BMX trať v Záboří nad Labem

BMX trat ZaboriPřipadá vám, že po dlouhé zimě nejste s kolem dostatečně srostlí? Potřebujete vylepšit techniku, trochu se rozeskákat a po usilovné práci se za odměnu jen tak pohoupat v boulích? Tip pro vás, zkuste bikrosku v Záboří nad Labem.

Dávnou slávu bikrosu spolu bohužel nevzkřísíme, můžeme si ale užít to, co z ní zbylo. Mluvím o spoustě známých či naopak dávno zapomenutých BMX tratí, které vznikly v období „boomu“ této disciplíny v 80. letech minulého století a na kterých začínala plejáda slavných jezdců jako Michal Prokop, Tomáš Slavík a mnozí další.
BMX trat Zabori

Něco víc než jen stará budka rozhodčích…

Jednou z nich je i malá trať nacházející se v bezprostřední blízkosti obce Záboří nad Labem na hranici Pardubického a Středočeského kraje. Při břehu řeky stojí 300 metrů dlouhá dráha, jejíž zlaté časy připomíná jen rozbité startovací zařízení a orezlá budka rozhodčích. Tři rovinky spojené několika zatáčkami nabízejí vcelku slušnou porci zábavy. Boule, dvojáky, lavice, rolety i klopené zatáčky, každý si přijde na své. Dominantou jsou dva velké skoky, jeden sedmi- a druhý devítimetrový, které vznikly na delší druhé rovince v rámci poslední přestavby v roce 2005.
BMX trat Zabori

Trať je volně přístupná po celý rok a pokud proháníte i motokrosovou mašinu nebo čtyřkolku, nabízí se možnost navštívit i místní písčitou MX trať známou jako Zábořské písky.
BMX trat Zabori

Bikrosová trať v Záboří nad Labem from Jakub Svoboda on Vimeo.

Líbí se vám článek? Podpořte nás na vaší sociální síti. Díky
 • staroch

  slysel jsem ze tam prej trenuje nejaka hladikova, ale nevypada to ze by taYm nekdo jezdil nebo se o to staral, mam to kousek z kolina, asi to taky omrknu

  • Jakub Svoboda

   Aneta Hladíková by měla být přímo ze Záboří, takže je možné, že tam občas zaskočí. Pár místních kluků tam taky jezdí blbnout, ale že by se o to někdo nějak zvlášť staral…

 • Marie Hlaadíková

  Krásné stránky,o tuto trať bikrosovou se stará především Aneta ,sbírá tam odpadky, hrabe a vykopává trávu aby mohla trénovat to ,že trat´je ještě funkční se především zasloužila ona a pár nadšenců přátel ,kteří jsou ochotni jít na brikádu a pomoci při údržbě, ale těch pracujících je málo.Pár místních kluků tam jezdí blbnout to ano dělají tam bordel ničí skoky které pak musíme rovnat ,aby se dalo jezdit. Přiložte ruku k dílu a pomozte při údržbě této trati budeme rádi domluvte se na brigádě rádi pomůžeme .Aneta letos sbírá body na olympiadu moc jí všichni fandíme a držíme pěsti.

  • Děkuji za reakci a upřesnění. Bohužel už mám s místními kluky vlastní zkušenost a zdá se, že je to přesně tak, jak píšete. Samozřejmě bych nerad někomu křivdil – třeba ty mnou sesbírané a do pytlů zavázané petky rozházel zpět na trať vítr.
   Pokud bude v plánu brigáda, rád přiložím ruku k dílu. Neváhejte mi dát vědět.

   • Marie Hlaadíková

    Ten bordel vozí Aneta domů v pytlích nenechává to větru napospas, brigáda bude ,ale asi až koncem května protože Anet má ještě hodně závodů.ˇPokud je doma jede se podívat na dráhu a sbírá odpadky, hlídá to tam ,aby se nejezdilo po dráze s motorkama či čtyřkolkama ničí se tak skoky ,které opravovat dá dost práce .Můžete jí v tom pomoci a bordeláře systematicky vyhánět ,občas něco shrabat vyplejt trávu z dráhy a nečekat až bude brigáda děláme to již takto několik let .Děkuji ,že si napsal ,a budeme se starat o dráhu společně.

 • Jarka Vostárková

  Je ostuda, když Aneta trénuje na takové dráze, víme všichni, že se připravuje na olympiádu.
  Kluci by se měli zamyslet nad tím, proč tam chodí, jestli sportovat, nebo dělat nepořádek.
  Co kdyby Anetě pomohli? Za to co už dokázala to snad stojí, myslím,že si to zaslouží. Šikulka.

  • Jakub Svoboda

   Na druhou stranu se musím místních uživatelů tratě zastat, při mé poslední návštěvě bylo naprosto čisto. Nevím, čí je to zásluha, ale klobouk dolů. Já bohužel místní ani zdaleka nejsem, na trati jsem párkrát do měsíce, což jinou než nárazovou péči o trať dost dobře neumožňuje. Jinak se samozřejmě snažím s každou návštěvou něco udělat, ale nemyslím si, že je nutné o tom psát.

   • Vosty

    Tak to asi bylo zrovna po Anetinym úklidu. Běžně odváží tři igelitové pytle nepořádku po těchto mladých "bikerech".