reklama

reklama

Sony VAIO Joy Ride Fest – svátek MTB pod Tatrami

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013Nejen řada slavných jmen z FMB (Freeride Mountain Bike World Tour) jako je Sam Pilgrim, ale také mnoho kvalitní muziky, kupříkladu v podání Gorillaz Sound System a drum’n’bass Calix & Teebee crew – to vše bude k vidění na Sony VAIO Joy Ride Fest, který se koná kousek za Slovensko-Polskými hranicemi v blízkosti Vysokých Tater.

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013V termínu 24.-26. května odstartuje tento velkolepý svátek horské cyklistiky v malém městečku Kluszkowce, které se nachází severovýchodně Vysokých Tater. Z Česka je to poněkud z ruky, pokud byste se ale v tomto termínu pohybovali v okolí Vysokých či Nízkých Tater, budete mít o zábavu postaráno.

Hora zvaná Wdżar, ležící v blízkosti místa konání je bodem, odkud je krásný výhled na Tatranské štíty a jezero Czorsztyn a rovněž základnou pro stavbu Slopestyle a DH tratí. Poslední květnový víkend se přitom toto klidné místo promění v centrum terénní cyklistiky, kde se budou sázet triky na slopestyle trati jedna za druhou a stejně tak bude možné žasnout nad uměním mistrů DH. Když k večeru rachot řetězů a skřípaní brzd na čas utichnou, slunko se nakloní k obzoru, roznesou se zdejším krajem tóny a rytmy pocházejících rovněž z rukou slavných jmen.

BIKE FESTIVAL
V průběhu celého víkendu (celých třech dní) bude možné prověřit své schopnosti a výkonnost v řadě závodů a sportovních dostavení. Připraven je například Kellys Cyklokarpaty maraton a Cross Country závod, který je součástí AZS MTB CUPu. A v neposlední řadě je možné se těšit, jak již bylo naznačeno, na Slopestyle klání v rámci FMB World Tour, které je díky svém zařazení (bronzová akce), důležitou zastávkou řady špičkových jezdců světových jmen, v čele se Samem Pilgrimem – který je momentálně vedoucím jezdcem této freeridové tour.

A co dalšího vás na Joy Ride čeká?
– Fast Diamondback Downhill
– Crazy NS Bikes Pumptrack
– New Era dual slalom
– Technical Koxx Trial
– Demanding EMTB Enduro
– Kids Bike Challenge

Bikové městečko
Celý tento festival ale není jen o závodech a soutěžení. Těšit se můžete rovně na prezentační prostor, kde bude k vidění řada novinek letošního a možná již i příštího roku, stejně tak zde bude příležitost si řadu kol osobně vyzkoušet nebo jen dokoupit chybějící vybavením, doplňky, oblečení atd. Ve výstavním prostoru najdete stánky například těchto značek: Endura, RockyMoutain, Dakine, Kali, Crank Brothers, Moundraker, NS Bikes, Maxxis, Hydrapak, G-form, Nikwax, ION Bikes, Camelbak, Kellys, Dartmoor, TSG, New Era a řady dalších.

Důležité informace a adresy
Informace & registrace: http://joyridefest.pl/en/
Facebook: https://www.facebook.com/events/154771734679611/?fref=ts

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013

Sony VAIO Joy Ride Fest 2013