reklama

reklama

Takový bikový advent (VIDEO by Whyte)

Je pátek, adventní víkend před námi, volá Martin, že zná dva šikovné chalany, co to umí s kamerou, ale jsou až z Považskej. Rozuměj Povážské Bystrice. Jestli nemám něco v Lku. Rozuměj Whyte. Jasně, máme tady G170, takže dohodnuto, zítra sraz na benzínce v Považskej.

Text & Foto: Whyte bikes (www.whyte.cz)

Ráno házím Géčko do auta a kvaltuju směr Slovensko. Martin to má dál, jede až z Blavy. Od hranice se střídá déšť se sněžením, na teploměru nula. Setkání na benzince, rychlé seznámení, Matěj a Martin – AND Production – se nasoukají do Nivy v kapradinové kamufláži a berou nás na kopec nad město.

Je pořádná kosa, Martin to řeší několika termo vrstvami, bere bike a dává si krátkou seznamovačku. OK, ready! Den je krátký, tma padá brzy, neotálíme, z parkoviště vyrážíme na první trail. My po svých, kluci v lese testují terénní schopnosti ruského Land Roveru.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Vybalí video techniku, rychlá domluva na scénáři, lokaci a spotech, Martin si to najíždí. Znovu a znovu, jezdí pořád dokola, dokud není spokojený. Teplota padá pod nulu a mrholení se mění ve sněžení. Je pořádná kosa, no, alespoň to bude mít správnou zimní atmosféru.

Zahřívám se lítáním s foťákem po lese, lovím záběry z natáčení, třeba se hodí pro média 🙂 Nejsme v BC, nemáme natažená lanka na stromech, ani dvoumetrové rameno pro kameru. Improvizujeme. Kolem pumptrackového úseku vyčistíme běžeckou stopu, Matěj s kamerou v ruce předvede sprinterský souboj s bikerem. Záběr ze staré dřevěné lavice vypadá zajímavě, pekelně to klouže, pokud to praskne Martin je na kaši.   

Přesun na druhý trail, vybalit drona, doufat, že baterky v té zimě vydrží. Nevydrží! Po chvíli musí dolů a zahřívat v kapsách. Zahřejeme se i my, horký čaj & rum na chvíli funguje. Padá tma, poslední šance na závěrečný manuál, ve speedu po asfaltu do města. Mini Karcher čistí zabahněný bike v záři rudého světla gazíku. Posledním klapka a je tma.

Text & Foto: Whyte bikes (www.whyte.cz)
Video: AND Production (www.facebook.com/ANDproduction.sk)
Jezdec: Martin Beťko
Lokace: Považská Bystrica