Pražský MTB pohár – znovu na pořadu dne

Prazsky-MTB-pohar 2013To je docela slušná řádka let, co se v Praze jezdil MTB pohár v XC. Řadu závodů jsem tenkrát objel a byla to docela legrace. Znovu se do toho nepohrnu, ale co vy?

*Tisková zpráva*
Nejenom početná skupina pražských cyklistů se může těšit na dlouhodobou soutěž horských kol, pořádanou na území našeho hlavního města.

Celkem šest závodů v období od dubna do prosince bude tvořit novou soutěž v kalendáři závodů horských kol. Akce s názvem Pražský MTB pohár 2013 bude určena pro všechny kategorie bikerů, věkové i výkonnostní, včetně kategorie handicapovaných cyklistů. Součástí podniku bude i řada dalších doprovodných cyklistických akcí, například závody v singlespeedu, BMX, 4X, sprint Eliminator, závody těch nejmenších bikerů, včetně kategorie odrážedel a pojede se i historicky první mistrovství ČR novinářů.

Pořadateli seriálu jsou SK HCP Nutrend Specialized a Sport Club CALABRONE Zličín.
Pražský pohár MTB 2013 budou tvořit následující závody:

neděle 21. dubna Zličín ( MTB + singlespeed)
sobota 1. června Řepy (MTB + singlespeed, BMX, MČR novinářů, sprint Eliminator)
neděle 9. června Stodůlky (MTB + 4X)
neděle 29. září Zličín (MTB + singlespeed)
neděle 27. říjen Zličín (MTB + singlespeed)
neděle 15. prosince Řepy (MTB + singelspeed, Velké finále)

Závody v Řepích budou součástí významných cyklistických podniků, které se v Praze chystají – Českého poháru MTB a Pražského cyklokrosu, který se letos uskuteční jako MČR mládežnických kategorií a také jako závod Českého poháru TOI TOI Cup pro kategorii Elite.

Vítězové celého seriálu se mohou těšit na originální poháry vyrobené speciálně pro tuto akci a jejich jména budou vyryta do podstavce velkého putovního poháru, který má být základním kamenem nové pražské cyklistické tradice horských kol.

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky