reklama

reklama

Festka frčí ve světě i doma…

Festka BicyclesDomácí výrobce Festka Bicycles,, který se věnuje návrhu, designu a ruční stavbě unikátních jízdních kol a doplňků, se v uplynulých dnech úspěšně prezentoval hned na dvou významných zahraničních výstavách v USA a v Německu. Bez povšimnutí bychom ale neměli přejít ani novou prodejnu a showroom v Praze na Vinohradech.

*Dále tisková zpráva

Praha, Česká republika, 14. března 2013 – Progresivní mladá česká značka Festka Bicycles, která se věnuje návrhu, designu a ruční výrobě unikátních jízdních kol a doplňků na míru, se v uplynulých dnech úspěšně prezentovala hned na dvou významných zahraničních výstavách kol. Nejdříve na výstavě ručně vyráběných kol NAHBS 2013 v americkém Denveru (22. – 24. února 2013), kde se představila jako jediný zástupce z výrobců rámu z Evropy, a následně v Německu na Berliner Fahrrad Schau (9. -10. března 2013).

Na obou výstavách představila Festka novinky pro letošní rok, kterými jsou zejména zcela nový hi-tech karbonový rám ZERO postavený na bázi karbonových spojek, který je výsledkem fundraisingového Projektu 200, dále exkluzivní model dráhového kola Motol Chrom, které bylo premiérově osazené koly Rocket Wheels a v neposlední řadě model kola z limitované edice Festka Pablo. Všechny novinky představí Festka také českým zákazníkům a fanouškům cyklistiky na výstavě For Bikes 2013 v Praze od 5. -7. dubna 2013.
Festka Bicycles

Festka Bicycles„Již delší dobu jsme chtěli využít pro stavbu rámů karbonové spojky, které jsou však náročné na výrobu a drahé na technologie. Pro naplnění našich vizí jsme vytvořili fundraisingový Projekt 200. Na naše fanoušky jsme se obrátili s nabídkou možnosti předplacení si rámu, který tou dobou existoval pouze v našich představách, prvotních skicách a technických výkresech, v exkluzivní limitované edici a s velmi atraktivním cenovým zvýhodněním. Díky důvěře a podpoře našich fanoušků a zákazníků jsme při naší letošní účasti na americké výstavě NAHBS 2013 a také na Berliner Fahrrad Schau již mohli představit zcela nový hi-tech karbonový rám ZERO postavený právě na bázi karbonových spojek“, popisuje Michael Moureček, jeden ze dvou zakladatelů a partnerů značky Festka Bicycles a dodává: „Velký úspěch a zájem návštěvníků a novinářů na obou výstavách měl také náš exkluzivní model dráhového kola Motol Chrom, které bylo premiérově osazené koly Rocket Wheels, nové značky patřící do skupiny Festka.“
Festka Bicycles

V roce 2013 Festka pokračuje v expanzi na zahraniční trhy, po USA zakládá svá zastoupení v Kanadě a Hong Kongu. Zakládá také nadaci a tým na podporu talentovaných závodníků High Voltage Racing Team, která podporuje řadu jezdců z finančně hůře zabezpečených rodin. Festka se z malé garáže přestěhovala na pražské Vinohrady do centra Prahy, kam se přesunula i výroba a vznikl showroom. Díky tomu může tato mladá značka zákazníkům nabídnout celou řadu nestandardních služeb včetně např. Retül fitting studia. Za necelé tři roky se tým lidí kolem Festky rozrostl na cca 25 lidí různých profesí, kteří společně pracují a vyvíjejí lepší a krásnější kola.

Festka Zero

Rám Festka Zero je postaven na trubkách EM Tubes, které vyvinula Festka společně s firmou CompoTech pro cyklistiku. Pečlivou skladbou vláken s vysokou pevností mění nové trubky standardy v pevnosti a v pohlcování vibrací. Rám v případě poškození umožňuje snadno vyměnit jakoukoliv trubku za novou. Karbonové spojky opět pochází z dílny Festky. Díky tomu, že má Festka celý proces výroby rámu pod kontrolou, dokáže vyrobit kolo přesně dle požadavků jezdce. Dokáže ovlivnit vše od tuhosti, přes váhu či pohodlí. Rám je dodáván ve třech provedeních. Standard – základní vyvážený model. Race – má o 30 % více karbonových vláken, díky tomu je velmi tuhý a vhodný pro závodní použití. Divan – využívá unikátní technologii trubek, které pohlcují vibrace, trubky obsahují elastomery, které neubírají na pevnosti a extrémně pohlcují vibrace. Cena rámu 69 000 Kč/89 000 Kč/109 000 Kč.
Festka Bicycles

Festka Motol Chrom

Kolo je určeno na závodní dráhu či do města. Je postavené na velmi rychlých diskových kolech Rocket Wheels. Celý stroj je vyveden v chromu. Díky pečlivé práci je dosaženo zrcadlového efektu na celém povrchu kola. Přesto, že kolo působí vizuálně velmi křehce je zcela normálně použitelné. Ocelový rám z Columbusu Zona je sletován stříbrem. Kolo je osazeno komponenty 3T LTD a White Industries. Limitovaná edice 5 ks. Cena kola 250 000 Kč.
Festka Bicycles

Festka Pablo

Rám Festka XCr v limitované edici Pablo. Festka každý rok vytváří edici 25 kol, které nesou design, který vznikl na základě inspirace osobou, která nás oslovuje. Pro tento rok je to Pablo Picasso. Lakování je velmi komplikované a každý trojúhelník na rámu má jasná pravidla. Rám podává fantastický výkon a hmotnost celého kola se pohybuje kolem 6,8 kg. Cena kola 190 000 Kč.
Festka Bicycles

Disková kola Rocket Wheels

Podle druhu disciplíny a podle váhy jezdce navrhneme řešení pro ideální kolo, tak aby bylo co nejlehčí. Začínáme na 790 g.
* dráha
* triatlon
* silnice
* vozíčkáři
Cena od 40 000 Kč

Festka Bicycles