reklama

reklama

Led v plus 30°C?! – Indonesian Downhill Klemuk 2017

V Evropě se nám trochu ochladilo, a tak nebylo co řešit, je nutný se trošku ohřát! Závodění není nikdy dost, proto spojuji opět moje dvě oblíbený činnosti – kolo a cestování.

(VLOG #14 Matěje Charváta)

Finále poháru DH Indonézie (indonesian downhill 2017) se koná v malé vesničce Songoritti na kopci Klemuk na východní Jávě. Je to prudký, slušně namotaný a jednoduše řečeno super zábava, když je v ČR teplota, co nechceš. Co ale rozhodně koluje mezi závodníky hned od mého příjezdu je, že by případný déšť mohl z tratě udělat nesjízdnou klouzačku.

Už několikrát v historii se to stalo, a tak nezbývá než doufat. Na startu je celá indonéská špička, Japonci, Thajci, Němec Erik Irmich a já. Tohle všechno slibuje super závodění. Ve finále ale bohužel nastává lehkej přelom. Startuju druhej od konce, ale bohužel na jezdce přede mnou začíná dost pršet. To ale ještě nevíme, že dole začalo už o trochu dřív.

S klidnou hlavou jdu zkusit nemožné. Letím vcelku svižně, to se musím pochválit. Začal jsem zvolna se strachem o dostatečněj grip. Když to ale drží… Postupně prostě zrychluju. Kousek před cílem se ale za jednou mírnou zatáčkou objevuje lehce odkloněná rovinka a na ní pověstná, naleštěná ledová plocha z místního jílu. Jdu k zemi tak rychle, že sem ani nestihl říct „au“. Jo, tohle je závodění!

Občas to prostě není spravedlivý. Občas to bolí a občas to není tak, jak si naplánujete… Ale i to je jedna z věcí, která mě na tom baví. Nikdo nikdy neví, jak to dopadne. Tak jo, díky za shlédnutí videa a příště se podíváme do bikeparku na východě Jávy a na sopku Bromo! Velkej zážitek, na kterej asi jen tak nezapomenu (pokud jste sledovali stories na mém instagramu @matejcharvat, tak asi víte, o čem mluvím.) Takže nezapomeňte odebírat můj kanál, aby vám to neuniklo. Do týdne to zkusím vyslat do světa.

Mějte se! Matěj Charvát

Sledujte Matěje a jeho Vlogy na YouTube kánálu (www.youtube.com/user/charvatbros) a nenechte si ujít novinky na jeho profilech na facebooku (www.facebook.com/matejcharvat) a instagramu(www.instagram.com/matejcharvat)  @matejcharvat. Tohle není ještě zdaleka cílová destinace a čeká vás po boku Matěje mnoho dobrodružství!

Foto: Charvatbros

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)