reklama

reklama

BIKEFEST 2016 – 27. – 29. 5. Kálnica (SK) | pozvánka

BIKEFEST 2016 - KalnicePříznivci cyklistiky se sejdou od 27. do 29. května 2016 v DEMA Bikeparku Kálnice u Nového Města nad Váhem. Letošní ročník přinese příznivcům cyklistiky více než 400 testovacích kol od největších značek na světovém trhu, druhý ročník světové slopestyle FMB série a chybět nebude ani oblíbený KELLYS BIKEFEST maraton.

(tisková zpráva)
Každý rok se zvyšuje počet vystavovatelů a testovacích kol. Minulý ročník nabídlo celkem 52 vystavovatelů na testování přesně 413 kol. Na testování budou připraveny dva XC okruhy, osm sjezdových a freeride tratí a také fourcross a dual slalomová trať. Pro ty, kteří přijdou s vlastním kolem, je připravena úschovna kol. Online rezervace kol za zvýhodněnou cenu je možná do 24. 5. 2016.

BIKEFEST 2016 - Kalnice

Krkolomné akrobatické kousky

Ani letos nebudou chybět nejoblíbenější disciplíny jako XC Eliminator, Dual Pumptrack, Enduro a nejextrémnější disciplína slopestyle. Už podruhé je letošní slopestyle na BIKEFESTu zařazen do kalendáře světové série Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusem! Organizátoři očekávají účast slopestylové špičky nejen ze Slovenska a Čech, ale i z Polska, Maďarska, Rakouska, Slovinska a dokonce i Ruska. Letos připravili dvakrát delší trať se čtrnácti překážkami. Lajnu překážek oproti minulému roku doplní skok přes ratraky, wallride, nějaký ten transferek a pár dalších skoků.

BIKEFEST 2016 - Kalnice

KELLYS BIKEFEST MARATON bude zlatou tečkou festivalu

KELLYS BIKEFEST maraton v Kálnici přiláká každý rok více a více lidí, a proto prošel několika organizačními změnami. Největší změny pocítí soutěžící během samotného závodu. I letos budou pro soutěžící připraveny tři okruhy. Své schopnosti si budou moci otestovat na velkém okruhu s délkou 49 km nebo středním okruhu s délkou 23 km. Pro nejmenší bude připraven rodinný okruh, který bude letos měřit do 6 km a zvládne ho každé dítě, které již odevzdalo odrážedlo mladšímu sourozenci.

Letos se na start maratonu postaví i profesionální závodníci soutěžící o body v rámci Evropského poháru neslyšících.

Každý účastník, který se zaregistruje na jakýkoliv závod online do 12. 5. 2016, získá také personalizované startovní číslo se svým jménem a národností. Online registrace na závody se uzavírá v neděli 22. 5. 2016.

BIKEFEST 2016 - KalniceBIKEFEST 2016 - Kalnice

Nezapomnělo se ani na nejmenší

BikeFest je celorodinná záležitost a nezapomíná ani na nejmenší bikery. Letos se děti, ale i rodiče mohou těšit na novou, větší dětskou zónu – Kenzo FAMILY Bike Park, která bude v provozu od pátku 12:00 hod. do neděle 14:00 hod. Děti si mohou půjčit odrážedla i dětská a juniorská kola zcela zdarma.

BikeFest je především o kolech, ale nejen o nich. Správný festival z něj dělá množství doprovodných akcí, stánky s různorodým jídlem, večerní, noční (a ranní) živé koncerty a všudepřítomní dobře naladění lidé. Chybí tu vůbec něco? Ano… Vstupné!

Více informací, registrace a vše ostatní najdete na webu: www.bikefest.sk

BIKEFEST 2016 - Kalnice

BIKEFEST 2016 - Kalnice

BIKEFEST 2016 – PROGRAM

Pátek – neděle
27. – 29. 5. 2016
DĚTSKÁ ZÓNA Nová a větší dětská zóna, kde si mohou děti bezplatně půjčit odrážedla a juniorská kola. Zkušení instruktoři jim vysvětlí, jak bezpečně jezdit.
Pátek, 27. 5. 2016 13:00 PUMPTRACK Tradiční pumpovací závody na velkém pumptracku DEMA bikeparku Kálnice a warm-up před večerním dual pump závodem. Tento rok se změněnými pravidly.
15:00 DUAL PUMPTRACK Dual Pumptrack na trati, která je středoevropským unikátem. Závody na dvou samostatných tratích plných vln, klopenek a skoků. Závodníci přitom musejí využít energii svého těla a kola, závodit se bude na kolech bez řetězů.
19:00 XC ELIMINATOR Atraktivní vyřazovací závody čtveřic na náročné trati s výšlapy i technickými prvky. Kromě nadupaných XC závodníků si na své přijdou i milovníci gravity disciplín.
Sobota, 28. 5. 2016 11:00 ENDURO Na závodníky čekají 4 poctivé přírodní sjezdy s převýšením 780 metrů, na které se bude třeba dostat po vlastních.
12:00 XC VÝŠLAP Největší dříči si mohou i tento rok otestovat svou výdrž během extrémního XC výšlapu na 500 metrů dlouhé trati.. Pro línější dříče je připravena kategorie elektrokol.
13:00 SLOPESTYLE Slopestyle byl zařazen do kalendáře světové série Freeride Mountain Bike World Tour s bronzovým statusem. Připravili jsme dvakrát delší trať a dvojnásobný počet překážek.
18:15 AIRBAG Během celého Bikefestu bude k dispozici velký nafukovací airbag úplně zadarmo. V sobotu se může každý přihlásit na freestyle contest v dvou kategoriích – MTB a BMX.
19:30 DUAL SLALOM Noční dual slalom je pro diváky jedna z nejatraktivnějších a nejnapínavějších disciplín, pro závodníky výzva a adrenalin. Celá trať je rozdělena na dvě samostatné dráhy a zabrání se tak kontaktu soutěžících.
Neděle, 29. 5. 2016 10:00 MARATÓN 3 okruhy – dlouhý (49 km), střední (23 km) a rodinný okruh (do 6 km). Nová disciplína: elektrokola se dvěma kategoriemi. Tento rok se na start maratonu postaví i profesionální závodníci soutěžící o body v rámci Evropského poháru neslyšících.
11:30 DOWNHILL Sjezdové závody jsou královskou disciplínou cyklistiky. Na startu uvidíte ty nejlepších slovenské sjezdaře.

