reklama

reklama

Specialized v tichosti kutí 650B (27,5″)

Specialized 650b - fikce nebo realita?Co bylo zatím jen kuloární spekulací se pomalu, ale jistě stává realitou. Ani „všemocný“ Specialized zjevně neodolá tlaku trhu a v příští kolekci (modelový rok 2015) nejspíš do své nabídky zařadí střední průměr 650B alias 27,5″. Doposud tak důrazně prosazovaná filosofie VELKÝCH KOL dostává nemalou trhlinu.

Tato informace pramení z faktu, že se v mezinárodním on-line katalogu Specialized objevilo hned několik plášťů v průměru 27,5″, konkrétně modely Fast Trak S-Works 2.0, Ground Control 2.1, Purgatory Grid 2.3 a Butcher Control 2.3. Co z toho lze odvodit? Může se jednat o pouhý fakt, že si Specialized nechce nechat ujít prodeje plášťů ani v oblasti středního průměru, spíše se ale domníváme, že se parametr 650B objeví i v podobě zapletených kol a nakonec zasáhne také celé biky.
Specialized 650b - fikce nebo realita?

Byl by to ostatně logický krok, jelikož se celý obor – minimálně v oblasti kol s vyšším zdvihem – ubírá právě tímto směrem. Dočkáme se třetí verze Endura na kolech průměru 27,5″ nebo devětadvacítku za rok dva odstřihnou úplně? Vytlačí sedmadvacítky definitivně poslední zbytky malých kol v nabídce Specialized nebo se dočkáme logického členění, kdy budou průměry kol stupňovány podle velikosti rámu?

Možné je ledacos, ale věštit nyní budoucnost by bylo možné jen s křišťálovou koulí. Případně by bylo nutné zahrát si na agenta 007 a v tichosti proniknout do centrály Specialized. Nebo si jednoduše počkáme pár měsíců a ono se to samo vyjasní…
Specialized 650b - fikce nebo realita?