reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #3_2021 | Tak jsme do toho řízli!

Pokud sledujete náš web alespoň trochu pravidelně, nikoliv jen jednou za týden, měsíc či půlrok, pak jste si nemohli nevšimnout již dříve ohlášené zásadní změny v podobě nového designu stránek BikeAndRide.cz! Novou šablonu jsme vám i sobě nadělili také proto, že on-line magazín BikeAndRide.cz otevírá již desátou jubilejní sezónu!

O tomto důležitém výročí jsem se již vícekrát zmiňoval, proto se nebudu zbytečně opakovat. Spíš jsem vám chtěl představit nový design našeho webu, který ale nebereme jako hotový neměnný kus kamene s vytesaným runovým písmem, jenž v neměnné podobě přežije tisíce let, ale jako živoucí (virtuální) organismus, s nímž lze průběžně pracovat, ladit jej a nechat jej se vyvíjet.

Kupříkladu i nadále chceme a nejspíš i budeme využívat různé formáty článků podle jejich obsahu, významu, nejednou také podle kvality zdroje, tedy velikosti obrázků. S tím třeba souvisí skutečnost, že je potřeba postupně „přepnout“ starší články na nový či inovovaný formát, aby vypadaly tak, jak by měly, jak byly zamýšleny.

Tento proces přitom chvíli potrvá, přičemž rozhodně nemáme ambici projít zpětně všech více jak 2000 článků a ladit u nich použité šablony. Spíš projdeme to zásadní, modelově testy kol za poslední rok, dva, nejoblíbenější stránky dle statistik atd.

V tomto bodě můžeme požádat o menší výpomoc, či spolupráci vás, naše věrné čtenáře. Zkrátka a dobře, pokud narazíte na starší článek, který by měl být kupříkladu širší než jak se aktuálně zobrazuje, neváhejte a napište nám přes e-mail, Facebook, či jinou cestou. Přepnout šablonu u článku je práce na pár minutek, takže stačí říct 😉

Tak jsme do toho řízli!
Nová šablona BikeAndRide.cz

PC, tablet, mobil

Co je také zajímavý faktor, který lze vyčíst ze statistik, jsou procenta přístupů z různých zařízení. V tomto směru historicky vedou obrazovky počítače, jejichž podíl ale s postupem času roste a vyrovnává se s počtem přístupů, nebo zobrazení na telefonu. Tyto dvě cesty, jak se dostat k obsahu BikeAndRide.cz, se přitom poslední roky vyrovnávají někde na úrovni 50 %. Někdy trochu víc, jindy méně. Co ale třeba značně upadá jsou tablety, s mírou návštěvnosti obvykle pod 4 %.

Také proto se měnila šablona našeho webu, aby se zjednodušilo a zpřehlednilo zobrazení na chytrých telefonech, které máme dnes skoro všichni po kapsách a koukáme do nich někdy více jak sami na sebe navzájem… Ale taková už je doba!

Každopádně jak už jsem zmínil, drobné ladění vzhledu průběžně pokračuje. Kupříkladu chvíli po nasazení nové šablony se objevil postřeh týkající se zobrazení úvodní reklamy a identity (loga) webu na telefonu, což jsem se snažil následně doplnit, upravit, vylepšit.

Celý web a jednotlivé články

Jednou stránkou věci je vzhled samotného webu a úvodní stránky, druhou pak podoba jednotlivých článků, u nichž, jak již bylo řečeno, si lze hrát s různými formáty. Nová šablona přitom přináší i nové nástroje pro práci s textem, obrázky, galeriemi atd., s nimiž se musím sám postupně seznámit*. Každopádně i v tomto směru lze očekávat určité proměny a posuny znatelné v průběhu času.

Pár novinek jsem si vyzkoušel třeba u článku: Knog Blinder Black / Knog Cobber (video představení / galerie)

Zanechme už ale obecného povídání, nový vzhled webu BikeAndRide.cz máte právě před očima, tak si jej užijte, a pokud byste našli nějakou chybu, něco se vám nelíbilo, nebo pokud byste měli nápad na vhodné vylepšení, sem s ním (stepan@bikeandride.cz). Díky!

Soil Searching: Kamloops

„Někteří lidé svou prací mění svět a tuto skutečnost přitom dokáží kouzelným způsobem ignorovat. Řadu z nich najdete v partě Landmark Trailworks (Ron Penney, Brad Stuart, Luke Beers, Eric Simmons, Krystina Green).

Delší článek a bohatou fotogalerii najdete na webu: pinkbike.com

Sam Hill & the Mega 290c: Race Proven

Někde vítají nové členy, jinde bouchají šampáňo, aby oslavili prodlouženou smlouvu. Kupříkladu Sam Hill zůstává pod křídly značky Nukeproof a to minimálně další tři roky!

Letos se možná dočkáme i my testu vybraných strojů Nukeproof. Co třeba Mega 290 Carbon (Najdete na bikeporn.cz)? Tohle kolo by jistě stálo za prověrku 🤘🏻😎

Welcome Angel Suarez!

Když jsem zmiňoval to vítání nových členů… „S nadšením oznamujeme, že Angel Suarez podepsal smlouvu se značkou Commencal na následující 2 roky!“

Kera Linn & Mitch Ropelato – posily teamu Cannondale (2021)

O této nové „akvizici“ u značky Cannondale jsme psali již dnes dopoledne

CZECH MADE

Foto: Adam Maršál

Michal Maroši – 2020

Nebo také Michal Maroši a Gaspi a jejich výlet do Ázerbajdžánu na RedBull.com

ULTIMÁTNÍ TEST KOL NA SNĚHU (ELEKTROKOLO vs. MTB vs. GRAVEL BIKE)

„V tomto videu jsme udělali ultimátní test 5 kol na sněhu – elektrokolo vs. MTB vs. gravel bike! Využili jsme čerstvé 20 cm pokrývky sněhu a vyrazili na spešl spot v lomu, kde jsme vytáhli několik našich kol a všechny je otestovali na jízdu ve sněhu z kopce i do kopce!!!“

BIKE O’Clock

ŠÍLENÁ JÍZDA VE SNĚHU NA STARÝCH KOLECH!

„Jízda ve sněhu na trailu a streetu je vždycky mega zábava. Tentokrát jsme našli s Vykukem ve sklepě u babičky hustokrutopřísný rakety aka Velamos a jiná X let stará kola a zkusili, jestli vydrží pořádnou sadu na zasněženém trailu, ve skateparku a na streetu.“

Vašek Kolář

Další Trail! Plzeň je super!

„Plzeňský sen pokračuje. Borci mě vytáhli na projížďku na další super trail. Sníh, málo rychlosti, ale bylo to super. samozřejmě jsme to všechno ohranili.“

Tomáš Zejda

ROCKSTOP. BUDE TO FUNGOVAT?

Michal Prokop zkouší jednu z řady nových vložek do bezdušáků!

Cristall cruisin´ – My Life

„V tomhle videu je celej můj život. Fotograf Adam Cvinger dokonale zachytil to, co dělám takřka každý den 😁 Bydlím v obytňáku – Cristall, a bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem mohl udělat! 🖤“

Martin Lebl