reklama

reklama

Lapierre Pulsium – video představení

Lapierre Pulsium - predstaveniNejen prachem a blátem živ je biker! Občas není od věci vyměnit hrubé drapáky za úzké žiletky a vydat se hltat asfalt, užít si ticho, klid a plné soustředění na výkon, jaké vám nabídne jedině silnice.

Shodou okolností jsme s novým Lapíkem Pulsium již měli tu čest a průběžně pracujeme na dokončení jeho testu, který by měl být na webu BikeAndRide.cz k nalezení nejpozději příští týden. Níže naleznete jeho oficiální představení a k němu náležící video…

(tisková zpráva)
Lapierre Pulsium je novým standardem pro Team FDJ.fr na dlouhé klasiky a další terénem i profilem obtížné závody. Nový rám, plně připravený na závody, v sobě spojuje absorpci nárazů a sílu, tedy vysoké pohodlí a maximální výkon. S touto novou zbraní se stanete vyzyvatelem svého strachu z kostek, výmolů a jiných typicky českých nerovných silnic!

V okamžiku spuštění projektu Pulsium byl inženýrům Lapierre dán jednoduchý úkol: vytvoření kola, které zvládne náročný povrch a bude absorbovat vibrace lépe než jakýkoliv jiný model. Vývoj trval celý rok a jeho výsledkem je kompletně nový karbonový rám. Geometrie, konstrukce a tvar trubek dělá Pulsium pohodlným a přirozeným pro tělo i ovládání. Nabízí jedinečnou vertikální pružnost při zachování vysoké boční tuhosti. Tohle kolo je nepostradatelným společníkem našeho UCI World Tour Teamu.

Lapierre Pulsium - predstaveni

Pokrokové technologie SAT a PowerBox

Díky nové konstrukci SAT (Shock Absorption Technology), jedné z vícero zásadních inovací u tohoto modelu, společně s novým postupem výroby a zpracování uhlíkových vláken a rovněž díky sportovní geometrii je Pulsium kolem, které bez řečí absorbuje nerovnosti očekávané i ty překvapivě a skryté.

Další z použitých inovací je tzv. PowerBox technologie, zahrnující spodní část rámu zaměřenou na přenos síly, aby jediný watt nepřišel nazmar. Tato konstrukce byla převzatá z čistě závodního stroje Lapierre Xelius EFI a poskytuje Pulsiu vysokou pevnost pro maximální přenos sil a hbitou akceleraci.

Lapierre Pulsium - predstaveni

Lapierre Pulsium - predstaveni

Modelová řada Pulsium čítá tři základní modely, plus dva další, které je možné individuálně sestavit v programu Lapierre Ultimate. Všechna kola jsou osazena spolehlivými komponenty s maximálním zaměřením na výkon, ale též pohodlí: kompaktní převodníky a řazení Shimano (11 rychlostí), výkonné brzdy Shimano, zapletená kola Mavic/Shimano, kokpit Zipp, sedla Fizik atd…

Lapierre // Pulsium from Lapierre Bikes on Vimeo.

Foto: Štěpán Hájíček
Lapierre Pulsium - predstaveni

Lapierre Pulsium - predstaveni

Lapierre Pulsium - predstaveni