reklama

CTM Enduro Race 2016

Třetí ročník endura na BikeFestu nabídne kvalitní závod pro všechny příznivce mountainbikingu. CTM Enduro Race startuje v sobotu 28. května 2016 během BikeFestu v Kálnici. Vítěz si kromě koruny krále lesa odnese i atraktivní výhru.

Dva roky po sobě plná startovací listina na enduru je známkou, že tato disciplína má své místo nejen na BikeFestu, ale zejména v bikovém světě. Momentálně se na Slovensku nejezdí žádná enduro série a zazávodit se dá jen na pár solitérních závodech nebo v rámci BikeFestu v Kálnici. Právě během BikeFestu v sobotu 28. května 2016 budou mít příznivci této disciplíny příležitost vyzkoušet si tento netradiční formát závodů připomínající rallye závody aut.

BIKEFEST 2016 - Kalnice

Co vás čeká tento rok?

Trasa závodu čítá 25 kilometrů, 1024 nastoupaných metrů a pět rychlostních zkoušek. Na 4 erzety se pojede po vlastní ose, transfer na pátou RZ (nově přidaná) usnadní vlek. Časový odhad pro celý závod jsou 4 hodiny.

Na vítěze čeká limitovaná edice enduro rámu CTM Scroll Pro. Každý soutěžící však bude automaticky zařazen do tomboly o 20 věcných cen.

Mapa trasy CTM Enduro Race 2016 bude zveřejněna ve čtvrtek 26. 5. 2016 na www.bikefest.sk

Online registrace za zvýhodněné startovné 9 € bude probíhat do neděle 22. května 2016 do půlnoci.

Více info o závodě a zvýhodněná registrace zde: http://bikefest.sk/preteky/ctm-enduro-race-2016

BIKEFEST 2016 - Kalnice

Slopestyle v rámci FMB WORLD TOUR

FMB série přichází podruhé na Slovensko a znovu na BIKEFEST do Kálnice. O body do série mají u nás v plánu zabojovat nejen domácí českoslovenští jezdci, ale i vzácné návštěvy z Polska, Maďarska, ale i Rakouska, Slovinska či dokonce Ruska.

Světovou úroveň v plném rozsahu potvrdila nejen mezinárodní účast, ale i rideři skladbou a náročností triků. Borci mohli získat body na velké eventy FMB Tour, jako jsou Crankworx, 26TRIX, či dokonce Red Bull Rampage. Už kvalifikace naznačovala, že kluci nenechali nic náhodě a začali z rukávů vytahovat esa jako backflip, CONDOR, barspiny či 360ky.

Máme rádi výzvy, a proto letos posouváme slopestyle o level výše. Připravujeme dvakrát delší trať se čtrnácti překážkami. O design tratě se i letos postará Viliam Križan. Lajnu překážek oproti minulému roku doplní skok přes ratraky, wallride, nějaký ten transferek a pár dalších skoků.

BIKEFEST 2016 - Kalnice

Vítězové si rozdělí navýšené prize money v celkové hodnotě 1 800 euro. Důslednou přípravu si zaslouží už i samotná motivační odměna za nejlepší trik, která bude tento rok v hodnotě 200 euro.

Rozdat si to budou moci kromě slopestylové špičky i amatéři ve své vlastní kategorii. V ceně startovného dostanete i vyvezení na vleku, abyste si namísto šlapání do kopce ušetřili energii na triky.

Když neseberete potřebnou odvahu k registraci a následnému diktátu na trati, určitě se přijďte podívat na show plnou vysokých poletů a nepochopitelných figur ve vzduchu. Trať je výborně viditelná přímo z kopce a silná divácká kulisa dodá této nejextrémnější show tu správnou atmosféru.

BIKEFEST 2016 - Kalnice

ČASOVÝ HARMONOGRAM:
Trénink: 26. – 28. 5. od 10:00 do 18:00 a 28. 5. od 10:00 do 12:30

Kvalifikace: 28. 5. od 13:00 do 15:45
Spočítání výsledků a trénink mezi kvalifikací a finále: 15:45 – 16:15

Finále: 28. 5. od 16:15 do 18:00
Vyhlášení výsledků bude hned po finále.

TRAŤ:
Délka: 500 m, počet překážek: 14

STARTOVNÉ:
35 euro (trať a vlek na 3 dny)

Registrace online na www.bikefest.sk/preteky/slopestyle-fmb-world-tour-2016

SYSTÉM ZÁVODŮ:
Kvalifikace: 2 jízdy – počítá se lepší
Finále: 3 jízdy – počítá se lepší

Do finále postupuje 20 riderů
Best Trick: vyhlásí se z jízd z kvalifikace a finále
Počet rozhodčích: 2

Foto: Bikefest.sk