reklama

reklama

Pražský MTB pohár – znovu na pořadu dne

Prazsky-MTB-pohar 2013To je docela slušná řádka let, co se v Praze jezdil MTB pohár v XC. Řadu závodů jsem tenkrát objel a byla to docela legrace. Znovu se do toho nepohrnu, ale co vy?

*Tisková zpráva*
Nejenom početná skupina pražských cyklistů se může těšit na dlouhodobou soutěž horských kol, pořádanou na území našeho hlavního města.

Celkem šest závodů v období od dubna do prosince bude tvořit novou soutěž v kalendáři závodů horských kol. Akce s názvem Pražský MTB pohár 2013 bude určena pro všechny kategorie bikerů, věkové i výkonnostní, včetně kategorie handicapovaných cyklistů. Součástí podniku bude i řada dalších doprovodných cyklistických akcí, například závody v singlespeedu, BMX, 4X, sprint Eliminator, závody těch nejmenších bikerů, včetně kategorie odrážedel a pojede se i historicky první mistrovství ČR novinářů.

Pořadateli seriálu jsou SK HCP Nutrend Specialized a Sport Club CALABRONE Zličín.
Pražský pohár MTB 2013 budou tvořit následující závody:

neděle 21. dubna Zličín ( MTB + singlespeed)
sobota 1. června Řepy (MTB + singlespeed, BMX, MČR novinářů, sprint Eliminator)
neděle 9. června Stodůlky (MTB + 4X)
neděle 29. září Zličín (MTB + singlespeed)
neděle 27. říjen Zličín (MTB + singlespeed)
neděle 15. prosince Řepy (MTB + singelspeed, Velké finále)

Závody v Řepích budou součástí významných cyklistických podniků, které se v Praze chystají – Českého poháru MTB a Pražského cyklokrosu, který se letos uskuteční jako MČR mládežnických kategorií a také jako závod Českého poháru TOI TOI Cup pro kategorii Elite.

Vítězové celého seriálu se mohou těšit na originální poháry vyrobené speciálně pro tuto akci a jejich jména budou vyryta do podstavce velkého putovního poháru, který má být základním kamenem nové pražské cyklistické tradice horských kol.