reklama

reklama

AGang Nikita Chick’s camp – říjen 2012

AGang Nikita Chick’s camp – vol.2 (2012)Většina z vás jistě postřehla informace o tréninkovém kempu určeném čistě pro holky, který se konal pod záštitou značek AGang a Nikita na Singltreku pod Smrkem. Pilotní srpnový díl jsme nestihli, říjnové repete jsme již vynechat nemohli. Díky tomu vám můžeme zprostředkovat zážitky a poznatky aktivně se účastníci camperky.

Přes prvotní zmatky s organizací z naší strany, kdy jsme řešili, která holčina se nechá odborně proškolit, aby pak na základě jejích postřehů mohl vzniknout report z pohledu aktivní účastnice, se tohoto bohulibého úkolu nakonec s hrdostí a nadšením zhostila moje drahá polovička. Na mě tedy zbylo hlídání našeho malého sviště, pobíhání okolo s foťákem a ve chvílích volna jsem byl Jardou (Spacemanem) „nucen“ prověřit na Singltreku prototyp AGang Patriot 27,5.

Každopádně vše proběhlo k plné spokojenosti všech zúčastněných a já si alespoň zmapoval asfaltky a širší lesní cesty, které na mnoha místech křižují samotný Singltrek. Díky zátěži za zadním kolem (dětský vozík) si rovněž nemůžu stěžovat na to, že bych za víkend málo trénoval. Dva výjezdy s plnou polní (ta sranda s prckem váží dohromady okolo 25 Kg) od Singltrek Centra až k Obrázku a zpět byly slušnou silovou průpravou.
AGang Nikita Chick’s camp – vol.2 (2012)

Ale zpět k samotnému camperskému víkendu, který vyšel nad očekávání dobře. Bylo chladněji, ale ne až tak moc, navíc předpovědi hrozící častými srážkami na Singltreku opět nevyšly. Něco málo vody z nebe spadlo, ale to nestálo za řeč. Dost nás tedy všechny překvapilo, i provozovatele Singltreku, že byla o tomto víkendu účast natolik početná (myšleno bikery mimo AGang Nikita camp), že nestačilo ani jinak poměrně velké parkoviště a řada lidí parkovala na sousedící louce!

Jinak jsme si všichni užili krásný slunečný víkend bok po boku našich kovových a vesměs i plně odpružených parťáků. Holky se dost naučily, projely si Singltrek a taky si zasoutěžily na pumptracku a ve skoku do dálky (na malém dřevěném dropíku). Stop, už mlčím a nechám slovo (písmenka) Petře – statečné camperce, které učaroval Singltrek a díky poctivému tréninku na pumptracku si jej druhý den mohla vychutnat o 100% víc než při naší poslední návštěvě Nového Města pod Smrkem.
AGang Nikita Chick’s camp – vol.2 (2012)

Petra a její zážitky s AGang Nikita Chick’s campu

Musím říct, že mně nápad specializovaného víkendu pro „holky, co jezdi“ hned od začátku hodně nadchnul. Přece jen se dost zajelo přesvědčení, že bikování patří převážně do chlapských tlap a pro nás ženy je vhodnější terén typu cyklostezka. Případně ty z nás, která jsou schopny zvednout zadek ze sedla, jsou zaškatulkovány jako profesionálky vybočující z řad normálních děvčat. Teprve však po tomhle víkendu jsem pochopila, že není zvednout zadek jako zvednout zadek. Ale vše popořádku…
AGang Nikita Chick’s camp – vol.2 (2012)

Tahle událost nebyla první svého druhu – její prvotní výstřel zazněl již v létě tohoto roku. Je akce, kde několik zkušených riderů a riderek (Spaceman, Iva a Honzík) obětuje svůj volný čas, aby pomohli bikovým nadšenkyním zdokonalit jejich um v terénu přímo idylickém – na Singltreku pod Smrkem.

V pátek seznámení, v sobotu drilování

V pátek večer se přijelo, seznámilo, povečeřelo a pobavilo a v sobotu ráno vše odstartovalo. Horda holek (cca 20 kusů) bylo rozděleno do tří skupin a tyto pod vedením svého kauče vyrazily do lesní pohádky. Jinak se totiž krásně upravené tratě v lesích českých a polských ani nedají nazvat. Já jsem byla přiřazena k Jardovi, který skupinu vedl a zastavoval v několika úsecích, aby vysvětlil, jak nejlépe přejet tu kterou „překážku“, alias sekci.

Odpoledne se zkoušely dovednosti na pumptracku – takový mini okruh s boulemi přímo vedle Singltrek centra, který na první pohled vypadá jako sranda pro děti. Avšak teprve při pochopení celého procesu, tzv. pumpování (mimochodem tohle zaklínadlo nás provázelo po celý víkend), tedy projetí celého kolečka a koleček následných bez jediného šlápnutí do pedálů, kdy využíváte k pohybu pouze práci rukou, nohou a vlastně celého těla, člověk zjistil, že to tak snadné nebude… Byly jsme u toho natáčeny na video, které jsme toho samého večera shlédly s příslušným komentářem jednoho z kaučů.
AGang Nikita Chick’s camp – vol.2 (2012)

Další skupina byla cepována Honzíkem na překážkách, trénovaly se malé skočky (dropy – něco jako seskakování z obrubníku), jízda na přesnost po relativně úzké kladině, jedna dřevěná vlna atd. Poslední skupina jela opět do lesů na Singltrek s Ivou (chudák holka si to dala ten den 3x).

Nedělní kontest

Následující den byl už jen kontest o zajímavé ceny North Face a Nikity clothing na již zmiňovaném pumptracku (kdo nejrychleji projede kolečko bez šlápnutí do pedálů) a ve skoku do dálky. Krásné ceny byly rozdány těm zkušenějším, oceněny byly i holky, které udělaly největší pokrok, a na oslavu všeho se opět vyjelo ve skupinkách podle preferencí a časových možností na různé úseky Singltreku.
AGang Nikita Chick’s camp – vol.2 (2012) - FOTO: Barbora Berdychova

Obecně to byl vydařený víkend, kdy se nakonec i počasí udobřilo a v neděli vyšel na obzor na celý den Oskar. Přesto bych tu měla pár výtek, či snad nápadů, jak celou akci vylepšit, zdokonalit, jak lépe dosáhnout kýžených výsledků – nejen mnou vytouženého posunu v ovládání kola.

Zkusme to napřesrok jináč

Nesourodou skupinu dívek bych nejdříve otestovala při prvotním výjezdu v lese (jak kdo jezdí, sedí na kole, kdo je nováčkem v sedle, kdo víkendovým kluzákem a kdo si je jistý, ale chybí mu ještě ten správný grif). Následně by se děvčata rozdělovala do několika, v našem případě do třech skupin, přičemž první skupina (advanced) by hned vyjela na traily, kde by si přímo na místě holky zkoušely jednotlivé špeky v terénu.
AGang Nikita Chick’s camp – vol.2 (2012) - FOTO: Barbora Berdychova

Druhá skupina (medium) by hned od začátku drilovala na pumptracku, kde by kauč měl k jednotlivým výjezdům jasný komentář a následnou radu, co s tím. Ideálně, kdyby i holky rovnou fotil anebo dokonce natáčel a videa by se pouštěla ještě v průběhu odpoledne – není nadto vidět se naživo a zjistit tak věci, na které by člověk sám nepřišel. Bylo by tak víc času jít s touto vědomostí opět do terénu a soustředit se na konkrétní chyby. Já jsem se díky tomu v neděli, po sobotním večerním promítání našich výkonů, konečně pořádně za řídítky rozhýbala. Zjistila jsem, že musím povolit kolena a vážně pracovat celým tělem. Jak lahodný byl potom výlet v neděli odpoledne na Singltrek… Dokonce jsem si tu a tam na terénní vlnce poskočila!

Třetí skupina (začátečnice/nadšenkyně) by si nejprve osahaly kolo, zkusily si stabilitu s výjezdem na turistickou a nenáročnou „modrou“, kde by se nejdříve seznamovaly s okolím a následně si také vyzkoušely své nabité dovednosti na cvičném pumptracku. Tam by nakonec skončily i profesionálky z prvního oddílu – ne nadarmo se říká – těžko na cvičišti, lehko na bojišti.
AGang Nikita Chick’s camp – vol.2 (2012) - FOTO: Barbora Berdychova

*************

Tak zase za rok

Toliko naše společné zážitky z pozdně letního AGang Nikita Chick’s campu. Pokud vás to děvčata zlákalo, pevně věřím, že ano, tak se nebojte. Parta okolo BB (Barbory Berdychové) – hlavní pořadatelky a hybatelky celé akce –, jistě napřesrok rozjede další pokračování této parádní, přínosné a také zábavné akce! Na viděnou na Singltreku pod Smrkem a na jiných krásných místech, kam lze vyrazit s kolem za poznání, přírodou a dobrodružstvím.

Foto: Štěpán Hájíček & Barbora Berdychová