reklama

reklama

Arkády DownMall 2013 – pozvánka

Arkády DownMall 2013 – pozvánkaOpět utekl jeden jeden rok, opět je zde již tradiční indoor exhibiční contest nesoucí jméno Arkády DownMall 2013. O co tady 19.1 půjde snad vědí skoro všichni – downhill prostorami obchodního centra se závěrečným MEGAdropem a řada další bikové legrace.

**dále oficiální zpráva**
Unikátní sjezd prostorami obchodního centra je opět po roce tady! Již tuto sobotu (19.1.) bude OC Arkády Pankrác patřit horským kolům a těm nejlepším riderům ve svém oboru. Ti na šílené trati plné eskalátorů a skoků z patra do patra představí divákům to nejlepší z disciplín fourcross, downhill a freestyle. Před pátým ročníkem DownMallu se na Arkádách již teď strachy třesou všechny eskalátory!

Arkády Pankrác nabízí mnoho možností, a proto se poprvé ve své historii DownMall vrátí do stejného obchodního centra. Stejné obchodní centrum ovšem v žádném případě neznamená stejnou trať! Na třicítku pozvaných jezdců čeká vedle oblíbeného dropu z patra do patra ještě obří šestimetrový cílový skok!
Arkády DownMall 2013 – pozvánka

Pátý ročník závodu DownMall přinese vedle nové tratě také několik dalších novinek. V loňském roce se ukázalo, že i BMX může mít v jinak čistě MTB závodě své místo. Letos se tak rodina freestyle jezdců poprvé rozroste o samotnou kategorii freestyle BMX. Diváci se tak mohou těšit na tři samostatně hodnocené závody – Arkády DownMall, Dakine MTB Contest a Eastern Gravity Contest. Motivací pro všechny závodníky bude jistě vysoké prize money v celkové výši 75 000Kč a samozřejmě také originální trofej!

Mezi největší souboje letošního DownMallu bude určitě patřit bitva jediných dvou vítězů předchozích ročníků Tomáše Slavíka a Michala Prokopa. Michal Prokop vyhrál první dva liberecké DownMally a Tomáš Slavík má na svém kontě naopak vítězství ze dvou pražských ročníků. Ani jeden z těchto závodníků to ovšem letos nebude mít jednoduché. Drtit ostré hrany eskalátorů letos přijedou ti nejlepší rideři nejen z České republiky, ale i z celé střední Evropy!
Arkády DownMall 2013 – pozvánka

Své hvězdy představí vedle fourcrossu a downhillu také MTB a BMX freestyle scéna. Ty nejlepší MTB triky na Arkády přiveze přední český dirt a slopestyle jezdec Tomáš Zejda a jeho teamový kolega z Polska Szymon Godziek. BMX scénu budou reprezentovat hvězdy českého freestyle BMX Michael Beran a Ondra Šléz. Je tedy bez jakýchkoli pochybností jisté, že o šílené triky nebude během sobotního odpoledne na Arkádách nouze!

Systém závodu bude opět velice jednoduchý. V každém kole se pojede na jednu měřenou jízdu, přičemž do kola dalšího bude postupovat 20, respektive 10 nejrychlejších jezdců. Mezi jednotlivými koly budou probíhat závody ve freestyle MTB a BMX. Stalo se tradicí, že je celý závod přenášen online na několika tuzemských i zahraničních webech. Pro ty, co nemohou na Arkády v sobotu přijít, je tedy možnost sledovat celý závod přes internet.
Arkády DownMall 2013 – pozvánka

Nezapomeňte, v sobotu 19.1. krátce po poledni se rozjede pátý ročník unikátního závodu ve sjezdu horských kol obchodním centrem, pátý ročník Arkády DownMall 2013!

Seznam pozvaných a potvrzených riderů – Arkády Downmall 2013:
Arkady Downmall 2013Tomáš Slavík
Michal Prokop
Jakub Říha
Kamil Tatarkovič
Michael Měchura
Lukáš Šplíchal
Petr Třešňák
Matěj Charvát
Pavel Čep
Hynek Strouha
Lukáš Studnička
Jakub Hnidák
Přemek Tejchman
Adam Stašek
Jan Čepelák
Milan Myšík
Rostislav Štencl
Jan Uruba
Štepán Novotný
Tomáš Zejda
Boris Tetzlaff (AUT)
Hannes Slavik (AUT)
Adrian Weiss (SUI)
Peter Prajcer (HUN)
Aiko Goehler (GER)
Gustaw Dadela (POL)
Manuel Gruber (AUT)
Martin Knapec (SVK)
Lukáš Učeň (SVK)
Marek Peško (SVK)

Eastern Gravity BMX Contest: 
Michael Beran 
Ondra Šléz 
Vilibald Vítek 
Tomáš Wágner 

Dakine MTB Contest: 
Tomáš Zejda 
Ladislav Klaus 
Szymon Godziek (POL)
Peter Henke (GER)

Harmonogram závodu Arkády DownMall 2013:
13:00 – Trénink jezdců
14:00 – Start prvního kola Arkády DownMall
14:45 – První kolo Eastern Gravity BMX Contest a Dakine MTB Contest
15:00 – Start druhého kola Arkády DownMall
15:35 – Druhé a třetí kolo Eastern Gravity BMX Contest a Dakine MTB Contest
15:50 – Finále Arkády DownMall
16:10 – Finále Eastern Gravity BMX Contest a Dakine MTB Contest
16:15 – Vyhlášení výsledků
22:00 – Afterparty v klubu Roxy