reklama

reklama

Stopa pro život a fatbiky na Božáku

Po několika, co do množství bílé pokrývky dost slabých a celkově nejistých zimách, zasypaly letos české hory přívaly sněhu. Díky tomu pořadatelé z LK Slovan Karlovy Vary vykouzlili a vykroužili do tlusté bílé peřiny parádní stopy pro účastníky 46. ročníku Karlova běhu České spořitelny. Kdo si chce zasportovat v kulisách pravé české zimy, ať na běžkách nebo na fatbiku, neměl by v polovině února na Božím Daru chybět.

Stopa pro život – Karlův běh České spořitelny, 11. – 12. 2. 2017 Boží Dar

(oficiální pozvánka)
Třetí podnik seriálu Stopa pro život se uskuteční ve dnech 11. – 12. 2. 2017. Víkendová akce pro celou rodinu se opět uskuteční v nejvýše položeném městečku Krušných hor, na Božím Daru. Na programu jsou sobotní závody volnou technikou na trati 22 km, kterým předchází dětské závody na tratích 0,5 km, 1,5 km, 6 km a 12 km. Neděle patří klasice a závodům na tratích 22 km a 45 km.  Po nádherných božídarských pláních to mohou zdarma rozjet i méně zdatní jedinci pod dohledem instruktorů v nezávodní Open jízdě zdarma.

Součástí sobotního závodu bude už potřetí v řadě stále populárnější cyklistický závod horských kol s širokými plášti, fatbiků nebo 27,5+. Loni závodníky provázela hustá mlha, v roce 2015 ozdobilo bikovou premiéru krásné slunečné počasí, které by si určitě závodníci zasloužili i letos.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Základní parametry

  • Závod odstartuje ve 12 hodin
  • Trasa je totožná s běžkařskou, délka 22 km
  • Převýšení 413 m

Kdo nemá správné kolo, má možnost vypůjčit si fatbike v půjčovně Specialized na www.testthebest.bike nebo Rock Machine na emailu cechura@cyklomax.cz. Počet kol je omezený, rozhoduje rychlost.

V zázemí závodu na Božím Daru čekají na účastníky i jejich doprovod vynikající služby, jaké nemají na amatérských zimních akcích obdoby. Do velkého vyhřívaného stanu s dřevěnou podlážkou jsou umístěny teplé převlékárny s úschovnou oblečení a vybavení, prostorná jídelna s výběrem teplých jídel a kavárnou s možností odměnit se sladkou tečkou. V ceně startovného lze využít bezplatný základní mazací servis České spořitelny nebo půjčovnu lyží.

Cenově výhodnější registraci můžete uskutečnit on-line do 8. února do půlnoci na www.stopaprozivot.cz.

Další možnost představuje prezence na obecním úřadě Boží Dar v pátek od 16:00 do 20:00 a v sobotu od 7:30 do 11 hodin.


Možnost přihlášení, výsledky, galerie, aktuality a další informace najdete na webu stopaprozivot.cz 

Foto: www.stopaprozivot.cz