reklama

reklama

Blinduro – 6. – 7. 5. 2017 | Lipno nad Vltavou (pozvánka)

Po 30 letech závodění připravuje Michal Prokop vůbec první akci ve vlastní režii. Vítězil na bikrosových tratích, ve fourcrossu se stal fenoménem a odskočil si i k dráhové reprezentaci. V poslední době úspěšně konvertoval k enduru a i tam se mu velmi daří.

(tisková zpráva)
Roli pořadatele si zlehka vyzkoušel poprvé letos při závodech pořádaných pro partu kamarádů na pražských trailech. V té době se rodil plán na větší akci. Výsledkem bylo oznámení na sociálních sítích, že se něco chystá… Neurčité sdělení získávalo postupně na obrysech, až dospělo k tomu, že půjde o enduro, které se pojede takzvaně „na oči“. Odsud také název #Blinduro, složenina anglických výrazů (Blind = slepý / Enduro), proslavená Gregem Minnaarem a dalšími sjezdaři, kteří si odskočili k Enduro World Series a závod ve Finale Ligure jeli bez předchozího tréninku.

„Po letech závodění na nalajnovaných BMX a 4X drahách si teď nejvíc užívám, když můžu klábosit s kámoši cestou nahoru a dolů pak jet bomby a čekat, co trail za další zatáčkou přinese. To je pro mě pravé enduro.“ říká Michal. „Chci, aby si mou akci užil každý. Bez tlaku na výsledek a bez obav, že se přerazí o něco nebezpečného. Má to být závod na rozjetí před sezónou.“

Bike park Lipno – mapa
Bike park Lipno – pohled z letadla
Bike park Lipno – letecký pohled

Dvoudenní podnik se uskuteční o prodlouženém víkendu 6. a 7. května v okolí Lipna. Tratě budou výsledkem spolupráce s Pavlem Schwarzem, stavitelem trailů v lipenském bikeparku. „V létě jsem byl okouknout, co Schwara s budějovickou FRbikes partou vytvořili a podle mě je to nej flowpark u nás,“ dodává Michal.

Účastníky čeká také speciální noční zkouška. Co takový test obnáší je zahaleno tajemstvím. Jedinou indicií jsou zatím videa odkazující na Michalovu sprinterskou přípravu na dráze.

Specifický je i průběh registrace

Poběží jen online a jen v lednu! Konkrétně od 15. 1. do 31. 1. na webu www.enduroserie.cz Jiná možnost registrace nebude!!!

„Musíme včas vědět, pro kolik lidí to chystáme. Startovné 600 Kč se nebude nijak měnit. S ohledem na vlažný postoj většiny zdejších cyklo firem potřebujeme naplnit startovku aspoň 150 závodníky, abychom pokryli rozpočet. Na druhou stranu, nechceme pustit do lesa víc než 300 bikerů, abychom traily ještě před otvíračkou neponičili,“ objasňuje novopečený organizátor.


Pro aktuální informace sledujte facebookovou událost:
 Něco se chystá – Blinduro 2017

Kompletní propozice a pravidla závodu ke stažení v PDF

Blinduro 2017 najdete rovněž v kalendáři (nejen) Enduro závodů BikeAndRide.cz

Foto: Jan Kasl