reklama

reklama

Brazilie – Slavík upadl, Polc vyhrál…

Tomas Slavik - Brazil city DH crashTomáše Slavíka (team Ghost/Redbull/RSP) potkal tvrdý pád při sobotní kvalifikaci CITY DH WORLD TOUR v Santos, Brazílie. V jedné z nejrychlejších pasáží tratě mu nečekaně explodovalo zadní kolo! Ve více než 50 km/h dostal smyk, klouzal se přes 20 m a zastavil až nárazem do hrazení u tratě.

Zázračně však z tohoto pádu vyvázl bez zranění, pouze s menšími odřeninami. Bohužel kvůli pádu nepostoupil do samotného závodu, kde měl bojovat o přední pozice s těmi největšími specialisty na městské sjezdy.

Dodejme, že první závod ze světové série městských DH klání vyhrál jiný z „domácích“ jezdců, Filip Polc, když nandal slušné dvě vteřiny Miku Hannahovi.

Výsledky 1. závodu City Downhill World Tour
1. FILIP POLC – SVK (55,284)
2. MICHAEL HANNAH – AUS (57,845)
3. WALLACE MIRANDA – BRA (58,366)
4. SILVIO CAESAR FELIX – BRA (58,377)
5. LUCAS EDUARDO ALVES DE BORBA- BRA (1:00:148)

Filip Polc- vyhrál Brazilské city DH

Filip Polc- vyhrál Brazilské city DH

quotation-BnR„Byl to jeden z nejhorších pádů, který jsem kdy měl. Je to noční můra všech závodníku. Pády v takové rychlosti, na beton, na schodech, mezi zdí a zábradlím! To je asi nejhorší možný scénář, který si může závodník představit. Poté co se mi vyzul zadní plášť, bylo moje kolo absolutně neovladatelné a okamžitě mě otočilo o 180 stupňů a šel jsem tvrdě k zemi.“

„Naštěstí jsem kromě pár menších odřenin absolutně v pořádku. Byl to můj první závod v Santos, je to opravdový extrém mezi městskými sjezdy. Už v tréninku jsem měl dobré časy, kolo fungovalo skvěle a já se cítil výborně. Podle všech těchto skutečností jsem doufal ve výsledek v TOP 3, ale technická závada mi dala stopku. Trochu mě to mrzí, ale je to pro mě velká zkušenost a o to víc chci zajet dobrý výsledek v Chile, kde máme za 12 dní další závod City DH World Tour. Doufejme, že už bez smůly na patách…“ Komentuje pád sám Slavík přezdívaný Datel.

V tuto chvíli je ale již v Santiagu v Chile, kde se připravuje na další závod. Za 2 dny se společně s Filipem Polcem přesouvají do horského střediska Nevados. O tom, jak se mu zde bude dařit, Vás budeme informovat! Pro více atmosféry ze závodu v Santos sledujte přiložená videa!

Nakonec celá trať pohledem Tomáše Slavíka (bez pádu)