reklama

reklama

Prezentace Progress Cycle – GIANT 2015

GIANT 2015Druhá část dnešního zastaveníčka na prezentaci společnosti Progress Cycle se bude točit výhradně okolo kol Giant z modelové kolekce 2015, která už vlastně známe. Nebo ne?

Ano, většinu známe. Zásadní novinky z MTB řady jsme si představili před časem – GIANT Glory a Reign 27,5. K nim se na dnešní prezentaci přidaly modely Stance, Anthem SX a hlavně byla představena „zcela nová“ značka kol – Liv. Pozorní čtenáři již jistě tuší, že se Giant poslední dobou ve velkém obul do dámských kol, kterážto letos vystupovala pod přechodným označením Liv / Giant. To se s výhledem na příští rok mění, nadále již bude existovat jen značka Liv jako taková, přičemž na těchto kolech bude drobným písmem poznamenáno – vyrobil Giant.

GIANT 2015

Dámský unikát

V nabídce přitom bude kompletní sestava kol od profesionálních závodních MTB a silničních strojů, přes zábavné hračky po dostupné sportovní a dokonce i dětské modely. Liv tedy bude první čistě dámskou značkou. Tak jako Niner vyrábí jen velká kola, tak Liv bude nabízet jen dámská kola. Některá z nich si časem představíme podrobněji.

GIANT 2015

Tohle není Maestro

Tak trochu bokem s nevelkou slávou byl představen nový trailový model Stance 27,5, který při svém zdvihu 120 mm krásně zapadá do mezery mezi sportovní Anthem a výrazně ostřejší Trance (test Giant Trance 27,5 1). Vzhledem k tomu, že cílí na méně movité zákazníky, postrádá určité firemní vychytávky, svým vydařeným vzhledem ale vše účinně maskuje, jelikož na první pohled vůbec nevypadá levně. Ostatně tipnuli byste si, že tento konkrétní model – Stance 27,5 2 – je za 35 990 Kč? A pak že střední kola musí být drahá!

GIANT 2015

Kde se šidilo?

Zásadní rozdíl oproti vyšším řadám plně odpružených strojů Giant je v zadní stavbě. U Stance nehledejte čtyři čepy a řešení Maestro, ač vypadá kolo hodně podobně jako modely s Maestrem – to byl také účel. Co mu chybí je spodní vahadlo. Zadní vidlice je tedy napojena přímo do hlavního čepu u spodního oka tlumiče, přičemž horní vahadlo zůstalo zachováno. Pokud dobře počítáte, vidíte jen tři prsty! Ano, jsou zde jen tři čepy. Práci čtvrtého nahrazuje pružnost horních vzpěr.

SAMSUNG CSC

Je to ostuda? Ani náhodou!

Jasně, Maestro je Maestro, ale za ty peníze! Ony takovéto čtyřčepy bez čepu také nefungují špatně a při 120 mm a sportovně-rekreačním zaměření… Já bych se toho nebál a rád ho osobně vyzkouším, jen co dorazí první testovací vzorky.

Giant Anthem SX

Giant Trance SX známe, loni jsme ho testovali. Anthem SX jde stejnou cestou. Shodný rám, 100 mm Maestro systému vzadu, vepředu však 120mm vidlice. K tomu širší přední plášť, teleskopická sedlovka a je to! Klasický Anthem (test Giant Anthem 27,5 1) se nám velice líbil a představa, že mu trochu naroste vidlice a s ní i křídla mě osobně rozhodně neděsí. Myslím, že Anthem SX může být hodně zábavné a pro mnoho lidí praktické kolo. I na jeho test se už nyní těším!

Tolik krátce z dnešní prezentace. Víc si případně povíme po veletrhu Eurobike, nebo pak u testů konkrétních kol.

SAMSUNG CSC

Foto: Štěpán Hájíček