reklama

reklama

Fox Enduro Race Morávka – 13. – 14. 8. 2016

Fox Enduro Race MorávkaSe začátkem srpna se nám letošní léto přehouplo do své druhé poloviny, podobně jako letošní Enduro Série, jejíž pomyslnou druhou polovinu zahájí již tento víkend závod Fox Enduro Race Morávka konaný v bikeparku Kopřivná (Jeseníky).

(oficiální pozvánka)
Enduro závody na Kopřivné nabídnou pět různorodých erzet, které spojí Malou Morávku a Karlov pod Pradědem, plus prolog! Tři měřené úseky využívají a kombinují stávající tratě v bike parku Kopřivná, jedna trať přivede závodníky do vedlejšího údolí, do Karlova pod Pradědem a ve zdejším areálu Myšák bude vyznačena další erzeta. Tratě disponují různou délkou, ale takřka stejným převýšením okolo 200 metrů. Celkový okruh závodu bude měřit kolem 25 km.

Pro kategorii Hobby budou připraveny čtyři měřené úseky, vynechaná bude pátá, technicky nejnáročnější erzeta převážně kopírující sjezdovou trať v Bike parku Kopřivná. Vyznačení a stavbu tratí má na starosti opět Kamil Tatarkovič, bude se tedy na co těšit!

Zázemí celého závodu najdete v Malé Morávce, ve Ski areálu Kopřivná pod Pradědem.

Fox Enduro Race Moravka 2016

Závod odstartuje již v sobotu 13. 8. 2016 ve 20:00, kdy se pojede na sjezdovce ve Ski Areálu Kopřivná za umělého osvětlení na sjezdovce úvodní prolog! Závodník, který se nebude účastnit sobotního prologu, obdrží za prolog do celkového hodnocení čas nejpomalejšího závodníka.

Fox Enduro Race Moravka 2016

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Start hlavního závodu je v neděli 14. 8. 2016 10:00 ve Ski areálu Kopřivná pod Pradědem, Malá Morávka. Start do prvního transferu bude z prostoru startu i cíle přímo u dolní stanice lanovky tamtéž. Vyjíždět se bude v pětiminutových intervalech, kdy se do závodu vydá vždy deset závodníků najednou. Tratě budou plně připraveny k tréninku v sobotu 13. 8. 2016 od 10:00.

Délka a převýšení jednotlivých RZ je následující:
RZ1: 2.2 km / 190 m
RZ2: 1.7 km / 200 m
RZ3: 1.4 km / 160 m
RZ4: 1.7 km / 190 m (Red Bull erzeta)
RZ5: 1.2 km / 190 m

Fox Enduro Race Moravka 2016

Premiéru na FOX Enduro Race bude mít i speciální dětský enduro závod! Kategorie: Junioři 7-10 let , Junioři 11-14 let. Neváhejte a dorazte na celý víkend i s rodinkou. Nebudou chybět večerní grilovačky ani borůvkové obžerství.

Nenechte si ujít poslední moravský závod Enduro serie! Celý seriál bude na podzim pokračovat už jen na Špičáku a v Klínech v Krušných horách. Cenově zvýhodněná registrace online je možná na www.enduroserie.cz do středeční půlnoci, další šance bude na místě v sobotu v podvečer a v neděli ráno. Na webu nechybí komplet informace k závodu i seriálová pravidla platná i pro tento závod.

Malá pozvánka a představení závodu od Kamila Tatarkoviče a Jany Horákové je tady:

Foto: Miloš Lubas (enduroserie.cz)
Fox Enduro Race Moravka 2016

Fox Enduro Race Moravka 2016