Náboje Kore kompatibilní se sadou SRAM XX1

Kore DuroxRaketový nástup revoluční sady SRAM XX1 s převody 1×11 odstartoval mezi výrobci komponentů nelítostný boj. Kdo nenabídne náboj kompatibilní s „jednáctkou“, ten jakoby ani nebyl. Americká značka Kore se do klubu vyvrhelů rozhodně přidat nehodlá a představuje řadu nábojů s označením Durox.

Představa jediného převodníku spolupracujícího s jedenácti pastorkovou kazetou se inženýrům značky zalíbila od prvopočátků, poctivě hltali každičkou zmínku o novém systému a debatovali nad rozmazanými špionážními fotkami. Právě tehdy, v polovině roku 2012, padlo definitivní rozhodnutí a zasedlo se k rýsovacím prknům.  Zaznělo hlasité ano,  Kore bude patřit k prvním výrobcům, kteří své náby uzpůsobí sadě SRAM XX1. Od začátku práce uběhlo mnoho času, vše se musí vyladit k dokonalosti tak, aby náboj patřil mezi to nejlepší, co lze na trhu potkat…

Kore Durox

Výsledek byl světu představen v podobě nábojů Durox, jejichž ořech plně podporuje jedenáctistupňové kazety. Dominujícím materiálem je hliník, z hliníku je tělo náboje a tělo ořechu, stejný materiál převládá i ve vnitřních útrobách. Hladkému odvalování napomáhají  zatěsněná japonská průmyslová ložiska a praktickým bonusem je systém výměnných koncovek. Přední náboj (174 gramů) proto pojme jak klasický rychloupínák, tak pevné osy o průměrech 15 a 20 milimetrů, zadní náboj (240 gramů) si mimo rychloupínáku potyká i se standardy 135×10 a 142×12 milimetrů.

Se sadou SRAM XX1 budou kompatibilní i ostatní náboje a přirozeně také zapletená kola z nabídky značky. S klasickými devíti, respektive desetirychlostními systémy pohonu se samozřejmě nadále počítá. Pro více informací navštivte domovské stránky Kore nebo web českého dovozce.

Kore Durox

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky