reklama

reklama

(Pondělní) Videonálož BnR #1_2019

Král je mrtev, ať žije král! Jeden rok nám předevčírem skončil a další zcela čerstvý a neokoukaný, vonící jako nový vůz v autosalónu, je zde. S novým rokem přitom často přichází také uvědomění si, že jsme opět o rok starší, což vlastně platí i pro náš on-line magazín BikeAndRide.cz, který se rodil právě v této části roku, a to před osmi lety!

Jelikož nejsem žádný maniak na letopočty a milovník všelijakých výročí, své vlastní narozeniny se snažím přecházet bez povšimnutí a třeba svátek ignoruji zcela, musel jsem se zase jednou podívat do databáze, abych si připomněl, kdy že jsem BikeAndRide.cz vlastně založil… A světe div se, ono je to už osm let! Sakra, ten čas ale letí!

Mezihvězdná odbočka…

Jako člověk milující sci-fi tématiku, vědu, techniku či vesmír sice vím, že je čas vlastně dosti relativní pojem, že nemusí být vždy stálý a už vůbec ne nerušeně kontinuální. Může se různě ohýbat, natahovat či bortit, zejména na hranici černé díry! Případně lze tok času ovlivnit rychlostí jakou cestujeme, díky čemuž vlastně bojujeme s nelítostně ustáleným tikáním hodin i když třeba jen sedíme na kole. Změřit ale tento rozdíl by bylo dost těžké i kdybyste své chytré hodinky vyměnili za hodiny atomové 😀

Necháme-li se lehce unést světem teorie relativity, napadá mě netradiční výmluva pro opakované výpravy v sedle: „Miláčku, já musím (zase) na kolo, abych zpomalil své stárnutí a přitom neničil planetu… To snad chápeš, ne?“

Ono je kolo pro nás prospěšné naštěstí i jinak než tím, že s rychlostí, s jakou se v jeho sedle pohybujeme, skutečně zpomalujeme vliv času na naše tělo, i když to možná za celý život bude znamenat jen pár vteřin k dobru… Ale zase těch minut, hodin, dnů, týdnů či roků v sedle, těch zážitků, navštívených míst, společného času s přáteli, toho endorfinu a adrenalinu, co přitom nastřádáme! To stojí rozhodně za to, nebo se snad pletu?

Připomínka prvních testů na BnR – Cannondale Flash 29 (2011)

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Proč jsem se do toho vůbec pustil?

Přínos cyklistiky či sportu obecně pro naše těla a duše nechme již stranou a pojďme si připomenout, jaké to bylo v počátcích BikeAndRide.cz, když už je ten nový rok a když se nezadržitelně blíží výročí vydaní prvního článku (14. 1. 2011). Proč jsem se do tohoto projektu vůbec pouštěl? Bylo to tak trochu z hecu!

Jak asi mnozí víte, před érou BikeAndRide.cz jsem si odsloužil slušných pět let v magazínu Velo, kde jsem načerpal mnoho zkušeností, které mi pak pomohly s rozjezdem vlastního projektu. Z Vela jsem přitom odcházel hlavně kvůli tomu, že jsem potřeboval změnu, odpočinek od neustálého kolotoče měsíčních uzávěrek a redakčních porad, plánování a vymýšlení témat. Co mi tehdy také chybělo byla zpětná vazba od čtenářů, která se z logiky věci u tištěného média dostává k autorovi výrazně delší cestou, než jak je tomu u on-line média.

Kvůli všem těmto důvodům a kvůli řadě dalších jsem tedy sekl s prací pro tištěné Velo, načež jsem si potřeboval udělat pauzu nejen od psaní, ale vlastně i od cyklistiky jako takové. Věřte nebo ne, v té době jsem skoro půl roku nesedl na kolo, ani se na něj nepodíval.

Moje osobní vášeň pro tento sport ale nemohla být dlouho potlačována, proto mě po půl roce začaly svrbět prsty, které již dlouho netančily po klávesnici a také mě brněly ruce, kterým chyběl pevný úchop řídítek a nohám zase pravidelný krouživý pohyb na pedálech…

Když pak do mě kamarádi vytrvale hučeli, že si mám vybudovat vlastní médium, se kterým mi budou rádi pomáhat, začal jsem o tom přemýšlet a jelikož jsem se již před svou cyklo-pauzou začal více zajímat o webdesign a jiná související témata on-line světa, začal jsem si na přelomu let 2010 a 2011 hrát s počítačem, vybral si a koupil doménu a rozjel vlastní projekt!

Lapierre Spicy 316 (2011)

Střih -> osm let kupředu!

Osm let práce na BikeAndRide.cz je pryč a já tu teď sedím, píšu další „pondělní úvodník“ a přemýšlím nad tím, kam jsem za ty roky BikeAndRide.cz dotlačil. Z pozice „marginálního“ webíku o kolech či o „trochu lepšího cyklo-blogu“ jsem BnR vyšlechtil do podoby obecně uznávaného oborového média, které má nezanedbatelný dosah a pěkně početnou čtenářskou základnu, čehož si nesmírně vážím.

Snažím se přitom postupovat podle jednoduchého pravidla – dělám svou práci nejlépe jak umím a píšu články takové, jaké bych si sám rád přečetl. Stejně tak se do nich snažím dostat maximum poznatků a postřehů, které zejména v rámci testů, tedy základního pilíře obsahu na BikeAndRide.cz, načerpám.

Uznávám, že některá moje pojednání jsou někdy až „nechutně“ dlouhá, ale to je zkrátka tím, že mě na webu nic neomezuje podobně jako to bylo v papírovém časopisu, kde měl určitý článek předem stanovený maximální rozsah a strany se přidávaly jen vskutku výjimečně. I když se mi to občas podařilo uhádat 😉

Nebudu už radši více blábolit, zkusím dát dohromady alespoň pár zajímavých videí, která se objevila na přelomu roku a pak se hned vrhnu na tvorbu dalšího obsahu, který již nejspíš, po sváteční přestávce, netrpělivě očekáváte…

Menší koláž z fotek náležících k vůbec prvním článkům na BikeAndride.cz (Foto: Jakub Douda, Ondra Kinkor atd.)

Best and Worst Moments of 2018!!

Začněme sérií několika videí s rekapitulací roku 2018…

Best Of The Wild Ones UCI DH World Cup 2018

Nicolai Rogatikin’s 2018 Year End Highlights

Best of FollowCamFriday 2018

TransAngeles Urban MTB Adventure | Full Length 4K | Hans Rey, Missy Giove and Timmy C

Máte-li zkraje roku více volného času, mrkněte na téměř půl hodiny dlouhý film, v němž Hans Rey, Missy Giove a rocková hvězda Timmy C putují s koly a  ekoly po pět dní v okolí Los Angeles.

Riding Maderia with Brendog!

Co takhle výlet na Madeiru, ať trochu utečeme nudné zimě a frontám u lanovek…

The Endless Migration // featuring Graham Agassiz

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Dj Brandt Farewell

Někdo jezdí na bikový trip autem, jiný vlakem a další třeba letadlem!

How to Manual – MTB BASICS

Je vaším novoročním předsevzetím naučit se manuál? Pak pro vás máme jeden návod 😉

Fatbike Street Session! From the Skatepark to the Trees with Hannah on the Fatback Skookum

Kdo říká, že fatbike je na nic?!

A LeDuc Christmas | TOYO TIRES [4K]

Jedno opožděně vánoční video, kde to pěkně huláká, vrčí, hrčí a prach či štěrk létají všude kolem!