reklama

reklama

Nové světlo Fenix BC30R (představení)

Fenix-BC30R-02-startŽhavou novinkou v nabídce cyklosvítilen značky Fenix je čerstvý držitel prestižního ocenění sportovního veletrhu ISPO, kompaktní model BC30R vybavený OLED displejem. Díky dvěma moderním LED Cree poskytuje tato nabíjecí svítilna světelný výkon až 1600 lumenů a dosvit 155 metrů.

(tisková zpráva)
Porotce letošních ISPO Awards zaujalo moderní řešení cyklosvítilny s OLED displejem: „Možnost vidět během jízdy na displeji zbývající čas svícení je výtečná pomoc při plánování nočních jízd,“ vyjádřil se Dr. Eckehard Moritz, CEO mnichovské Innovationsmanufaktur GmbH. V odůvodnění přidělení ceny porota oceňuje i unikátní systém Dual Distance Beam, který umožňuje vidět do míst, která jiné cyklosvítilny neosvítí. Vyzdviženo je také snadné ovládání spínačů a design žebrovaného povrchu svítilny umožňující její efektivní chlazení.

Cyklosvítilna je osazena dvojicí moderních LED Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla, které umožňuje věrnější zobrazení barev v přírodě. Kromě čtyř standardních světelných režimů cyklisté můžou využít nejsilnější krátkodobý režim BURST s 1600 lumeny. Ten najde uplatnění v nejextrémnějších terénech nebo například v případě zastavení a nutnosti průzkumu terénu kvůli táboření. Cyklosvítilnu lze z držáku snadno vyjmout a použít také coby vysoce výkonnou ruční svítilnu. Nejúspornější Eco režim přináší stále velmi slušný světelný tok 100 lumenů a především úctyhodnou výdrž přes 20 hodin nepřetržitého svícení. Nabídku režimů potom kompletuje volba blikání, které je využitelné třeba coby signalizace v nouzových situacích. Energii diodám dodává dvojice vestavěných li-ion akumulátorů o celkové kapacitě 5200 mAh, které lze snadno dobíjet pomocí micro-USB portu vestavěného na spodní straně svítilny. USB kabel je součástí balení.

Fenix-BC30R-01-th

Tělo svítilny je vyrobeno z vysoce odolného leteckého duralu, bez problémů odolá pádům minimálně z výšky 1 metru, funkčnost není narušena ani při silném dešti, vodotěsnost je garantována dle standardu IPX-6. BC30R ani nijak výrazně nezatíží řídítka, váží totiž pouhých 222 gramů. Její připevnění nasunutím do držáku na řídítkách je dílem okamžiku, obdobně jednoduchá je montáž a demontáž držáku na řídítka, která nevyžaduje nářadí. Držák navíc umožňuje i plynulé nastavení směru svícení.

Díky OLED displeji zobrazujícímu zbývající čas svícení vás již na cestě nezaskočí náhlé zhasnutí světla, naopak si dle údajů na displeji můžete svůj cyklovýlet flexibilně plánovat. Kromě číselného údaje o zbývajícím času svitu vás na vybíjející se baterie upozorní také podsvícení ovládacích tlačítek: standardní zelenou barvu vystřídá třicet minut před vybitím baterie červené blikání. V tu chvíli můžete dojezd se světlem prodloužit přepnutím na nižší světelný režim. Nebezpečným nočním dojezdům s vybitým světlem je díky Fenix BC30R konec.

Výkonná nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC30R vám poskytne špičkové osvětlení na večerní tréninky a vytrvalostní závody, ocení ji také běžní cykloturisté, kteří kladou důraz na bezpečnost ve zhoršených světelných podmínkách. Uplatnění najde také při časně ranním, či pozdně večerním dojíždění do práce.

Všechny parametry cyklosvítilny – světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost – jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Cyklosvítilna Fenix BC30R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Doporučená maloobchodní cena je 3 999 Kč včetně DPH.

Pro ty cyklisty, kteří naopak oceňují od svítilny oddělené pouzdro s bateriemi, je v nabídce Fenixu připravena sesterská cyklosvítilna BT30R.

Fenix-BC30R-02-th

Fenix-BC30R-03