reklama

reklama

ENDURO RACE ŠPIČÁK (21.9.) – pozvánka

Enduro Race ŠpičákPředposlední záříjový víkend se na šumavském Špičáku již podruhé uskuteční další ze závodů Specialized Enduro Serie – Enduro Race Špičák, konkrétně čtvrtý závod letošní série. Vynechat by ho neměl žádný milovník endura a samozřejmě ani nikdo z adeptů na celkové umístění.

(Tisková zpráva)
V průběžném pořadí aktuálně vede Přemek Tejchman (Commencal Team) před Jirkou Fikejzem (AGang – Enduroteam.cz) a v závodě sbírajícím bramborová umístění Zdeňkem Hendrichem (Haven Extreme).

Pokračovat v boji se bude i o cenu Red Bull, kde také vede Přemek Tejchman před Jirkou Fikejzem v mužích a Andrea Drengubáková (Giant Cycling Team) před Ivanou Pechoutovou (SRAM Rubena Trek) v ženách. Necháme se překvapit, jestli se zraněná, ale nezničitelná Andrea postaví na start domácího závodu, i když její video pozvánka na závod trochu napověděla,…

Bikepark Špičák se během posledních let stal mezi sjezdově zaměřenými bikery pojmem a stejné ambice má i mezi enduristy. Pro letošní rok se místní pořadatelé maximálně snažili vyslyšet ohlasy účastníků minulého ročníku (reportáž – Enduro Race Špičák 2013 / Enduro Race Špičák 2013 pohledem ženy). Zredukovali jsme počet RZ na polovinu a adekvátně tomu je prodloužili – kromě otestování vaší fyzické kondice a technických dovedností prověří tedy i vaši morálku.

Celkově stoupla i technická náročnost jednotlivých RZ. První RZ bude oproti loňskému ročníku z 90% nová. Enduro Race Špičák se letos premiérově podívá i na protější hřeben, kdy druhá RZ bude startovat pod vrcholem Pancíř. Třetí RZ ukáže to nejlepší z bikeparku. Snažili jsme se udělat ten nejrozmanitější závod, který ukáže závodníkům krásu šumavské přírody a místních trailů.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Časový limit závodu bude 3,5 hod, start bude v neděli 21. 9. v 10:00.
RZ 1: 2,2km -280m
RZ 2: 2,3km -290m Red Bull
RZ 3: 1,5km -270m

Enduro Race Špièák

Do závodu se lze přihlásit za zvýhodněných podmínek do pondělí 15. 9. 2014 na www.enduroserie.cz, na místě – v Bikeparku Špičák – pak v sobotu 20. 9. od 14:00 do 18:00 a v neděli 21. 9. od 8:00 do 10:00. Tratě budou vyznačené od soboty a mapky RZ dostanete na prezenci také od soboty.

Lanovky na Špičák i na Pancíř bude možné využít pouze pro trénink (Ceník Bikepark Špičák). V závodě si každý vše odšlape sám.

K dispozici bude kompletní zázemí Bikeparku Špičák jako je servis kol, mytí kol, záchody, sprchy, ubytování, restaurace atd.
Těšíme se na Vás v Bikeparku Špičák na 4. závodě Specialized Enduro Serie!

Foto: Miloš Lubas
Enduro Race Špičák

Enduro Race Špičák

Enduro Race Špičák

Enduro Race Špičák

Enduro Race Špičák