav PECH jun. & Julia ZUGAROVÁ

Dnešní závěr nebude patřit Kenu Blockovi jako už několikrát, ale Václavu Pechovi, který je sedminásobný mistr ČR v rally. Doprovodí jej modelka Julia Zugarová! Zajímavý pohled na čistě přírodní krásky Porsche 911 a Juliino… 😛

Dan Atherton Shreds Latest Mountain Bike Creation in Dyfi

A jeden kousek přidaný úplně na poslední chvíli. Jen moc nevěřím tomu, že tohle Dan celé uplácal sám svojí lopatou!!! 😀